Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


морски орел

Всичко което се отнася за птиците, но не попада в категориите на другите форуми

Модератори: nikigeen, Serinus

морски орел

Мнениеот rosko_vd » Пон Ное 11, 2013 5:00 pm

здравейте , вече цяла седмица наблюдавам екземпляр на морски/ според мен/ орел- проверих в гугъла и описанието му е точно на птицата която 7 дни тероризира гълъбите в полето около моя блок. Отначало го помислих за северен мишелов, но светлите пера по главата, бялата къса опашка и доста по-големия клюн от този на честите в този период гости от север , а в последствие и чичко гугъл ме убедиха в това, че действително госта е морски орел. Направи ми впечатление и друго- между другото съм запален любител на хищните птици, и изобщо на всички пернати, през 4 години в полето се появява сокол скитник, и той много много не се церемони с мишеловите, на нашите не отстъпва , а на северните поне се "кара" така да се изразя тогава когато са му конкуренти в лова на гълъби, но на тази особа дори той не посмя да се опълчи= на 3 пъти прелетя над него, но дори и не имитира атака -просто прелетя над орела.Интересно ми е дали има и други които са наблюдавали тази рядка птица в равнината= около Дунава, незнам дали да спомена и града, но преди 4-5 години добросъвестни ловци застреляха женски сокол скитник при лов на фазани и от тогава не бих искал други да развалят удоволствието от наблюдението на такъв хищник, пък и гълъбари има които не биха и помислили преди да го ликвидират.
rosko_vd
потребител
потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Сеп 07, 2009 5:54 pm

Re: морски орел

Мнениеот nightingale » Пон Ное 11, 2013 6:13 pm

Виждал съм веднъж в района на язовир кърджали.
С лов на гълъби едва ли ще може да преживее.
Ще постои и ще потърси други места за лов.
Правилно не споменаваш мястото.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: морски орел

Мнениеот ТЕРИЕР » Вто Ное 12, 2013 10:04 am

През 80 те години имаше 2 гнезда на островите на Дунав и през 90г. орлите изчезнаха. През зимата се среща и по Черноморието. Гълъб не може да хване освен ако не е болен или с проблеми. Рядко се навърта по това време на големите сметища около Дунав и морските ни градове и хапва болни гларуси и вранови. Като не пропуска и дребни бозайници като плъхове, дребни котки и подобни. Не отказва мърша. Много рядка птица.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ


Назад към Общо за птиците

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта