Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Помощ!!!

Всичко което се отнася за птиците, но не попада в категориите на другите форуми

Модератори: nikigeen, Serinus

Помощ!!!

Мнениеот Witch_Creature » Сря Май 25, 2011 9:45 pm

Здравейте ! Съжалявам че пиша в тоде раздел на сайта но просто не знам къде да пиша. Днес бях навън с приятели и видяхме някакви деца да тормозят едно малко гарванче което беше паднало от гнездото си ! Взехме го и сега е у нас в 1 клетка за папагали. Не знам с какво да го храня , да го пусна ли , как да постъпя ?? Моля ви за помощ :[
Аватар
Witch_Creature
потребител
потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Апр 18, 2009 10:41 am

Re: Помощ!!!

Мнениеот Witch_Creature » Сря Май 25, 2011 9:52 pm

http://imageshack.us/photo/my-images/577/img0087lm.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/202/img0088bp.jpg/ Вижте горе-долу колко е голямо..знам че снимките са лоше но в момента нямам възможност да направя по-добри.. Дали може да се храни само ? да го пусна ли.. навън има много котки които сигурно ще го убият
Аватар
Witch_Creature
потребител
потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Апр 18, 2009 10:41 am

Re: Помощ!!!

Мнениеот ТЕРИЕР » Чет Май 26, 2011 7:42 am

В района където е намерено са родителите му и най добре е да го върнете там. Поставете го на видно високо място и те ще се появят. Наблизо са и другите малки от люпилото.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Помощ!!!

Мнениеот Buggy » Чет Май 26, 2011 11:01 am

Малко е за да се храни само,дайте му разкиснати във вода гранули за бебе куче и пробвайте да го върнете там където сте го намерили.Чакайте за да видите дали ще се появат родителите.Иначе жизнено ли е ,защото на снимките е със затворени очи?
Buggy
потребител
потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 6:59 pm

Re: Помощ!!!

Мнениеот Галин Господинов » Пет Май 27, 2011 10:53 am

така както си го снимал, не мога да определя точно какво е...... дали сива врана или свраче... но ми се вижда трудно да оцелее... както и да е взимаш една крушка, един кашон, една клечка и продупчваш кашона със клечката и я закрепяш така, че да сложиш крушката да го топли. Взимаш котешки гранули с най-високо съдържание на протеин, киснеш и храниш.... но не го връщай понеже няма да проси, пък естественият подбор трябва да си каже и думата (нищо че и аз ги обирам, последно се бях заровил в 15 посевни вранки :D) ;) успех
Но няма значение, няма и обект, просто мисъл обременена от желание, погубено от сетивата....
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Re: Помощ!!!

Мнениеот nightingale » Пет Май 27, 2011 6:13 pm

Това е малка сврака. Ако е жива все още (защото това от снимката наистина е притеснително) я нахрани на сила.
Най добре е да й дадеш сурово телешко или пилешко месо (може и телешко сърце) на малки парчета.
Дай й обезателно вода. Пак на сила.
След като се поокопити ще започне само да проси храната си ,но в момента ми се струва че принудителното хранене е най доброто.
Дано не е късно
Успех.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Помощ!!!

Мнениеот Галин Господинов » Пет Май 27, 2011 8:19 pm

а ето едно добро място да попитам и аз, Тишо не знам къде бъркам, но при мен това с месото дава много лоши резултати..... деформации в клюна, краката.... пълен кошмар.... това ми се случи още, когато намерих първото свраче преди 5-6 години и го храних с пилешко.... но се получи пълен провал.... след това започнах гранули и нямам никакъв проблем, на какво се дължи това.... от ясно че е липса на калции и подобни.... но не е ли най-рационален и добър вариант котешката гранула и понякога, някое сурово яйце
Но няма значение, няма и обект, просто мисъл обременена от желание, погубено от сетивата....
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Re: Помощ!!!

Мнениеот nightingale » Пет Май 27, 2011 10:58 pm

Галин Господинов написа:а ето едно добро място да попитам и аз, Тишо не знам къде бъркам, но при мен това с месото дава много лоши резултати..... деформации в клюна, краката.... пълен кошмар.... това ми се случи още, когато намерих първото свраче преди 5-6 години и го храних с пилешко.... но се получи пълен провал.... след това започнах гранули и нямам никакъв проблем, на какво се дължи това.... от ясно че е липса на калции и подобни.... но не е ли най-рационален и добър вариант котешката гранула и понякога, някое сурово яйце


Една храна за да бъде охаректеризирана като качествена е нужно освен да съдържа необходимите вещества,витамини , микро и макро елементи ,минерали и прочие , тя трабва да бъде лесно усвояема.
Месото като цяло се усвоява по трудно. Гранулата е отлично балансирана и се усвоява по- добре.
През годините съм проумял много факти и един от тях е ,че при капризни животни на вместо да се търси естествена храна ,отговаряща напълно на изискванията ,е по-добре да се намери и използва нейният изкуствен заместител.
Тук имам много неприятели ,които често спекулират с нещата който казвам ,че съм отглеждал и за ,които това явно е като някакъв виц.
С риск отново да ги провокирам, когато се занимавах с акваристика за няколко години се бях отклонил в морското рибовъдство. Рибите са животни, които извличат необходимите вещества не само от храната , но и от водата. По принцип кораловите риби са чуствителни във всеки един аспект. С химизма на водата и точните физични изисквания съумях да се справя , но с храненето имах големи трудности. То не бяха артемии,то не бяха коретри, гамаруси, хирономуси ,скариди.... Нищо брат не помага. Ядът и линеят и бавно си отиват.
В един момент ми писна и започнах да работя с една гранула за морски животни.
Трудно научавах рибите си да се хранят с нея.Много от тях даваха'' фира'' , но това което останеше и продължах да храня с нея ,ставаше перфектно. Не префектно ами абсолютно перфектно.Попадна ми веднъж една статия на един голям руски акварист (Кучтов май се казваше) който бе описъл различните безгръбначни какъв процент усвояемост дават при използване за храна. Оказа се че има наистина голяма разлика. За сравнение даваше специализираните изкуственни храни и най вече дрождите. При тях усвояемоста бе 98% докато при тубифекса да речем не повече от 60%. Тук има и други акваристи и предполагам са наясно ,че капризните дискуси трудно прояждат гранулата, но тези които го направят стават здрави и бързорастящи красиви риби.
Та това с месото и сърцето ,което препоръчах за сврачето е добър вариянт но само в началото. Тази храна има добри вкусови показатели и е вариянт да се захрани. Но ако се дава за по-продължителен период ,трябва да се вземат под внимание куп други неща. Движение,температура, възраст, допълнителни менюта, слънце,влага,витамини, скорост на обмяна на веществата, процентно съдържание на мазнини, белтъчини, въглехидрати, телесна маса и състояние на птицата ... абе за квото се сетиш. Всичко онова което оказва влияние на птичия организъм.(в природата)
При теб проблемът не е бил в месото -то си съдържа почти всичко необходимо за израстването на роговите участъци.Проблемът е бил в усвояването му. А както казах за това усвояване влияят една камара фактори. И дори то да е оптимално, пак няма да достигне усвояването при гранулата.
Може да е смешно но аз си храня славеите с гранулат за пъстърва.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Помощ!!!

Мнениеот Галин Господинов » Съб Май 28, 2011 8:50 am

Благодаря много за отделеното време, наистина полезна информация! :| :|
Но няма значение, няма и обект, просто мисъл обременена от желание, погубено от сетивата....
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Re: Помощ!!!

Мнениеот rookie_gyn » Съб Май 28, 2011 10:59 am

Тишо, руският акварист се казва Александър Кочетов. За мен лично най-добрият. Много от трудовете му са направо Свето писание в рибовъдството и в частност аквариумното. В едно от произведенията си от преди повече от 20 год. дава диагностика и лечение на почти всички болести в ихтиофауната, за някои от които и до днес се твърди, че такова няма. Да не говорим, че в същата книга описва подробно развъждането на над 600 вида.
Извинявайте за спама.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: Помощ!!!

Мнениеот nightingale » Съб Май 28, 2011 12:40 pm

Да . Точно за него говорих. Извинявам се че не му изписах името правилно.
Набил ми се е в главата като един наистина велик специалист.
Познавам и съм изчел почти всеки негов труд. Включително и конкретната синя книга . :wink: Това ми е помогнало при отглеждането на много екзотични ихтиофоби. Както и да е .Да не спамя и аз.
А какво стана със сврачето ?
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm


Назад към Общо за птиците

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта