Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Дългогодишна кокошка.

Модератори: nikigeen, yuri

Дългогодишна кокошка.

Мнениеот Villans89 » Пет Мар 21, 2014 12:53 pm

Здравейте! Имам кокошка (излюпена от домашна кокошка), която сигурно е на 15 години. Всяка година ми снася яйца, не всеки ден, но през ден-два снася. Въпросът ми е, това нещо феноменално ли е?
ПП: За жалост, дълги години живееше самотна и онзи ден купих пет ярки пилета и тя започна да ги кълве, затова я затворих в един заячарник, извън кокошкарника. Смятам, че там не и е много добре, защото по цял ден пее, а до сега не е пяла толкова, най-вероятно е ядосана заради новите пилета. Какво да правя?
Villans89
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Мар 21, 2014 12:43 pm

Re: Дългогодишна кокошка.

Мнениеот miroki » Пет Мар 21, 2014 2:32 pm

След 3 тата година почват доста да се разболяват. Чумата тогава почва да ги мори.
Явно е издръжлива твоята. Никога не съм тествал до колко живеят. За мен е феноменално.
Ако смяташ да не я пенсионираш, може да я привикнеш с останалите. Обичайно се пускат вечер заедно, на тъмно.
Сега ако я върнеш сигурно пък новите ще я бият, понеже вече тя ще се яви външна за кокошарника.
Зависи колко са големи обаче. Ако са малки не може да се смесват.
За това се правят различни отделения за кокошки и за пилета. А когато пилетата станат поне ярки може да се събират заедно.
Това понякога не важи при квачка люпила при останалите. Тогава може и да се сработят по-бързо, но трябва да е просторно.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Дългогодишна кокошка.

Мнениеот Villans89 » Пет Мар 21, 2014 3:09 pm

Да и аз нещо такова си мисля. Даже, съседката ми каза да ги напръскам с ракия, ама това не ми се вижда правилно. Иначе пилетата са ярки, демек след макс. един месец ще пронесат.
Villans89
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Мар 21, 2014 12:43 pm

Re: Дългогодишна кокошка.

Мнениеот muroll » Пет Мар 21, 2014 3:51 pm

Това с ракиата работи изпробвал съм го само че при пъдпъдъци
muroll
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 3:47 pm
Местоположение: Копиловци

Re: Дългогодишна кокошка.

Мнениеот miroki » Пет Мар 21, 2014 4:17 pm

Да и аз го знам това с ракията. Дори такива с нафта и дезодорант. Не съм пробвал нито едното за сега.
Но трябва да се напръскат всички кокошки.(да не пропуснеш старата)
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Дългогодишна кокошка.

Мнениеот TK3C-74 » Пет Мар 21, 2014 4:38 pm

да подушат, че са от една порода. :lol: или братя по чашка . :drinks:
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Дългогодишна кокошка.

Мнениеот Villans89 » Пет Мар 21, 2014 7:29 pm

Мерси за информацията. А какво да правим, старата кокошка? Ще я пишем ли в рекордите на Гинес, доколкото знам рекорда е 14 години. :D
Villans89
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Мар 21, 2014 12:43 pm

Re: Дългогодишна кокошка.

Мнениеот muroll » Пет Мар 21, 2014 11:04 pm

Villans89 написа:Мерси за информацията. А какво да правим, старата кокошка? Ще я пишем ли в рекордите на Гинес, доколкото знам рекорда е 14 години. :D

18 години е рекорда така поне аз знам
muroll
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 3:47 pm
Местоположение: Копиловци

Re: Дългогодишна кокошка.

Мнениеот qnakiev » Съб Мар 22, 2014 9:59 am

muroll написа:
Villans89 написа:Мерси за информацията. А какво да правим, старата кокошка? Ще я пишем ли в рекордите на Гинес, доколкото знам рекорда е 14 години. :D

18 години е рекорда така поне аз знам

Не знам колко е бил рекорда ,но една баба до нас имаше кокошка на 19 години и миналата година се спомина!
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Дългогодишна кокошка.

Мнениеот gydel » Пон Мар 24, 2014 10:06 am

Villans89 написа:Здравейте! Имам кокошка (излюпена от домашна кокошка), която сигурно е на 15 години. Всяка година ми снася яйца, не всеки ден, но през ден-два снася. Въпросът ми е, това нещо феноменално ли е?
ПП: За жалост, дълги години живееше самотна и онзи ден купих пет ярки пилета и тя започна да ги кълве, затова я затворих в един заячарник, извън кокошкарника. Смятам, че там не и е много добре, защото по цял ден пее, а до сега не е пяла толкова, най-вероятно е ядосана заради новите пилета. Какво да правя?


В женско царство кавгите са нормални. Ракията няма да свърши работа. Вземи един петел да въдворява ред, а от яйцата си излюпи пиленца с перфектна имунна система.
gydel
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 6:35 pm
Местоположение: София

Re: Дългогодишна кокошка.

Мнениеот Villans89 » Вто Май 13, 2014 8:05 am

Всичко вече е наред! Временно бях отделил ветеранът, но когато пораснаха ярките пилета и започнаха да снасят яйца, я пуснах. Гледаха се кръвнишки първите часове, но след това свикнаха :drinks: .
ПП: Иначе ветеранът ме радваше, когато беше затворена в клетката. Изглеждаше като Питбул, който иска да разкъса жертвата си, ако го пуснеш!
Villans89
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Мар 21, 2014 12:43 pm


Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта