Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


какво е това пиленце и как да му помогна?

Всичко което се отнася за птиците, но не попада в категориите на другите форуми

Модератори: nikigeen, Serinus

какво е това пиленце и как да му помогна?

Мнениеот nikkafrikka » Пет Юли 15, 2011 10:55 am

Здравейте, искам да попитам какво е това пиле? намерих го на улицата и си мисля, че е лястовичка, а неможе да лети! Искам да знам как да му помогна докато хвръкне за да го пусна на свобода. ето и снимки
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
nikkafrikka
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Юли 15, 2011 10:37 am

Re: какво е това пиленце и как да му помогна?

Мнениеот ТЕРИЕР » Пет Юли 15, 2011 12:18 pm

Малка градска лястовичка.С тия затворени очи незнам дали вече не е "изпусната".Ако не отваря човка за храна я нахрани насила със смачкани насекоми.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: какво е това пиленце и как да му помогна?

Мнениеот Buggy » Пет Юли 15, 2011 1:33 pm

Нарязяне бели червей от рибарския магазин.
Buggy
потребител
потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 6:59 pm

Re: какво е това пиленце и как да му помогна?

Мнениеот Галин Господинов » Пет Юли 15, 2011 5:42 pm

ммм кофти работа ако питаш мен... да, градска лястовица (Delichon urbica) ноооо мисля, че тук трудно ще помогнеш. Лястовиците са трудни за отглеждане, дори и за опитни в тези компетенции, дори и да успееш да я закрепиш, трудно ще я спасиш от последваща смърт, така да се каже. Имам в предвид разлитане и придружаващото го хранене... абе падне ли лястовиче да не кажа 95% обречено.... все-пак естественият отбор си знае работата и има последната дума доста често. Успех все-пак!
Но няма значение, няма и обект, просто мисъл обременена от желание, погубено от сетивата....
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Re: какво е това пиленце и как да му помогна?

Мнениеот nikkafrikka » Пет Юли 15, 2011 7:10 pm

май ще трчбва да я храня насила... а нормално ли е да се пляцика в капачката с вода? слагам и сварен желтък и малко насекоми, пие вода и се опитва да хвръкне, т.е. маха с крилца, но без успех, успчва само да се хване с нокти по клетката! между другото беше почти фитка, а сега е по-осаферено. много ми е мъчно! стискайте палци :cry:
nikkafrikka
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Юли 15, 2011 10:37 am

Re: какво е това пиленце и как да му помогна?

Мнениеот nikilaaa » Нед Юли 17, 2011 9:51 am

успех но според мен ако го храниш на ръка няма да стане.по-добре го върни в гнездото или в друго от същият вид(гнездата на градската лястовица са с един отвор,да не ги объркаш с на селската които са изцяло отворени.)УСПЕХ
nikilaaa
потребител
потребител
 
Мнения: 208
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 12:37 pm

Re: какво е това пиленце и как да му помогна?

Мнениеот nikkafrikka » Нед Юли 17, 2011 12:16 pm

nikilaaa написа:успех но според мен ако го храниш на ръка няма да стане.по-добре го върни в гнездото или в друго от същият вид(гнездата на градската лястовица са с един отвор,да не ги объркаш с на селската които са изцяло отворени.)УСПЕХ

за сега се справям с похапването и акането :) имам още един въпрос, трябва ли да му слагам водичка някъде около него?
nikkafrikka
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Юли 15, 2011 10:37 am

Re: какво е това пиленце и как да му помогна?

Мнениеот nikilaaa » Пон Юли 18, 2011 10:55 pm

nikkafrikka написа:
nikilaaa написа:успех но според мен ако го храниш на ръка няма да стане.по-добре го върни в гнездото или в друго от същият вид(гнездата на градската лястовица са с един отвор,да не ги объркаш с на селската които са изцяло отворени.)УСПЕХ

за сега се справям с похапването и акането :) имам още един въпрос, трябва ли да му слагам водичка някъде около него?


радвам се че се справях,за водата да ще е добре около него.то вече опитва ли се да се храни само
nikilaaa
потребител
потребител
 
Мнения: 208
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 12:37 pm

Re: какво е това пиленце и как да му помогна?

Мнениеот Buggy » Сря Юли 20, 2011 2:33 am

Лястовичката едвали ще се опитва да яде сама от земята при положение,че не е врабче,а е птица която лети и се храни само и единствино в въздуха.Трябва да се храни на ръка с насекоми.Защо не се свържете с "Спасителния център в Стара Загора"?
Buggy
потребител
потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 6:59 pm

Re: какво е това пиленце и как да му помогна?

Мнениеот ТЕРИЕР » Сря Юли 20, 2011 8:52 am

От 15-ти до сега или всичко е наред, или вече е безпредметно да се прави връзка с които и да е.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: какво е това пиленце и как да му помогна?

Мнениеот nightingale » Чет Юли 21, 2011 1:34 am

nikkafrikka написа:...за сега се справям с похапването и акането :)

Бравос. На мен ми трябваха 5 години да се справя със второто.
А с първото , все още не :think: .Все още ми се похапва от там , от където съм го правил когато съм имал проблеми с ''акането'' Дали ще ми минне ли ? Ми незнам !!! Казват че не минавало.
пп послушай колегите които ти дават съвети ако искаш да спасиш лястовицата наистина.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: какво е това пиленце и как да му помогна?

Мнениеот v_christov » Вто Авг 02, 2011 5:04 pm

Преди два дни намерих малко лястовиче ударено от автомобил. Закарах го в Централна ветеринарна клиника. Направиха му рентген и за щастие нямаше нищо счупено, но въпреки това не можеше да лети, може би имаше нещо като комоцио. Оставиха го за една нощ в клиниката, в обикновена картонена кутия на дъното на която бяхме сложили няколко салфетки. Поставиха му няколко подкожни инжекции с физиологичен разтвор срещу обезводняване (внимавайте трябва да се спазват определени съотношения между количеството разтвор и теглото на птичето). Хранеха го с храна за насекомоядни птички (има я в по големите зоо магазини, струва около седем лева за пакетче), но преди да се даде на птичето тази храна трябва да се постави за малко във вода за да се омекоти и набъбне, а след това овлажнената храна трябва да се счука в хаванче. Птичето не искаше да си отваря устата, така че се налагаше храната да му се дава като внимателно отваряха човката. Птичето трябва се храни много начесто - по няколко пъти на час защото има много бърз метаболизъм. Днес в двора на клиниката хвърлихме птичето във въздуха и на втория опит то излетя. Много съм благодарен на доктор Де Мол за помощта и професионалното отношение.
v_christov
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Авг 02, 2011 4:49 pm


Назад към Общо за птиците

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта