Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Спасителен център за диви птици и животни в София

Всичко което се отнася за птиците, но не попада в категориите на другите форуми

Модератори: nikigeen, Serinus

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот mariabdzp » Вто Яну 17, 2012 10:49 am

[quote="Aquila Chrysaetos"]Здравейте,
следя ви темата и да ви кажа честно цялата тази работа с този "проект "много ми прилича на типично бългаска работа ....
Ако наистина разполагате с пари и идеята ви е некомерсиална, не е да източите някой фонд или да се облажите с европейска субсидия, ТО проучете за добър мениджър, или организатор и ръководител по български казано, и го наемете...

Как реши, че си нямаме? :)
mariabdzp
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Яну 03, 2012 5:27 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот Мъро » Вто Яну 17, 2012 12:40 pm

Ами то много хора ще почнат да си мислят така,хората задават конкретни въпроси а не получават отговори.Кой каза пък че има пари?Пак ли ще получим отговори като предните?
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот qnakiev » Вто Яну 17, 2012 12:52 pm

Гледайте малко Анималпланет ,там дават интересни центрове за диви животни! То каквито и съвети да искате ,няма да можем да кажем нищо ,понеже не знаем нищо за вашата организация! :wink:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот mike123 » Вто Яну 17, 2012 1:04 pm

Янакиев,гледаме анимал планет,запознати сме.Хората имат много и доста добри центрове за спасяване и отглеждане на животни.Според тебе,дали колегата създал темата,и още няколко човека,ще могат да направят такъв център в България :think: ?!?Според мен НЕ! :wink:
mike123
потребител
потребител
 
Мнения: 157
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 9:09 am
Местоположение: Плевен

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот Мъро » Вто Яну 17, 2012 1:15 pm

И така ако този център се изгради ще е втори в България защо трябва да е София,според мен трябва да се изгради някъде по средата на страната за да може за еднакво горе долу време да се стигне до там.Щом се касае за спасяване на живот например времето в такива случай е много ценно или за тези неща не се мисли.Аз примерно мога да транспортирам намерено животно на стотина километра на мой разноски но 370 км в едната посока ще ми дойдат множко и като време и като средства.Или този център ще обслужва само София.Ето искаше предложение дадох ти едно и то разумно и практично за нас а за хората с парите незнам дали е така.
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот qnakiev » Вто Яну 17, 2012 1:15 pm

Е като ги попитах имат ли всичко кой ще направи това те казаха ,че няма да казват конкретни хора и че са имали всичко !Това значи ,че имат нужните средства! :wink:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот qnakiev » Вто Яну 17, 2012 1:16 pm

Мъро написа:И така ако този център се изгради ще е втори в България защо трябва да е София,според мен трябва да се изгради някъде по средата на страната за да може за еднакво горе долу време да се стигне до там.Щом се касае за спасяване на живот например времето в такива случай е много ценно или за тези неща не се мисли.Аз примерно мога да транспортирам намерено животно на стотина километра на мой разноски но 370 км в едната посока ще ми дойдат множко и като време и като средства.Или този център ще обслужва само София.Ето искаше предложение дадох ти едно и то разумно и практично за нас а за хората с парите незнам дали е така.

Много правилно се изрази колега!Точно така трябва да е! :drinks:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот Мъро » Вто Яну 17, 2012 1:44 pm

Мен нито ме интересуват конкретните хора нито тяхните фирми и пари но каква е гаранцията че на истина някой иска и може да направи такъв център.И аз мога да напиша във форума че някой иска да направи спасителен център за птицечовки край Шумен (нищо че няма в българия) дайте мнения и предложения.Просто тази тема звучи доста несириозно особенно след отговорите и надменното държание на създателя си.И другото което не мога да се съглася и да взема темата и Мария на сериозно избирателните и отговори.Това ми намирисва на чесане на езици и пръсти във форума.
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот Цветан » Вто Яну 17, 2012 2:47 pm

Абсолютно съм съгласен с мнението на Мъро!Някак задкулисно се изказва авторката на темата,гръмко заглавие и нищо повече,иска само мнения ,а на конкретни въпроси отговаря троснато.Не става така,колежке,нещата намирисват,и всеки би се замислил ,дали наистина става въпрос за спасителен център.....
Дай факти,имена ,снимков материал за да уважа и да повярвам в това дело ,което искате да направите.Защо е това засенчване на този спасителен център и вашата организация?
Аватар
Цветан
потребител
потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Май 08, 2011 12:39 pm
Местоположение: на село в Плевенска област

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот TK3C-74 » Вто Яну 17, 2012 5:28 pm

нали ви е ясно, че с още един , два и дори три центъра няма да се решат проблемите с животните и птиците имащи нужда от помощ. природозащитниците трябва да почнат да мислят трезво , дали е по-добре да направите един голям, модерен център в софия , или във всеки областен град да има лечебница която да поема животните от околността. в тези лечебници да се извършват първичните прегледи, да се оказва помощ на по-леко пострадалите и да се връщат в местообитанието им. за по-тежките случаи да си остане стара загора , като в същите тези регионални центрове подготвят животното за транспорт до там. в този случай ще има много повече спасени и пуснати в природата животни и птици. може да се свържете към тел. 112 и регионалните центрове да се отзовават на повиквания. има толкова много идеи стига възможностите да отговарят на амбициите. и за финал, природозащитници приемете че не можете да спасите всички пострадали животинки, понякога евтаназията е най-правилното решение.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот riko1919 » Вто Яну 17, 2012 6:51 pm

Международен център за контрол на болестите по дивите животни ще бъде изграден в България

http://www.dnevnik.bg/ekobiznes/2012/01 ... po_divite/
riko1919
потребител
потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Авг 26, 2011 7:36 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот qnakiev » Вто Яну 17, 2012 7:25 pm

В Сливен си имаме клиника за всякакви животни ,има си номер ,например виждаш безпризорно домашно куче и се баждаш до пет минути идват и взимат кучето или съответното животно ,долният етаж на клиниката е направен с клетки и там слагат животите!Един път докараха там сова и главният ветеринар я взе и я отгледа,след което я пуснаха на свобода!
А сега по темата,няма смисъл за спасителен център за животни ,ще е хубаво във всеки град да си има по една клиника като по горната която описах! :wink:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

ПредишнаСледваща

Назад към Общо за птиците

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта