Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Спасителен център за диви птици и животни в София

Всичко което се отнася за птиците, но не попада в категориите на другите форуми

Модератори: nikigeen, Serinus

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот nightingale » Съб Яну 21, 2012 1:10 pm

А дали наистина бих срещнал Бългърската седемточкова калинка от снимката ти ,или терминаторът
Harmonia axyridis ???
Калинката алигатор , както още я наричат.
Хранеща се освен с листни въшки ,но и с растения и ,което е още по страшно - със себеподобните си.
Внесена преди няколко години от Азия за растителна защита, тя измества местния вид.
Вече е много трудно да се види червеното Българско бръмбарче - символ на щастие и любов.
Но на вместо това все повече ще ни досажда силно вариететният по окраска , агресивен и по-репродуктивен ,нов вид калинка.
Та, ти какво си мислиш и какво е в действителност , не винаги се припокрива.

На Мария никой не й връзва краката.
Дори бих й помогнал с каквото мога.
Все си мисля обаче, че човек неприемащ коментари и съвети , няма нужда от помощ.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот mariabdzp » Съб Яну 21, 2012 3:27 pm

Paulina написа:И нали трябва все пак от някъде да се започне - защо ѝ връзвате краката още преди да е направила първата крачка ?!?

Тук обаче искам мнението ти.
Кажи ми честно !
Това ще спаси ли природата ни ?
Не нали ?!


А ти знаеш ли какво ще спаси природата - затварянето на славеи в кафезите ли ?


а калинката ............иди в слънчогледовите полета когато семената на слънчогледа започнат да се втърдяват и можеш да видиш масовата картинка на това :


Паулина, в България няма и място за позитивизъм и вяра, всичко се гледа с черни очи и никаква перспектива, нямам никакви намерения да се защитавам тук, във виртуалното пространство. Постнах темата, за да видя как ще се реагира, и всичко стана както се очаквах, "искаме да крадем пари, да бъдем комерсиални, зад маската на природозащитата" и тн, подобни коментари. Истината е, че зад тази идея седи желанието да се помага на природата ни, също така и мисълта, че един природозащитен център на територията на страна ни не е достатъчен.. идеи от типа " трябва да има по една клиника във всеки град " са прекалено мащабни и са нужни страшно много средства и също така и помощта на общините. Докато ние хората сме такива, каквито доказваме ежедневно, че сме, наистина няма да има смисъл от нищо, не сме достатъчно зрели, за да правим каквото и да е. Реагира се както се реагира тук, във виртуалното пространство, налагаме си саботаж, вместо да се подкрепяме, като цяло българите се мачкат едни други, вместо да сме обединен народ.
.
.

Изображение
mariabdzp
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Яну 03, 2012 5:27 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот nightingale » Съб Яну 21, 2012 3:43 pm

Не Мария !
Грешиш.
Ти пусна темата за да събереш суперлативи ,а не да чуеш мнението на хората.
Поне аз никъде не прочетох ,че идеята е лоша.
В България сме свикнали да приемаме нещата ,които не ни харесват, като лична нападка.
Направете спасителния център !
Това наистина е нужно.
Но успоредно с това ограмотете хората, защото това е много по-важно ,от колкото спасяването на единици животни.
Само тогава природата ще има наистина реален шанс за спасение.
И само тогава неща като това няма да се случват :
evasionz написа:омг колко соколи има всеки ден виждам 8-9 имам един фр имаше 5-6 щиглеца супер сега нищо няма всичките ги ядоха соколите. :lol: Удряхме го с въздушна ама не умират омг :lol: моите всички са вътре само като съм вкъщи ги изваждам вънка. :lol: един ден извадох ги веднага след 2-3 минути дойде сокол и там от покрива на къщата гледа чака да отивам вкъщи и да ги яде :D После пак ги сложих вътре .. :lol:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот Галин Господинов » Съб Яну 21, 2012 5:41 pm

И отново допираме до безхаберието и невежеството, то ще ни погуби. Няма да говоря, че и там където трябва да е професионализма, го има в големи количества.
Но няма значение, няма и обект, просто мисъл обременена от желание, погубено от сетивата....
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот Buggy » Нед Яну 22, 2012 7:46 pm

Мъро написа:Не разбрах този център какво ще спасява толкова в София бездомни кучета и котки или диви гълъби.Трябва да се направи едно проучване къде най много в България се докладва за наистина пострадали диви животни а не бездомни,да се изгради някъде близо до резерват или природен парк къде след спасяването им да се пускат и да са защитени тези животни.На този център ще му трябва и площ за изграждане на клетки и волиери за тези животни с една топла стая не става.София ми се струва най неподходящото място пък да не говорим и да е в рамките на града

Според мен,точно в София трябва да бъде направен такъв център.Всяка година пращам много птици до Стара Загора,все пак Столицата,колкото и странно да звучи е дом на доста голям процент диви птици.Не мога за,да пътувам всеки път до гарата,да се червя пред автобусите,само и само да пратя някоя птица.Ами ако случая е спешен.Намерих буквално разкъсана сврака,чиято кръв тече до следващия ден,за да мога да я пратя на няколко часово пътуване до Стара Загор.Мога да се обзаложа,че най-много сигнали за пострадали птици се подават от столицата.Да не говорим,че не всеки има възможносто да отиде до гарата и да плати пътя на животното.А пък градски гълъби?Хиляди се гърчат и умират по парковете и улиците.Намерих 4 блъснати от кола.Резултата беше No 1-Контузени тъкани,No 2-Счупен клюн,травма на окото и тежко обезводняване .No 3-Умря от вътрешни поражения и No 4-му беше ампутирано крилото и замина за центъра,тъй като аз не мога да се грижа за него.Сметката за ветеринарите няма да ги обсъждам.Не виждам защо гълъбите,да не са с равни права като другите птици?Врани,гугутки,синигери,СОКОЛИ,сови,врабчета,гъски,патици,сварки,сойки....пътуват всяка година по маршрут София-Стара Загора!
Buggy
потребител
потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 6:59 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот Галин Господинов » Нед Яну 22, 2012 11:03 pm

Защото гълъбите са хиляди, прираста им е адски голям.. Дай ми статистиката на Сокол Скитник, Скален орел и прочие..... и ще разбереш.
Но няма значение, няма и обект, просто мисъл обременена от желание, погубено от сетивата....
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот Paulina » Пон Яну 23, 2012 6:26 pm

Галин Господинов написа:Защото гълъбите са хиляди, прираста им е адски голям.. Дай ми статистиката на Сокол Скитник, Скален орел и прочие..... и ще разбереш.

Дай да се грижим само за едните , а другите да ги подритваме ей така , за да не ни пречат .....

Виж , във всичкото това има и нещо хубаво - на гълъбите човек може да се научи как се шинира крак , как се превръзва крило .....може да научи много за анатомията на птиците и какво ли още не . И един ден , ако се наложи да се помогне на нещо по-голямо и много рядко човек просто ще бъде подготвен !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот Галин Господинов » Пон Яну 23, 2012 7:26 pm

Това къде го прочете, че трябва да ги подритваме? Беше зададен въпрос, това е отговорът му.... А ако ти трябва да избереш, между гълъб и лещарка, какво ще избереш, да спасиш?
Но няма значение, няма и обект, просто мисъл обременена от желание, погубено от сетивата....
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот Paulina » Вто Яну 24, 2012 3:15 pm

Галин Господинов написа:Това къде го прочете, че трябва да ги подритваме? Беше зададен въпрос, това е отговорът му.... А ако ти трябва да избереш, между гълъб и лещарка, какво ще избереш, да спасиш?

Честно ли - зависи от състоянието на птиците !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот TK3C-74 » Вто Яну 24, 2012 7:57 pm

с такова мислене скоро сред природата ще има само мелезаци гълъби, кучета и котки. всичко по-интересно и рядко ще си отиде скоропостижно. докато спасявате свраки, врани и други подобни "застрашени" и редки животинки, наистина редките ще стават храна на спасените. :cry:
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот Галин Господинов » Вто Яну 24, 2012 8:27 pm

Виж Паулина, трябва да се разграничат видовете, които се облагодетелстват от антропогенният фактор и тези за които е пагубен. Колкото и грозно да звуча, понякога опазването на видовете, трябва да бъде рационално, не емоционално. Защото именно емоцията + невежество, прави Големият ястреб лош и преследван, видиш ли изял милата катеричка. Всяко създание има право на съществуване, но просто ние сме оплели прекалено много конците и етичните норми, понякога водят до нелогизми и безизходици.
Но няма значение, няма и обект, просто мисъл обременена от желание, погубено от сетивата....
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот Paulina » Вто Яну 24, 2012 9:43 pm

За мен няма добри и лоши птици - дори ястреба да ми вдигне серамата знам , че го е направил не за да ми се изсмее в шепичка , а защото умира от глад ! Наистина , ще ме заболи , но вината ще е моя , защото не съм се погрижила за сигурността на жертвата . Аз ще отида до магазина и ще си купя обяда , но той ??? Тука не става въпрос за емоция и невежество , а за това , че не може да се каже : на теб ще помогна , на теб няма ! И какво - дай да не помагаме на гълъбите и да стоим със скръстени ръце , докато ни донесат хрърчат хищник ! Опазването на видовете не започва в лечебницата - това само е временно място за отсядане за тези , които не са се справили сами "навън" !

А милата катеричка ......колко ли гнезда е разрушила с всичко , което правят катеричките в гнездата , докато я хване Големият ястреб ???
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

ПредишнаСледваща

Назад към Общо за птиците

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта