Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Инкубатор???

Модератори: nikigeen, yuri

Мнениеот Тошко » Пет Яну 15, 2010 10:51 pm

здравейте ако може някой да ми помогне с информация за инкубатор модел Неседка-1 подариха ми го,но казаха,че неса доволни от него повечето от яйцата не се излупват :think:
Аватар
Тошко
потребител
потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 7:59 pm
Местоположение: Плевен

Мнениеот nikigeen » Нед Яну 17, 2010 10:25 pm

Ето техниките.На Емо инкубаторите са готови ,а тези за другите има още малко да се довършват.И разбира се - баща ми дето се увил като буба ,до тях :D :lol:

Изображение

Изображение
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот Емо » Пон Яну 18, 2010 12:44 am

Аз като горд и доволен притежател на такъв инкубатор от Ники (взех го чак по средата на миналия сезон, но пък се справи блестящо), реших да си поръчам още два - първо птиците ми стават все повече и повече и второ - третия да го ползвам за люпилна - т.е. за последните 2-3 дни - да прехвърлям там цялата кошница - при по-голяма влажност и без въртене!

пп. Виждам че Ники е работил сериозно и върху дизайна - Браво макар да не е най-важното :wink:
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

здравейте

Мнениеот Ivkonnii » Пон Яну 18, 2010 1:24 am

Наистина кой може да каже от къде да се вземе "ползотворен" инкубатор. Аз преди две години си купих инкубатор от гр. Пловдив, но просто само веднъж успях с него да излюпя пиленца.

Вътре се нагрява с лампи-миньонки а охладителната му система е малък вентилатор, има си и клапи отгоре върху капака, но слабата му страна е именно нагревателната система. Просто си нямате напредстава колко партиди яйца ми е повредил този инкубатор. Е само веднъж излюпих и след това се повреди и вече си стои като шкаф и така съм го зарязал.

Искам да попитам Ники, препоръчва ли да се използа стабилизатор за ток или може и направо да се включи инкубатора в мрежата?

Успех на всички! :cool:
Ivkonnii
потребител
потребител
 
Мнения: 239
Регистриран на: Вто Дек 15, 2009 5:02 am

Мнениеот volkata » Нед Яну 24, 2010 5:56 pm

ники имам въпрос това нещо го подарили на дядо миналата година го напълнин с яйца и яца от шабото нито едно не се излюпило до като ме нямаше оставил шабото да си лежи на яйцата и те изкарали пиленца и мисирките също от неговите кокошки а от тоя сандък нищо.та може ли това нещо да си върши работата или да взимам един по голям чук и да го правя за печката и без това заема много място.

url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2568/14093262739250118861264344499ThmQB7HOxJ9NNNui42Um.JPG] Изображение[/url]
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
volkata
потребител
потребител
 
Мнения: 43
Регистриран на: Вто Яну 19, 2010 8:31 pm
Местоположение: qmbol

ники имам въпрос това нещо го подарили на дядо миналата годи

Мнениеот Ivkonnii » Пон Яну 25, 2010 6:29 pm

Здравей Volka,
аз имам същия инкубатор от Пловдив съм го купил и при мене нищо не се излюпи, а и много често се повреждаше. Нека някой отговори. :cool:
Ivkonnii
потребител
потребител
 
Мнения: 239
Регистриран на: Вто Дек 15, 2009 5:02 am

Мнениеот Petrov » Пон Яну 25, 2010 6:36 pm

Платката на този инкубатор вътре ли се намира или се бъркам :think:
И ако може снимайте го от далеч за да добием и ние престава за какво става на въпрос!
Аватар
Petrov
потребител
потребител
 
Мнения: 699
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 11:50 pm
Местоположение: Трявна § Пловдив

Мнениеот volkata » Пон Яну 25, 2010 7:29 pm

ИзображениеИзображение
платката се намира вътре не се бъркаш.на капакапод капака които го затваря има допълнителен капак на които стои цялата електроника със крушките.
Аватар
volkata
потребител
потребител
 
Мнения: 43
Регистриран на: Вто Яну 19, 2010 8:31 pm
Местоположение: qmbol

Мнениеот nikigeen » Пон Яну 25, 2010 7:44 pm

Такива инкубатори се произвеждаха преди десетина години ако не и повече.Не са добри ,най-отговорно смея да го твърдя.Предправяли сме 4-5 такива ,като ги правим вертикални,но не си е работа.Аз също ползвам лампи при малък обем ,такъв е например на доктор Илчев ,но неговото мини инкубаточе си е бутиково и е единственото като моето,което също е с лампи.Не е там проблема на това пловдивско изпълнение.Там се ползва вентилатор VA9 ,който сам си загрява,съпротивлението върху него е сложено с тази цел ,но пък като не загрява вентилатора ,тогава съпротивлението грее ,а то пак е върху потока от въздух.Изпълнението на електрониката не е добро също,а не е решен и добре въпроса с влажността.Най-хубавото е касетата - ако не се лъжа е с врътка отвън и яйцата са на пръчки свързани със здрав конец
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот volkata » Пон Яну 25, 2010 7:58 pm

значи с една дума за печката :D поне при мен ще е така
Аватар
volkata
потребител
потребител
 
Мнения: 43
Регистриран на: Вто Яну 19, 2010 8:31 pm
Местоположение: qmbol

incubator

Мнениеот chrisarvor » Чет Фев 04, 2010 7:28 pm

здрасти
Аз съм се започне да се приготвим за инкубационен период и искат да знаят къде да поставите инкубатор?

аз имам една изба в дома ми и доста студено там сега и хладно през лятото
Аз имам един инкубатор днес и просто го опити ми харесва в мазето, но какво мислите
Благодаря Крис

Аз съм все още чака за още един от Ники :D
chrisarvor
потребител
потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 5:45 pm
Местоположение: SHUMEN

Re: incubator

Мнениеот didotnt » Чет Фев 04, 2010 10:03 pm

chrisarvor написа:здрасти
Аз съм се започне да се приготвим за инкубационен период и искат да знаят къде да поставите инкубатор?

аз имам една изба в дома ми и доста студено там сега и хладно през лятото
Аз имам един инкубатор днес и просто го опити ми харесва в мазето, но какво мислите
Благодаря Крис

Аз съм все още чака за още един от Ники :D
Постави го във помещение със постоянна температура над 18 градуса
didotnt
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 6:06 pm
Местоположение: Добрич

ПредишнаСледваща

Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта