Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Моля за съвет

Модератори: nikigeen, yuri

Моля за съвет

Мнениеот mishaka___ » Чет Фев 20, 2014 9:29 pm

Здравейте мили любители на пернатите. Имам нужда от малко помощ. Историята ми е, че преди година се запалих да гледам пернати от породата Копринки, имам "забележителен" напредък от два петела подарени ми за чифт в момента да си гледам две ярки и две петлета. Успях да си разменя едното петле за кокошчица и тя взе, че излюпи без особени грижи до колкото чета тук от 7 нейни яйчица 4 пиленца, от които две се споминаха за 2-3 дни. Имам напредък и ще се опитам тази година да направя стадото по-голямо. След следенето от характера им останах с впечатлението, че са адски любеобвилни животинки, успях да ги науча да не бягат от мен, младите птици дори успявам да ги храня от шепа, истинско удоволствие и разтоварване след работния ден. С това дойде и въпроса за ползата от гледане на "кокошки" Та от това което видях и направих искам да споделя, че ги храня само с царевица и жито и когато се появиха малчуганите давах стартерна храна за пиленца. Сами си ги отгледаха, и ден не съм ги отделял от родителителте. Които от своя страна ме гонеха и дори кълвяха когато се доближавах до потомството за да се порадвам.
Сега дойде ред и да съчетаем приятното с полезното и решихме да гледаме нещо на което да му и похапваме от яйцата. Насочихме се към тези едномесечните без известни от към порода които продават по всички населени места и идеята ми е да ги пусна за месец два при копринките. Дали ще успеят да ги отгледат като техни, целта на занянието е понеже разполагам с огромна площ около 100кв.м. отделени за копринките, а има и много котки за които едномесечните са твърде лесни. Отделно на това сме на работа редовна смяна и според бабите не сме за пиленца. След като отраснат тези кокошлета мога да им отделя около 20-30 кв.м. като говорим двор за разходка огряван от слънцето. Говоря за 15-сетина пиленца за яйца, от които не се знае колко петлета ще излязат. Няма да има никакво смешаване из кръвта, защото не вярвам двумесечно пиле да качи кокошка на една година.
Аватар
mishaka___
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 11:48 am

Re: Моля за съвет

Мнениеот yuri » Чет Фев 20, 2014 9:51 pm

Смешване няма да има, но възрастните ще бият малките. най-добре си ги отдели от самото начало и си ги гледай отделно. А като пораснат, ярките би могло да ги събереш с ятото на копринките.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Моля за съвет

Мнениеот mishaka___ » Сря Май 07, 2014 7:39 pm

Колеги така и не се осъществи желанието ми за експеримент. Просто тази година нямам идея защо не минават през нашето мъничко градче, голямо село търговци които продават пилета и кокошки. Та някой ако има представа къде от Русе и района мога да си купя готови кокошки вече ще съм много благодарен.
Не държа на никаква порода, искам селска кокошка, червена, сива, черна, на която да и ядем яйцата и да стане цветно в двора. Петли не искам, за да не разваля копринките.
Аватар
mishaka___
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 11:48 am


Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron