Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


загадка към всички

Всичко което се отнася за птиците, но не попада в категориите на другите форуми

Модератори: nikigeen, Serinus

Re: загадка към всички

Мнениеот stoianov » Пон Ное 24, 2014 12:28 am

stoianov написа:
Dr. Velev написа:А защо се събират?


Айде кажи ти, като най умен тук!Или поне като човек научил стар пощенски в нов гълъбарник...да се връща... :lol: :lol:

Админ: Предупреждение, следващия път наказание, без заяждания!!!

Извинявайте г-н Админ, но къде в думите ми видяхте заяждане?
малко отклонение
Dr. Velev написа:.. Специалиста по гугутки съм сигурен , че е гола вода , защото ще му задам само 2-3 въпроса и ще се смеем задружно./като начало само за гугутки/ Познанията му относно антибиотиците също са ниво практик / ще опитвам па може и да открием топлата вода / За сага само хвърлям ръкавица. :cool:

Dr. Velev написа:Аз не се плаша от такива отворени новобранци като тебе . ХА ХА. Многознайковци ,които дава акчл за всичко . .

Това според мен е заяждане, той започна пръв!
А сега по темата
Dr. Velev написа:Как се ориентират пощенските гълъби , които се връщат от много километри на родното си място ?
Можем ли да изучим стар пощенски гълъб да се връща в новият гълъбарник?
Неща за размисъл!

Dr. Velev написа:.. Имам доста стари пощенски гълъби изучени в нов гълъбарник...


Защо едни могат да обиждат, безнаказани, а за други наказание?
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: загадка към всички

Мнениеот Dr. Velev » Пон Ное 24, 2014 1:47 pm

Истината боли. Имам най малко 3 стари гълъби изучени в моят гълъбарник, които се състезават. А от зададения от теб въпрос личи ,че има много да се учиш, не е достатъчно да се перчиш, без покритие. / Дано това не сметнеш за обида/ :wink:
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: загадка към всички

Мнениеот hiena1 » Съб Яну 24, 2015 4:16 pm

Темата зацикли, а аз още не съм разбрал кое кара птиците да мигрират. Моля просветените да хвърлят пак някой жокер...
hiena1
потребител
потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Мар 02, 2013 11:46 pm

Re: загадка към всички

Мнениеот nightingale » Съб Яну 24, 2015 10:39 pm

Как ''вижда'' човекът ?
С ръце, с очи, с нос, с уши, с език .... как ?
Човек вижда с мозъкът си.
Сетивните органи са само инструменти.
Нашият мозък поема всеки един миг милиони гига байта информация , но обработва единствено тази , която му е нужна.
Коя е тя ?
Тази , която ни трябва или иначе казано тази ,която ни трябва за ежедневното оцеляване.
Мозъкът възприема информацията постъпваща от сетивните органи.
Ние самите още с раждането си така сме го научили , да възприема това, което ни е нужно.
Каква и колко информация би обработил човешкият мозък ако човек се роди без познатите ни сетивни органи ?
Щеше да поема същото количество, но и щеше да обработи много повече.
Например - щеше да познава телепатията , но нямаше да познава вкусът или мирисът.
Когато човек се подложи на хипноза се случва именно това , неговият мозък престава да се подчинява на дресиращите нему сетивни органи и се впуска в преработването на още информация.
В състояние на регресия , хипноза , сън , под въздействието на халюциногени или наркотични вещества и пр, човек ''вижда'' неща ,които в нормални обстоятелства не би видял.
За да разберем защо мигрират птиците трябва да скъсаме учебниците по биология , да забравим за Дарвин и да погледнем към нещо ,което малко хора виждат.
Нарича се ''информационно поле'' и е единственото нещо съществувало преди раждането на вселената.
Синдромът на 100-те маймуни помните ли го ?

Ето ти жокер :wink:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: загадка към всички

Мнениеот gandalf_hsr » Нед Яну 25, 2015 9:35 am

"ефектът на стоте маймуни"...

Преди около 40 години японски учени провели експеримент на група малки островчета в Индонезия. На брега, в пясъка оставяли батати (сладки картофи), които били истинско лакомство за местните маймуни. На които се налагало преди да си хапнат, хубаво да изтръскат и избършат пясъка.

В един момент на една от маймуните на един от отровите й омръзнало остатъците от пясъка по батата да й скърцат по зъбите и (все се чудя дали тя е имала най-висок IQ или причината е другаде :) отишла и го измила в морето. По пътя на елементарното подражание това започнали да правят и другите маймуни.

Най-интересното е, че когато броят на миещите бататите маймуни прехвърлил сто, постепенно същото започнали да правят и маймуните на другите острови. Което вече не може да се обясни с подражание, тъй като те не си плували на гости от остров на остров.

Т.е. идеята, възникнала в съзнанието на "единичен екземпляр", разпространявайки се постепенно в съзнанието на все повече и повече екземпляри, достига определена критична маса, която прави възможно преминаването на целия вид на едно ново стъпало на съзнание.
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Re: загадка към всички

Мнениеот hiena1 » Нед Яну 25, 2015 10:11 am

Найтингейл, искаш да кажеш, че всички мигриращи животни на този свят, от пеперуди през птици до 50 тонни бозайници, са получили или получават информация " свише", унаследяват я, и разчитайки някакви сигнали от природата, в определен момент тръгват? Аз все си мисля, че има някакво друго обяснение, може би свързано с мноооого далечно минало, когато условията на Земята са били еднакви навсякъде, или е имало само една суша... или де да знам какво, и впоследствие със започналите промени е започнало и движението на животните към търсене на по- добри условия.Изглежда ми по-просто и по Дарвински, ама кой знае..
hiena1
потребител
потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Мар 02, 2013 11:46 pm

Re: загадка към всички

Мнениеот nightingale » Нед Яну 25, 2015 1:00 pm

Не.
Не искам да кажа това.
Първо , говорим само за птици и второ, уточних още в началото , че се отнася за птици извършващи прелет само по посока север-юг и обратно , т.е птици при ,които се смяташе , че основният механизъм по,който се осъществява желанието за прелет е промяната на светлината.
Колкото до това, че в далечно минало условията на земята са били еднакви - грешиш.
Наклонът на земната ос няма как да предложи такава''екстра'' и от момента в ,който този наклон е факт , съществуват и сезоните.
Ще обобщя малко фактите.
Птиците мигрират за да се размножат.Това е обяснението на повечето учени.
Но разположени по време на зимуването си в различни географски зони , те тръгват по едно и също време.Говоря за птици от един и същи вид.
По горе описах следният пример:
След 22 декември северно от екватора денят започва да нараства.
След 22 декември обратно , на юг от екватора денят започва да намаля.
Точно над екватора пък денят винаги е равен на нощта и никога не се променя.
Въпреки това птици като лястовицата, която зимува над трите зони получава желание за размножаване и предприема прелет.Нарастването на светлината е желание за размножаване нали така ?
Какво обаче ще кажеш за онези лястовици зимуващи южно от екватора.
А какво ще кажеш за авлигата чак на остров Мадагаскар ?
За да те дообъркам ще ти дам още един факт.
Защо видове птици ,които узряват полово на третата си година също извършват прелет ?
Ако не поради желанието за размножаване тогава защо ?
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Предишна

Назад към Общо за птиците

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта