Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Познайте тази птица

Всичко което се отнася за птиците, но не попада в категориите на другите форуми

Модератори: nikigeen, Serinus

Мнениеот Paulina » Сря Дек 23, 2009 1:19 am

nightingale написа:Може ли аз да покажа следващата. Но снимката ще е от личният ми браузер и въпросът ще е конкретно към теб :D ?

Форумът е за всички !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nightingale » Сря Дек 23, 2009 1:28 am

Добре. Понеже не знам как да кача снимка тук го направих в личната си галерия. Коя е птицата :cool: . Ще кача общо 5 снимки. искам да познаеш поне една . Става нали? :wink: :drinks:
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот serotoni » Сря Дек 23, 2009 11:21 am

Форума наистина е за всички,но оставям ви да продължите поредния си спор.

Забележка към Nightingale : Снимките на птиците не са достатъчно добри и ясни,.....
Аватар
serotoni
потребител
потребител
 
Мнения: 87
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 7:13 pm

Мнениеот nightingale » Сря Дек 23, 2009 2:59 pm

serotoni написа:Форума наистина е за всички,но оставям ви да продължите поредния си спор.

Забележка към Nightingale : Снимките на птиците не са достатъчно добри и ясни,.....
Изображение Както и при снимката със тази птица .....Да съжалявам, снимките наистина са малко размазани. Но човек който познава птиците може да ги разпознае дори и само по силуетът. Искам да отбележа, че не споря с никого. Темата е познай птицата и аз се придържам плътно към нея.Екземплярите са много известни и при всяка една от сниманите птици има характерен отличителен белег, който помага за определянето. Сигорен съм ,че щом Паулина определя светкавично птици които дори нямат Български имена ,тук ще и е много по-лесно. Разбира се въпросът не е само към нея.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Paulina » Сря Дек 23, 2009 5:45 pm

Пак ли трябва аз да подведа хорото :think:

Добре де ,
снимка № 100 6034 0001 е на червена чинка , а снимка № 100 6024 е на буков певец . Вчера беше качил и снимка на червеноглава сврачка ( втората ти снимка беше надписана ) , но гледам днес си ги отстранил .

Така , сега са другите наред - няма аз да написвам цялото домашно !

Изображение

Пък ако не съм познала ( ама съм ) , то здраве да е ! Важното е да се осмели човек ! Изображение
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nightingale » Сря Дек 23, 2009 7:31 pm

Да . Поздравление за смелоста. :| Но за съжаление си познала само снимката с червената чинка. :cry: Силно се надявам да споделиш мнението си и за останалите три птици.Да ти кажа не вярвах ,че ще познаеш даже и една птица. PS объркала си певецът с трънковчето :wink:
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот serotoni » Сря Дек 23, 2009 7:39 pm

на снимка с такова качество е нормално да се объркат певеца с трънковчето
Аватар
serotoni
потребител
потребител
 
Мнения: 87
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 7:13 pm

Мнениеот serotoni » Сря Дек 23, 2009 7:55 pm

макар че се вижда горе долу ясно и долната 4ерна препаска под окото,но трябва да си виждал на живо и двете птици за да направиш разликата на такава снимка.
Аватар
serotoni
потребител
потребител
 
Мнения: 87
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 7:13 pm

Мнениеот nightingale » Сря Дек 23, 2009 7:55 pm

Те са от различни родове и тръдно се бъркат. Птици хранещи се на земята и птици хранещи се в короните на дърветата имат съществени разлики които са видими за внимателният наблюдател(стига разбира се той да знае какво да гледа а не да недоволства от качеството на снимките) Всички видове певци имат бяла вежда над окото но на тази снимка ясно си личи ,че минава още една такава и под него. Също така ясно си личи кантът на крайните опашни пера, който кант при певците липсва. Така ,че не е до качество а до познание. Нека все пак изчакаме мненията и за другите птици.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот nightingale » Сря Дек 23, 2009 9:11 pm

nightingale написа:Те са от различни родове и тръдно се бъркат. Птици хранещи се на земята и птици хранещи се в короните на дърветата имат съществени разлики които са видими за внимателният наблюдател(стига разбира се той да знае какво да гледа а не да недоволства от качеството на снимките) Всички видове певци имат бяла вежда над окото но на тази снимка ясно си личи ,че минава още една такава и под него. Също така ясно си личи кантът на крайните опашни пера, който кант при певците липсва. Така ,че не е до качество а до познание. Нека все пак изчакаме мненията и за другите птици.
Явно няма да има такива. :think: След малко ще напиша кои са птиците
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот nightingale » Сря Дек 23, 2009 9:55 pm

Птиците са : вълнолюбка, трънковче, червена чинка(женска), жалобна мухоловка(женска) . Всички тези птици обитавад за определено време нашата страна. Петата снимка е на вид африкански тъкач (на снимката с двете птици). Но този тъкач е добре познат на serotoni ,който беше качил негова снимка за предната загадка и добре познат за Паулина,която така бързо отговори на въпросът му и дори ни предостави дребни детайли относно начинът му на размножаване. Птицата разбира се е vidua macroura . Както се вижда ако кодът на файла не се открие много хора от големи познавачи се превръщат в шарлатани. Не, че нещо ми дреме,но познаването и определянето на животинските и растителни видове е изключително голяма наука и правенето на гъргара с нея поне аз го намирам за нередно. Не е зле такива хора да прочетът подписът на единият от администраторите Fridolina. Желая им успех за в бъдеще.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Paulina » Сря Дек 23, 2009 10:24 pm

nightingale написа:Птиците са : вълнолюбка, трънковче, червена чинка(женска), жалобна мухоловка(женска) . Всички тези птици обитавад за определено време нашата страна. Петата снимка е на вид африкански тъкач (на снимката с двете птици). Но този тъкач е добре познат на serotoni ,който беше качил негова снимка за предната загадка и добре познат за Паулина,която така бързо отговори на въпросът му и дори ни предостави дребни детайли относно начинът му на размножаване. Птицата разбира се е vidua macroura . Както се вижда ако кодът на файла не се открие много хора от големи познавачи се превръщат в шарлатани. Не, че нещо ми дреме,но познаването и определянето на животинските и растителни видове е изключително голяма наука и правенето на гъргара с нея поне аз го намирам за нередно. Не е зле такива хора да прочетът подписът на единият от администраторите Fridolina. Желая им успех за в бъдеще.

Вдовицата не е тъкач .....поне така мисля .....
Като си фотографираш снимките от монитора поне го прави с повече качество ! Те пилетата са пред теб и не ти бягат ! Моето беше навън в храстите !
А и nightingale - не всеки е длъжен да знае как изглеждат млади , и недооцветени птици - каквито са двете вдовици ! И червената чинка не е женска ( виж какво пише над оригиналната снимка :cool: ) .

Ти превръщаш цялото удоволствие да се намери една птица в невероятно гадно нещо ! А то не е важно как ще се намери птицата , а да се намери !

Весели празници !

:drinks:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

ПредишнаСледваща

Назад към Общо за птиците

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта