Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Царски орел

Всичко което се отнася за птиците, но не попада в категориите на другите форуми

Модератори: nikigeen, Serinus

Re: Царски орел

Мнениеот Галин Господинов » Сря Юни 15, 2011 1:42 pm

shikata написа:знам как боли човек като загуби птица над която е треперил

В това е въплатен целия гняв на природозащитните организации. Знаеш как боли, когато загубиш едно пиле веднъж в месеца. А представи си с какво се сблъскваме ние, гледайки всекидневните посегателства на хищните птици, където дори се специализират методи за тяхното изтребване. Прав си, че нищо радикално на този свят не е хубаво, винаги съм твърдял, че природозащитната дейност е първо образование и после всичко останало. Но кажи ми как да обясня на хора, като твоя комшия, че това създание си има причина да е там. Затова преди време писах в някои свои мнения, че и въпросът със моделиране на съзнанието от средата е доста важен. Както казвах "Бай Тошо, какво си направил..." Да, хищните птици убиват гълъби, да, гълъбарите търпят загуби.... това е природата.... но не можеш да обясниш на сокола да не убива, защото ако не го прави ще умре..... Но, можем да обясним на хората, защо е важно те да не убиват, особено за развлечение или хоби...
Но няма значение, няма и обект, просто мисъл обременена от желание, погубено от сетивата....
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Re: Царски орел

Мнениеот nightingale » Сря Юни 15, 2011 1:52 pm

Гальо. Постът ти е уникално адекватен.
Силно съм впечатлен и те поздравявам.
Направи ми впечатление ,че доста хора тук са на едно и също мнение и позиция ,но поради леката превъзбуденост ,някак си се получава лека неяснота.
Още веднъж те поздравявам за попадението в десетката . :drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Царски орел

Мнениеот Галин Господинов » Сря Юни 15, 2011 8:16 pm

Ето и репортаж по темата
http://www.btv.bg/news/bulgaria/story/1 ... _orel.html
ето и статията
http://saveraptors.org/news.php?pageNum ... 157&id=171


Радвам се, че ме разбираш Тишо и благодаря за което! :drinks:
Но няма значение, няма и обект, просто мисъл обременена от желание, погубено от сетивата....
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Предишна

Назад към Общо за птиците

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта