Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Спасителен център за диви птици и животни в София

Всичко което се отнася за птиците, но не попада в категориите на другите форуми

Модератори: nikigeen, Serinus

Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот mariabdzp » Съб Яну 14, 2012 5:03 pm

Има ли почва в околностите на града ни за подобно съоръжение според вас ?
mariabdzp
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Яну 03, 2012 5:27 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот Buggy » Съб Яну 14, 2012 6:55 pm

Ще е добре да се напави,защото този в Стара Загора го претрупват всяка година,включително софийски птици.
Buggy
потребител
потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 6:59 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот shikata » Съб Яну 14, 2012 10:02 pm

И аз съм на мнение че е хубаво да има, ще покрива западна България, което не е малко
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот mariabdzp » Нед Яну 15, 2012 11:11 am

Събират се мнения и предложения, така че, който се интересува от дивата ни природа и защитата й, нека бъде по-активен! :)) Благодаря.
mariabdzp
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Яну 03, 2012 5:27 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот nightingale » Нед Яну 15, 2012 6:48 pm

mariabdzp написа:Събират се мнения и предложения, така че, който се интересува от дивата ни природа и защитата й, нека бъде по-активен! :)) Благодаря.

Мнения много
Предложения също.
Аз ще ти дам само факт.
Освен докторите, фелшерите, пространството и нужното оборудване , ви трябва и специалист етолог.
Но тъй като животните, които ще се спасяват , ще са предимно диви ,хората ,които разбират от етология касаеща дивият свят , в повечето случаи странят от вас
Поради липса на диалог, разбиране, коректност и т.н.т.
Много от тях във вашите очи са престъпници.
Но като цяло идеята е отлична.
Пожелавам успех.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот mariabdzp » Нед Яну 15, 2012 6:54 pm

nightingale написа:
mariabdzp написа:Събират се мнения и предложения, така че, който се интересува от дивата ни природа и защитата й, нека бъде по-активен! :)) Благодаря.

Мнения много
Предложения също.
Аз ще ти дам само факт.
Освен докторите, фелшерите, пространството и нужното оборудване , ви трябва и специалист етолог.
Но тъй като животните, които ще се спасяват , ще са предимно диви ,хората ,които разбират от етология касаеща дивият свят , в повечето случаи странят от вас
Поради липса на диалог, разбиране, коректност и т.н.т.
Много от тях във вашите очи са престъпници.
Но като цяло идеята е отлична.
Пожелавам успех.


Не знам коя група от хора визираш под "нас". Този проект се разглежда не от БДЗП като организация, а от съвсем независими лица,загрижените за природата и имащи нужните средства и възможност да помогнат, които просто искат помощта на институция като тази... така че ми е интересно кой ще страни от кого и най-вече защо, смятам, че коментарът ти е ненужно негативен. Диалог и коректност винаги има, стига да има една идея и стимул, нещо, което да ни обедини. Диалог няма единствено, когато наистина става дума за престъпления с дивата ни природа!!
mariabdzp
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Яну 03, 2012 5:27 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот nightingale » Нед Яну 15, 2012 7:06 pm

Ще ти задам въпрос и по начина по ,който ще ми отговориш , ще разбера дали да продължа с ''негативно ненужните си коментари''

В центъра влиза блъснат от автомобил елен.
Той е зрял и едър, а красивите му рога са причина да е апетитен към ловците.
Ловът в България не е забранен.
Елена е излекуван и върнат отново на свобода.
След една седмица черепът му започва да краси частен дом в баварската провинция.
Кажи ми мнението си!
Пък аз ако намеря за нужно ще продължа с моите.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот nightingale » Нед Яну 15, 2012 7:28 pm

Не знам коя група от хора визираш под "нас". Този проект се разглежда не от БДЗП


Под ''вас'' не визирам хора имащи или нямащи общо с каквато и да било организация, а съвсем друго.
Във форума редовно влиза потребител от центъра в Стара Загора и често пита неща свързани с отглеждането на дивите птици.
И разбира се, всеки запознат му помага с удоволствие.
Помниш ли твоето отношението когато влезе тук ?
А ти дали би се допитала до такива хора :think:
Това имах в пред вид под ''ВАС'' и ''НАС''
Един човек веднъж ми каза:
''Няма втори шанс за първо впечатление''.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот mariabdzp » Нед Яну 15, 2012 7:36 pm

nightingale написа:Ще ти задам въпрос и по начина по ,който ще ми отговориш , ще разбера дали да продължа с ''негативно ненужните си коментари''

В центъра влиза блъснат от автомобил елен.
Той е зрял и едър, а красивите му рога са причина да е апетитен към ловците.
Ловът в България не е забранен.
Елена е излекуван и върнат отново на свобода.
След една седмица черепът му започва да краси частен дом в баварската провинция.
Кажи ми мнението си!
Пък аз ако намеря за нужно ще продължа с моите.


Ако питаш за личното ми мнение, ще ти кажа, че за мен ловът за трофей е най-ненужното, смешно и отвратително занимание. Ловът е възникнал, защото така хората са си набавяли храна и са оцелявали, в днешно време би следвало да бъде напълно забранен, както и много други актове на насилие към природата. Но щом световните закони ( умишлено не коментирам българските, защото те се наедекватни ), та щом светът е приел, че това е нормално занимание, стига да не навлиза в защитени ареали и не засяга защитени видове, то съм склонна да не го коментирам. Ние сме длъжни да бъдем отговорни за природата си, един елен блъснат от кола, ще умре в мъки, ако не му бъде помогнато. Това е отговорност на хората. След като си го блъснал, то трябва да го предадеш в институцията за помощ и там хората да се погрижат за него, той да бъде пуснат в природата и там да продължи съществуването си. Реалната възможност от улов на животното е факт, но това не означава, че като така и така се стреля по тези животни, ние не бива да спомагаме оцеляването им. Пак ти казвам, личното ми мнение относно лова е крайно негативно и не толерирам практикуването му.
mariabdzp
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Яну 03, 2012 5:27 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот nightingale » Нед Яну 15, 2012 7:45 pm

Добре !
Отговорът ти ми хареса.
Сигурно си млада и гориш от ентусиазъм и плам.

Но щом световните закони ( умишлено не коментирам българските, защото те се наедекватни ),

Един от тези ''неадекватни'' закони забранява отглеждането на местна птица, и то птици като обикновенният скорец ,който пък от своя страна е обект на лов.
Сиреч - може да убиваш , но не може да отглеждаш.
Кажи ми мнението си !
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот mariabdzp » Нед Яну 15, 2012 7:58 pm

Истината е, че най-вероятно няма нищо лошо да се отглеждат диви птици от професионалисти в областта на орнитологията, които не целят да забогатеят от това или нещо такова. Но признай, че хората, както четох тук някъде из форума, някой беше написал " голям фен съм на скатетата, много ги харесвам, имам един много добър, веднага сваля други" или нещо в този дух, от такива хора се ужасявам, защото повечето са такива, едно е да отглеждаш дивата птица по адекватен начин, в широка воилера, с подходащя храна, на спокойствие и тн., друго е да ги тикаш в 10/10 см кафезчета и да ги продаваш на Подуене и то в плик. Срещу това се гневя, не срещу хора, които наистина се грижат за дивите птици с компетентност и не ги карат да изживяват дните си ( в повечето случаи много малко дни ) в агония и страдания. Би трябвало да могат да ги отглеждат без да са извън закона, макар че няма как да се докаже, кой е кадърен да отглежда и кой не. Другата гледна точка относно това защо могат да убиват, но не и да оглеждат според мен е, че да отглеждаш една птица и да я караш да агонизира и да умира бавно в мъка и страх е по-жестоко от обстрела. Аз не приемам нито едното, нито другото, но явно хората са на принципа, че е по-добре ужасен край, отколкото ужас безкрай. Жалък е този факт, но явно е факт.
mariabdzp
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Яну 03, 2012 5:27 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот nightingale » Нед Яну 15, 2012 8:22 pm

Добре !
Това също ми хареса.
Ще си позволя само един лек коментар към нещо, с което не се съгласям.
Никой и нищо на този свят не може да оправдае отнемането на живот.
Не може да се разсъждава ,че видиш ли по- добре да се изтрепят 1000 скореца защото те ще умрат по -бързо от колкото 5 или 10 ,които ще умрат бавно в един кафез.
Не знам дали знаеш, но горната граница на живот на една птица се измерва по това колко време е живяла в неволя а не на свобода.
Да отглеждаш дива птица е много по трудно ,от колкото един папагал, едно канарче или една амадина.
Не може една червенушка да съществува 6 или 7 години в плен и да се смята че ''линее'' и бавно умира.
Дивите птици са толкова крехки и капризнби създания ,че само една елементарна грешка води до фатален край.

Един приятески съвет !
И дано го приемеш наистина като приятелски.
Ако наистина имаш желание да си част от нещо ,което ще е полезно за спасяването и опазването на природата , то трябва да се абстрахираш от неща като ''кое е жестоко и кое е по -жестоко от другото''
Една птица е най- ценна когато съществуването й в диво състояние дава реална възможност собственният й вид да продължи да съществува и никакви ''хуманни '' убийства няма да помогнат това да стане по-лесно.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Следваща

Назад към Общо за птиците

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron