Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Домашно приготвен фураж

Модератори: nikigeen, yuri

Домашно приготвен фураж

Мнениеот Христо Георгиев » Съб Яну 23, 2016 12:22 pm

Здравейте почитаеми колеги!!! :D
От година започнах да се занимавам с отглеждане на кокошки от общоползвателен тип за яйца и от време на време за месо, както и два пъти годишно (според кампаниите) с бройлери за месо, с цел задоволяване на нуждите на семейството ми с птичи продукти. Тъй като философията ми е да се придържам към природосъобразен начин на живот, реших да отглеждам животните си по подобен начин. Отказах се от готовите заводски фуражи, с цел да избегна ГМО соята и куп синтетични Е-та. Целта ми е добиване на чисти и качествени продукти с превъзходни вкусови качества.
Благодарение на наученото от Вас в този прекрасен форум, започнах да приготвям следната смеска за изхранване на птиците ми:

3,5 части натрошена царевица,
2,5 части жито
1 част житни отсевки
1 част трици (с 8% влакнини), които дрождирам когато имам време
1,5 части нискоцелулозен слънчогледов шрот
0,5 част слънчоглед
0,5 част смляна изсушена коприва ( с малко количество ечемик, колкото да мине през мелачката)
0,5 части креда с пасък (смес)
1,5 части стъргана тиква и моркови + плод
1 част житни кълнове
0,5 част хляб
малко нерафинирано олио
малко лют червен пипер
всичко овлажнено с малко сурватка (лятно време с накълцани лапад , коприва и люцерна)

Не се оплаквам от носливостта на иначе безпородните ми птици, от 19 активни животни пронесли преди 1,5 месеца дневно взимам между
9 -14- 17 яица при 2-5*С в кокошарника (добре осветен и сух)

Птиците са една от тези предполагам безсмислени кръстоски ( супер харко + родайланд + холандка + качулка + селско пиле + Х )- невероятно неустойчиви животни, купени като малки пилета, с които научих много болезнени и трагични уроци, но благодарение на информацията тук успях да запазя 20 чофки до пронасяне ( от 48бр. пилета)!

Въпросът ми е: мога ли да добавя още нещо към храната им и необходимо ли е изобщо? Подходяща ли е тази храна за подрастващи птици (след подбор на зърнометрията) - възнамерявам да се сдобия с малки марани и билефелдери, за което ще търся помощ от ВАС!!!
Христо Георгиев
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Яну 18, 2016 12:19 am

Re: Домашно приготвен фураж

Мнениеот yuri » Чет Яну 28, 2016 4:46 pm

Това е доста щедра диета, но щом можеш да им я осигуриш е супер. На моите им се дават всевъзможни кухненски отпадъци и сезонни плодове. И понеже целоогодишно са навън, каквто си хванат си е тяхно.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm


Назад към Пернати на двора

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта