Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Спасителен център за диви птици и животни в София

Всичко което се отнася за птиците, но не попада в категориите на другите форуми

Модератори: nikigeen, Serinus

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот mariabdzp » Нед Яну 15, 2012 8:27 pm

Не си ме разбрал правилно, аз не намирам тези убииства за хуманни, не намирам никакви убииства за редни. Казвам ти само, как предполагам, че разсъждават хората, които позволяват обстрела на животните, а не позволяват отглеждането им в неволя. И също както ти казваш, подкрепям, че няма нищо лошо в това да се отглеждат (компетентно, с нужните познанания) диви птици в неволя с цел опознаването на вида. Не подкрепям дребните съзнания, които продават щиглеци за по 10 лв. и после си купуват Савой. Това е всичко, което мога да кажа по темата, но е добре да се върнем към първоначалната, а именно създаването на подобен център, който да покрива нуждите на Западна България. :)
mariabdzp
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Яну 03, 2012 5:27 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот nightingale » Нед Яну 15, 2012 8:36 pm

mariabdzp написа:Не си ме разбрал правилно, аз не намирам тези убииства за хуманни, не намирам никакви убииства за редни. Казвам ти само, как предполагам, че разсъждават хората, които позволяват обстрела на животните, а не позволяват отглеждането им в неволя. И също както ти казваш, подкрепям, че няма нищо лошо в това да се отглеждат (компетентно, с нужните познанания) диви птици в неволя с цел опознаването на вида. Не подкрепям дребните съзнания, които продават щиглеци за по 10 лв. и после си купуват Савой. Това е всичко, което мога да кажа по темата, но е добре да се върнем към първоначалната, а именно създаването на подобен център, който да покрива нуждите на Западна България. :)

Тук в този форум ще срещнеш много повече приятели на природата от колкото любители на парцуцата под форма на ''савой''
Едва ли въпроси от рода ''подкрепяте ли тази идея с центъра'' са нужни , защото всички са ''ЗА''.
Направете го и дано това бъде пример и за другите области.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот mariabdzp » Нед Яну 15, 2012 8:49 pm

Не съм питала дали е нужно, просто из много форуми е пусната темата, за да се съберат мнения и предложения от креативни и компетентни хора по темата, до които не бихме имали досег иначе. Това е.
mariabdzp
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Яну 03, 2012 5:27 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот nightingale » Нед Яну 15, 2012 9:37 pm

mariabdzp написа:Не съм питала дали е нужно, просто из много форуми е пусната темата, за да се съберат мнения и предложения от креативни и компетентни хора по темата, до които не бихме имали досег иначе. Това е.

Aми всъщност освен че идеята е чудесна , лично за мен остава непонятно какви други мнения и евентуално предложения трябва да има.
Може би ако бъдеш малко по-конктртна .....
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот qnakiev » Пон Яну 16, 2012 12:08 am

Аз от цялата работа не разбрах нищо ,тоест не разбрах кой ще направи този Спасителен център за животни?То хубаво се говори ,но какво се прави в действителност по въпроса? :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот mariabdzp » Пон Яну 16, 2012 12:53 am

qnakiev написа:Аз от цялата работа не разбрах нищо ,тоест не разбрах кой ще направи този Спасителен център за животни?То хубаво се говори ,но какво се прави в действителност по въпроса? :cool:


Не е моя работа да разпространявам имена и тн. , моята работа е да събера мнения, предложения може би, полезна информация, който, каквото може да предостави. Говорим за проект, никой не го касае кой ще го прави, ако стане реалност. Това е неформална дискусия относно възможността и нуждата от подобно съоръжение на територията на Западна България.
mariabdzp
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Яну 03, 2012 5:27 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот nightingale » Пон Яну 16, 2012 1:04 am

Каква информация трябва да получете ?
Че една пусната домашна котка убива птици не за да се нахрани а за удоволствие или ,че родните седемточкови калинки са изместени от вносният еквивалент.
( най новата простотия на биологичната война)
Всъщност кажи конктретно какви мнения и предложения очакваш.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот qnakiev » Пон Яну 16, 2012 12:48 pm

mariabdzp написа:
qnakiev написа:Аз от цялата работа не разбрах нищо ,тоест не разбрах кой ще направи този Спасителен център за животни?То хубаво се говори ,но какво се прави в действителност по въпроса? :cool:


Не е моя работа да разпространявам имена и тн. , моята работа е да събера мнения, предложения може би, полезна информация, който, каквото може да предостави. Говорим за проект, никой не го касае кой ще го прави, ако стане реалност. Това е неформална дискусия относно възможността и нуждата от подобно съоръжение на територията на Западна България.

Ок щом е така ,но за да се даде някаква идея ,трябва да се знае с какво място се разплога и т-н!Тишо ако не се бъркам ,се изрази много правилно в последния си пост!
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот shikata » Пон Яну 16, 2012 8:59 pm

Лично аз ако бях от София щях да предложа от време на време разбира се когато мога да си позволя, доброволен труд от моя страна.Но съм на 100на километра по на юг, но не ми пречи да насочвам хора които искат да помогнат към вас.Стига само зад този център да не се крие някой голям бизнес, защото съм и на ясно какви привилегии може да се ползват под такъв проект.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот mariabdzp » Пон Яну 16, 2012 9:24 pm

shikata написа:Лично аз ако бях от София щях да предложа от време на време разбира се когато мога да си позволя, доброволен труд от моя страна.Но съм на 100на километра по на юг, но не ми пречи да насочвам хора които искат да помогнат към вас.Стига само зад този център да не се крие някой голям бизнес, защото съм и на ясно какви привилегии може да се ползват под такъв проект.


Целта е да се помага на дивата природа, нищо комерсиално. Доброволците са добре дошли, ако проектът влезе в сила. Благодаря!
mariabdzp
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Яну 03, 2012 5:27 pm

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот qnakiev » Пон Яну 16, 2012 10:39 pm

mariabdzp написа:
shikata написа:Лично аз ако бях от София щях да предложа от време на време разбира се когато мога да си позволя, доброволен труд от моя страна.Но съм на 100на километра по на юг, но не ми пречи да насочвам хора които искат да помогнат към вас.Стига само зад този център да не се крие някой голям бизнес, защото съм и на ясно какви привилегии може да се ползват под такъв проект.


Целта е да се помага на дивата природа, нищо комерсиално. Доброволците са добре дошли, ако проектът влезе в сила. Благодаря!

Дано да влезе в сила проекта ,ще е добре за природата както ти казваш или по точно за дивите животни! :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Спасителен център за диви птици и животни в София

Мнениеот Aquila Chrysaetos » Вто Яну 17, 2012 10:31 am

Здравейте,
следя ви темата и да ви кажа честно цялата тази работа с този "проект "много ми прилича на типично бългаска работа ....
Ако наистина разполагате с пари и идеята ви е некомерсиална, не е да източите някой фонд или да се облажите с европейска субсидия, ТО проучете за добър мениджър, или организатор и ръководител по български казано, и го наемете...
Avis rаrа
Аватар
Aquila Chrysaetos
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 12:29 pm
Местоположение: Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към Общо за птиците

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта