Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Доверяването + хранене + витамини

Всичко което се отнася за птиците, но не попада в категориите на другите форуми

Модератори: nikigeen, Serinus

Доверяването + хранене + витамини

Мнениеот xwesly » Нед Сеп 04, 2011 8:51 am

Искам няколко съвета.Моето канарче е на 1 ден и се опитвам да му се харесам ,но когато отворя клетката и протегна ръка то бяга от мен.Искам съвет по точно как да се опитам така ,че то да ми се доверява всеки път когато аз протегна ръка.

Втория ми въпрос.
Каква храна трябва да купувам?В клетката която беше канарчето си имаше предварително,но сега като отида на магазина се чудя и не знам каква , моля ви кажете ми!

Трети въпрос.

Четох ,че във водата трябва да се разтварят витамини.Искам да попитам какви по-точно ..
Аватар
xwesly
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 8:36 am

Re: Доверяването + хранене + витамини

Мнениеот ПАНАЦЕЯ » Чет Сеп 08, 2011 5:09 pm

Първо това е канарче, а не папагалче нали така? Канарите не трябва и не обичат да се пипат както например някои папагали. Канарчето ще свикне с Вас от разтояние без да се налага допир. Кафеза трябва да е поставен на нивото на очите Ви и по възможност по често да има някой в помещението при него.
Относно храната в зоомагазините има смески за канарчета. Смеската трябва да съдържа повече канарено семе отколкото маслодайни семена. Но това няма как да го видите в кутията докато не я отворите затова пробвате когато свърши едната кутия храна може да вземете на друга фирма.
Относно третия Ви въпрос във водата не е нужно да се слагат непременно витамини. Аз лично никога не давам залагам на естествените това ще рече даването на ябълка 2-3 пъти в седмицата и листа от глухарче дори може да се дава заедно с корена. Също така в менюто присъства и морков 1-2 пъти, яйце по време на линеенето и при подготовката за размножителния период, покълнали семена. В зоомагазините продават и специализирани книги за канарчета мисля че няма да Ви е от вреда ако си вземете.
Успех........
ПАНАЦЕЯ
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Мар 07, 2010 10:23 pm


Назад към Общо за птиците

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта