Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Соколарство 2

Всичко което се отнася за птиците, но не попада в категориите на другите форуми

Модератори: nikigeen, Serinus

Re: Соколарство 2

Мнениеот ТЕРИЕР » Сря Яну 02, 2013 12:06 pm

Възрастна женска "врабчарка".
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Соколарство 2

Мнениеот rookie_gyn » Сря Яну 02, 2013 7:44 pm

При мен заради гълъбите редовно стоят на пост и "врабчари" и "кокошкари". Което за съжаление ме спира да ги пускам.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: Соколарство 2

Мнениеот qnakiev » Пет Яну 04, 2013 6:47 pm

ТЕРИЕР написа:Възрастна женска "врабчарка".

Ето защо дебне канарчетата ,при мен една такава дебнеше врабчетата на смокинята в нас и се блъсна в дървото,падна на земята но за секунди излетя !Красиви птички са ,лошото е че вредят много на гълъбите! :(
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Соколарство 2

Мнениеот ТЕРИЕР » Пет Яну 04, 2013 8:34 pm

Малкият ястреб не вреди на гълъбите, той предпочита дребни птици с големина до кос и много рядко напада здрави гълъби и птици с подобна големина. Гълъбите са приоритет на Големият ястреб.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Соколарство 2

Мнениеот rookie_gyn » Пет Яну 04, 2013 8:44 pm

Така е, но все пак ги плаши.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: Соколарство 2

Мнениеот qnakiev » Нед Яну 06, 2013 12:07 am

ТЕРИЕР написа:Малкият ястреб не вреди на гълъбите, той предпочита дребни птици с големина до кос и много рядко напада здрави гълъби и птици с подобна големина. Гълъбите са приоритет на Големият ястреб.

Прав си ,забелязал съм че вече нямат страх от крещене ,пляскане или свирене :D минават си или атакуват без да мигне окото !Говоря за големия ястреб !Макар и да съм виждал клип как врабчар яде сврака ,което ме учуди максимално :shock: !Поздрави ! :drinks:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Соколарство 2

Мнениеот qnakiev » Пет Яну 25, 2013 9:35 pm

Скоро в един гълъбарски сайт гледах клип как сокол удари гъска по време на полет и тя падне ,след което битката беше на земята и беше тъй ожесточена ,сокола се пробваше да я задуши а гъската го удряше с крила (сигурно го удари около 20 тина че и повече пъти )но той не преставаше да я ускубе или да я хване за шията ,след 10 - 15 минути сокола успя да я хване за шията и я уби за около 5 - 6 минути !Такова нещо не бях виждал ,според мен сокола е бил домашен - едва ли някой див ще се спусне на 2 пъти по голяма от него птица ? :shock: Поздрави!
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Соколарство 2

Мнениеот qnakiev » Пет Яну 25, 2013 9:36 pm

Скоро в един гълъбарски сайт гледах клип как сокол удари гъска по време на полет и тя падна ,след което битката беше на земята и беше тъй ожесточена ,сокола се пробваше да я задуши а гъската го удряше с крила (сигурно го удари около 20 тина че и повече пъти )но той не преставаше да я ускубе или да я хване за шията ,след 10 - 15 минути сокола успя да я хване за шията и я уби за около 5 - 6 минути !Такова нещо не бях виждал ,според мен сокола е бил домашен - едва ли някой див ще се спусне на 2 пъти по голяма от него птица ? :shock: Поздрави!
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Предишна

Назад към Общо за птиците

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

cron