Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Царски орел

Всичко което се отнася за птиците, но не попада в категориите на другите форуми

Модератори: nikigeen, Serinus

Re: Царски орел

Мнениеот nightingale » Нед Юни 12, 2011 2:02 pm

Да ама един друг съфорумец казва ,че само глупците си гледат птиците през мрежата, а умните вадят пушката и трепят.Всичко онова което застрашава стоката им.
Такива хора според теб от коя категория са?
Разбира се и за подуене си много прав.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Царски орел

Мнениеот stoianov » Нед Юни 12, 2011 9:31 pm

Buggy написа:Имам регистрация в гълъбарски форуми и ми е известна тази тактика с отровата на гърба за отравяне на хищни птици.Тези хора полагат много усилия за опазването на вида,а вие се нахварляте върху тях и ги наричате лъжци.Според мен тези болни хорица ,които мажат гълъбите с отрова и им лепят куки по гърбовете трябва да бъдат глобени и птиците им конфискувани.Живея до пазар за животни Подуяне и ги знам колко струват-всяка събота оставят осакатени гълъбчета да скачат и да се мъчат в боклуците или просто им късат глават и ги захвърлят.Що за хора са като не ценят живота на собствените си птици дори.Само парите ги интересува!!!Нещастници пълни!На година убиват огромен брой грабливи птици,дори такива които не се хранят с гълъби поради простата причина че са прости и неинформирани.Ако ни искат да имат загуби да си направят волиера и там да си гледат гълъбите! :!


Искам първо да се разберем, че на никой не съм казал че е лъжец!!! :nono:
Просто изказвам мнението си.Не си ли съгласен с мен, че нещо не се връзват нещата - вързан гълъб на скала или как тези хора които полагат много усилия, не са си мръднали и пръста 5 дена?
Щом влизаш в гълъбарските форуми знаеш и проблемите които имаха гълъбарите с така прихвалените от теб хора, и пускането на соколи около Стара Загора.
Как ще коментираш тези работи? :think:
Пак искам да уточня, че не искам да се заяждам с никой или още по-малко да защитавам някой.Това е типично българска черта, всеки да е прав за себе си.
Желая успех на всички, със или без пушки, със или без волиери и т.н :D

пп.А за Подуяне и търговците там съм напълно съгласен с теб.Но за жалост такива хора е имало, има и ще има още дълго време, без да можем ти или аз да променим нещо.
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Царски орел

Мнениеот refab » Пон Юни 13, 2011 12:41 pm

Според мен, едно е ясно - някаква немалка(?) част от хората, които са пристрастени към птици, а и към всякакви други хобита, са повече или по-малко отявлени психопати и асоциални типове!... Много от тези хора са невежи, алчни, мошеници и тъмнодушни и проклети закононарушители !... Това, изглежда е заложено в самата им природа, чиято изкривеност именно ги кара да се занимават интензивно с хобита, но по мътен и варварски, общо казано, начин!... Пак повтарям, че това ми определение е само за част от онези, които се занимават с птици ( и с други хобита)!... Не знам, обаче, колко е голяма тази част спрямо общото число!
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Царски орел

Мнениеот shikata » Пон Юни 13, 2011 10:40 pm

refab написа:Според мен, едно е ясно - някаква немалка(?) част от хората, които са пристрастени към птици, а и към всякакви други хобита, са повече или по-малко отявлени психопати и асоциални типове!... Много от тези хора са невежи, алчни, мошеници и тъмнодушни и проклети закононарушители !... Това, изглежда е заложено в самата им природа, чиято изкривеност именно ги кара да се занимават интензивно с хобита, но по мътен и варварски, общо казано, начин!... Пак повтарям, че това ми определение е само за част от онези, които се занимават с птици ( и с други хобита)!... Не знам, обаче, колко е голяма тази част спрямо общото число!


Никога не бях поглеждал нещата от този ъгъл :lol: .Иначе аз съм твърдо против всякакви техники за погубване на хищни птици, те са ми слабост от дете.Имал съм ветрушка като ученик, да ви кажа някой трудно може да ме убеди, че налита на гълъби, макар че съм срещал и доста такива мнения в нета.
Аз съм против гръмкото ползване на медии без и двете страни да се замислят не причиняват ли вреда на някой който дори седи зад тях.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: Царски орел

Мнениеот Галин Господинов » Вто Юни 14, 2011 8:20 am

Тишо, някой ден искаш ли да се разходим заедно около Пловдив? Ще ти покажа как не се тровят гълъбите и как са увити в нескопосани сезали и примки..... Румене не си прав..... и представя нямаш какво е всяка една от тези птици за природозащитните организации..... отиди да прекараш един месец в наблюдение на гнездо и после ще те попитам как ще отнемеш живота на тази птица, като тя е расла пред теб? Добре оскубани ядат своите жертви най-вече ястребите, соколите са малко по-небрежни в това отношение, да не говоря за орлите.... Аз нямам нищо против гълъбарите... но ненавиждам и съжалявам простаците, които отглеждат гълъби..... случайност е че е попаднал Царски орел...... но е факт, че имаме една мъртва птица от СВЕТОВНО ЗАСТРАШЕН ВИД! Всяко задържане, улавяне, и възпрепятстване на нормалното развитие на дивите видове си е престъпление срещу природата, да не говорим за убийството.... Хора.... уважаеми "гълъбари" надявам се скоро да разберете в колко погрешен път сте поели... жалко е, наистина е жалко да унищожаваш и малкото останало...... по този начин става все по-лошо, аз като явен привърженик на хищниците какво трябва да направя, да започна който гълъб дойде в нас от тези състезателни да ги изтребвам........ това ли е начина........
Но няма значение, няма и обект, просто мисъл обременена от желание, погубено от сетивата....
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Re: Царски орел

Мнениеот Галин Господинов » Вто Юни 14, 2011 4:51 pm

shikata написа:Не забравяйте и на господарите опръстененото канарче което е било иззето веднъж и опръстенено от БДЗП пуснато и разбираш ли пак хванато и затворено.Не гледайте зелени или подобни канарчета, та да не се окаже че сте ловили по полето птици :cool:


Тука май бъркаш много, май бяха Зелени Балкани ;) нека не роним авторитети без нужната запознатост. И може би в тези организации работят хора, които през целия си живот правят само това, представете си че знаят това-онова (визирам БДЗП, не съм имал личен контакт с Зелени Балкани). Та, драги ми експерти, когато започнете да прекарвате половината година на терен, при +40 и минус 17 с простичката цел да се направи нещо за спасяването на вид, тогава се вземе страна. Никой няма правото да коментира дадена страна, когато не е запознат с нея!
Но няма значение, няма и обект, просто мисъл обременена от желание, погубено от сетивата....
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Re: Царски орел

Мнениеот nightingale » Вто Юни 14, 2011 9:42 pm

Галин Господинов написа:Тишо, някой ден искаш ли да се разходим заедно около Пловдив? Ще ти покажа как не се тровят гълъбите и как са увити в нескопосани сезали и примки

Може разбира се.
Но нали знаеш ,че примките на гърбовете им съм ги виждал лично.
Едва ли ще ми е интересно да го видя пак.
Гальо- няма проблем. Знам че си човек ,който едва ли не е на тази земя именно заради хишните птици.
Знам колко ги обичаш и уважаваш.
Всичко онова което ги убива , сякаш убива и нещо в теб.
Лично аз се усъмних ,че няма логика жив гълъб да се намаже с отрова без да се вземат мерки против самоотравяне и да се очаква ефективност. Та затова подходих малко ирочнично.
Дано да има повече хора като теб. :drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Царски орел

Мнениеот stoianov » Вто Юни 14, 2011 11:42 pm

Аз мисля, че голяма вина за спора тук имат журналистите написали статията.
"Отрова, поставена от гълъбари, уби последния маркиран царски орел у нас

Птицата е била убита с отровна примамка, поставена от гълъбари, съобщиха от Българското дружество за защита на птиците (БДЗП).

Екип на дружеството е установил, че хищната птица е яла от гълъб, вързан на скала, с поставена по него отрова.

Той е бил намерен точно под примамката, което е доказателство, че отровата е много силна и е подействала веднага."
Някой видял ли е кои са тези гълъбари, щото не пише да има хванати и осъдени хора?Или са само догадки, ако наистина е имало такъв гълъб, може да е бил всеки , ама не айде веднага гълъбарите са виновни.Пак казвам знам за такива случаи, но те са само в градовете, там където има гълъби.
И веднага хората се разделят на две и почват едни спорове, едно плюене.От едната страна са гълъбарите, които и без това полудяват от думата хищна птица, но отричат и казват, че всичко и измислено и нагласено и от другата страна са всички против тях, които се чудят как може да има такива хора

Галин Господинов написа:Аз нямам нищо против гълъбарите... но ненавиждам и съжалявам простаците, които отглеждат гълъби....


refab написа:Според мен, едно е ясно - някаква немалка(?) част от хората, които са пристрастени към птици, а и към всякакви други хобита, са повече или по-малко отявлени психопати и асоциални типове!... Много от тези хора са невежи, алчни, мошеници и тъмнодушни и проклети закононарушители !... Това, изглежда е заложено в самата им природа, чиято изкривеност именно ги кара да се занимават интензивно с хобита, но по мътен и варварски, общо казано, начин!... Пак повтарям, че това ми определение е само за част от онези, които се занимават с птици ( и с други хобита)!... Не знам, обаче, колко е голяма тази част спрямо общото число!


И сега какво правиме, кой прав, кой крив? :think:
Аз лично съм гълъбар и мисля, че горните твърдения не важат за мен, с което съм горд. :D
Като гълъбар не подкрепям варварското решение на проблема с хищните птици и се възхищавам на хората за които Галин писа и на техните усилия и труд.Това прави ли ме нещо сбъркан или.... :think:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Царски орел

Мнениеот Галин Господинов » Сря Юни 15, 2011 12:15 am

stoianov написа:Аз лично съм гълъбар и мисля, че горните твърдения не важат за мен, с което съм горд. :D
Като гълъбар не подкрепям варварското решение на проблема с хищните птици и се възхищавам на хората за които Галин писа и на техните усилия и труд.Това прави ли ме нещо сбъркан или.... :think:


Не, това те прави съучастник в едно дело, което има за цел да върне поне малко човешкото в хората. Просто да ги накара да разберат, че това да отнемеш живот не е шега, да се сетим че рано или късно природата ще ни подчини, дали Ешерихия коли или друго.... че може би ако го нямаше орела, сокола, ястреба и прочие нямаше да ги има и гълъбите..... защото просто природата създава всичко с баланс, ин и ян.... но нека не изпадам в такива тематики, че ми става тежко, като се сетя, че ще се четат и дори няма да бъдат разбрани. И пак ще излязат ловци, и прочие, пак ще избиват, а ние просто ще се опитваме да обясним, че това е живо създание....

п.п. Тишо благодаря за подкрепата :drinks:
Но няма значение, няма и обект, просто мисъл обременена от желание, погубено от сетивата....
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Re: Царски орел

Мнениеот angel_72 » Сря Юни 15, 2011 1:06 am

Галин Господинов написа:
stoianov написа:Аз лично съм гълъбар и мисля, че горните твърдения не важат за мен, с което съм горд. :D
Като гълъбар не подкрепям варварското решение на проблема с хищните птици и се възхищавам на хората за които Галин писа и на техните усилия и труд.Това прави ли ме нещо сбъркан или.... :think:


Не, това те прави съучастник в едно дело, което има за цел да върне поне малко човешкото в хората. Просто да ги накара да разберат, че това да отнемеш живот не е шега, да се сетим че рано или късно природата ще ни подчини, дали Ешерихия коли или друго.... че може би ако го нямаше орела, сокола, ястреба и прочие нямаше да ги има и гълъбите..... защото просто природата създава всичко с баланс, ин и ян.... но нека не изпадам в такива тематики, че ми става тежко, като се сетя, че ще се четат и дори няма да бъдат разбрани. И пак ще излязат ловци, и прочие, пак ще избиват, а ние просто ще се опитваме да обясним, че това е живо създание....

п.п. Тишо благодаря за подкрепата :drinks:

А мен вече ме е срам да кажа от къде съм и къде живея :cry: просто не мога да проумея как човек който харесва и отглежда птици , би посегнал на дива птица и то толкова рядка , но не само на нея а на всички диви птици.е пак се прочу нашият град ,в последно време само с лоши неща. :|
angel_72
потребител
потребител
 
Мнения: 276
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 5:12 pm
Местоположение: Перущица

Re: Царски орел

Мнениеот refab » Сря Юни 15, 2011 10:05 am

angel_72 написа:..........................................
А мен вече ме е срам да кажа от къде съм и къде живея :cry: просто не мога да проумея как човек който харесва и отглежда птици , би посегнал на дива птица и то толкова рядка , но не само на нея а на всички диви птици.е пак се прочу нашият град ,в последно време само с лоши неща. :|


Както отбелязах, този тип хора, които имат такъв начин на мислене, такова разбиране*, се характеризират с две неща - психопатичност и ниска и примитивна култура!... Психопатичността им поизлиза от това, че те имат някаква степен на инфантилност (детинщина) - не се осъществило в достатъчна степен израстването им като индивиди!... При свестните, така да се каже, хобисти, тази психологическа особеност (ако съществува при тях) е компенсирана, облагородена от култура и интелект!... При хората, за които става дума, тя (детинщината) е съчетана с невежество, простащина, пошлост, алчност и т.н.... Поради ниска култура и примитвизъм , такива хора дори не биха могли да разберат, напр., това, което пиша в момента (вж. мнения на такива хора в темата ми от преди няколко месеца по повод едно мошеничество около едно канарче, което ми беше продадено). От религиозна гледна точка, това са хора, които в немалка степен са под влияние на дявола!... Разбира се, въпреки простотията си, не малка част от описваните от мен индивиди, в действителност при някакви други по-значими обстоятелства биха могли да се прояваят като достойни хора!... Просто, за съжаление, простащината и ниската интелигентност (вж. и стила на някои от мненията в темата "Борба с хищници", напр.) "ходят" по хората!

*в случая гълъбарите би трябвало да отчетат това, че след като тяхното хоби предполага свободни полети на гълъбите им сред природата (която не е тяхна собственост - на гълабарите), те трябва да се примирят, че ще търпят загуби при естествените процеси (ловът на хищниците), които стават в нея!.... Те (гълъбарите), обаче може да кажат: "За нас, обаче, хобито е бизнес - напр. ние, заедно с други маниаци правиме състезания, организираме залозии печелим(евентуално) пари!"... Отговорът е, че не може техния бизнес да е в категоричен и неприемлив, криминален разрез с останалата (нормална) част от обществото и природата, с морала и добрите правила!
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Царски орел

Мнениеот shikata » Сря Юни 15, 2011 1:13 pm

Галин Господинов написа:
shikata написа:Не забравяйте и на господарите опръстененото канарче което е било иззето веднъж и опръстенено от БДЗП пуснато и разбираш ли пак хванато и затворено.Не гледайте зелени или подобни канарчета, та да не се окаже че сте ловили по полето птици :cool:


Тука май бъркаш много, май бяха Зелени Балкани ;) нека не роним авторитети без нужната запознатост. И може би в тези организации работят хора, които през целия си живот правят само това, представете си че знаят това-онова (визирам БДЗП, не съм имал личен контакт с Зелени Балкани). Та, драги ми експерти, когато започнете да прекарвате половината година на терен, при +40 и минус 17 с простичката цел да се направи нещо за спасяването на вид, тогава се вземе страна. Никой няма правото да коментира дадена страна, когато не е запознат с нея!


Прав си, за което се извинявам официално.Просто някой път ми идва в повече от пишман защитници на птиците, и реагирах без да се замислям за името на организацията.

А това другото за наблюдението на гнездо , ако се отнасяше за мен, изглежда си останал в заблуждение относно позицията ми по въпроса.Много съм против посегателството на хищни птици.Имам комшия на село, който вади пушката на всичко де е хищник и лети, щото "орела му ловил кокошките".За такива хора всички хищни птици са под общ знаменател и стрелят подред.Та не е казано че задължително отровния гълъб е сложен от гълъбар, хора има всякакви.Но какво очаквате от народ който не го е еня за ближния си, а гледа да му направи мръсно, не ли пък да пази това около него.Искрено съжалявам за загубите на гълъбарите, не виждам лично аз какво може да се направи по въпроса(знам как боли човек като загуби птица над която е треперил).Но не трябва да се изпада в крайности.Просто всяка една крайност независимо от коя страна е, не е хубава.
А тези гълъби дето ги оцветяват в ярки цветове заради хищниците ли го правят?
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общо за птиците

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron