Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


ОТНОСНО ЦЕНИТЕ

Всичко което се отнася за птиците, но не попада в категориите на другите форуми

Модератори: nikigeen, Serinus

Мнениеот Dr. Velev » Сря Май 06, 2009 1:51 am

Paulina написа:Прав си , но само до някъде - на частно пак не винаги получаваш това , което искаш ! Пак един пример с гулдите : падна ми едната жълтоглава женска , тръгнах да си купувам друга . Намерих обява от съседния град , обадих се , разбрахме се за ден и час . Отивам там - момчето беше заделил птиците за продан в отделен кафез - четири жерноглави и един мъжки ! Видях му и другите птици и го попитах колко са на брой . Той ми каза " не знам точно , между 80 и 100 " . И въпреки това избора беше между тези 5 птици !!!

Съжалявам , че с пазарите имаш толкова лош опит , аз взех от Холандия от един огромен пазар навремето Какарикита и тези птици досега са били най-доброто , което съм имала . Но и там си имаше начин на пазаруване . . .

Погледнете в този сайт мястото международни изложби . Старая се да информирам хората за тях . Още преди 10 години нашата организация БНКЦК организира първото посещение на Международна изложба в Регио Емилия Италия . Групата беше от 20 човека . /Простотията също беше голяма /
Следващите години се ограничавахме с хората и посетихме различни изложби . Италия , Германия, Белгия ,Испания ,Чехия .Сърбия , Гърция , Турция /има качени материали /
Като членове на СОМ всяка година участваме в конгреса на организацията и съответно посещаваме Световните изложения . В саита съм качил много снимки както на мероприятията така и на птици .
А дава ли си сметка някой , как се организира изложба в България :?: :?: :?: Желанието е едно , възможности друго , съботьорите трето . Всички спорове в този сайт са за да стане ясно на простосмъртните кой ,кой е и за какво се бори . За моя радост това бавно ,но сигурно става .Така наречените ОБИДЕНИ са страхливци , които се страхуват от публичен диспут :cry:
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Сря Май 06, 2009 3:17 am

Dr. Velev написа:
guld написа:А как се постига максимална отценка изразена във финикийски знаци?
Само чрез търг с явно натдаване.Пуском идеята като дух от бутилка.
До къде можем да стигнем?
Как да се организира и къде?
Само така може да се разбере истинската и реална цена.
Има ли резон това явление у нас?

Така се копуват хубавите канари в Турция - Всеки се стреми да го произведе , а ценителя и разбирача му определя цената . Има колеги които са много добре запознати .

Знаете ли,обръщам се към всички утвърдени развъдчици колеги.От почти двадесет години съм в екзотиката,за което никога не съм развявал байрак ,а също и камбани не съм бил за своите възгледи и лични постижения.За толкова време преди всичко на преден план съм поставял качеството и най-вече перфектното здравословно състояние ,но не временно постигнато и тенденциозно ,а рутинно консолидирано.И знаете ли ,въпреки че не съм превърженик на честият внос ,а по-скоро работя с хетерозиготни птици и принципът на работа ми е да разклащам признаците на най-доброто постигнато ,за да се получи още по-добро,винаги съществуват проблеми от всякакво естество.За което не бива да се сърдим на този или на онзи за личните ни неуспехи с новозакупени птици,трябва да размислим защо сме склонни винаги да желаем ефтина но същевременно и хубава покупка. Готови ли сме да признаем честно постиженията някому при вида на перфектната му птица или още по-добре почъркът му в колекция.
В България сме като между два бряга а в средата не чак толкова буйна река,с много малко притоци, а оттоци липсват.
Нека не се залъгваме в излишни приказки ,нищо няма да се промени, защото посоката е грешна.Ние сме любители въобразаващи си алабалистики.У нас липсва истински елит който би могъл да постави истинската финикийска отценка.
Хубавото е че последните године реката се разделя на дава басейна.
Нека не се залъгваме ,в България може да има потенциал за качествено производство ,но нещото което ни липсва ,са възможности.
Като жабки ще си квакаме в локвата , а истината буйна и с водовъртежи ще шуми далеч от биотопът ни ,а дойде ли сушава година , вместо черно дъно от попови лъжички ,ще подаваме окаляни от безводие очички ,и пак ще квакаме,а може и в тинята да се заровим ,за да преживеем някак си.
Дано сте ме разбрали какво искам да ви споделя.
Ще доживеем ли някога да коментираме относно стойността ,а не цената!?
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот doctora » Сря Май 06, 2009 11:52 pm

Хубавите птички, струват парички. Това е истината. Един приятел от Турция ми каза много умна приказка-печеля като купувам, а не като продавам.
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Мнениеот Мъро » Чет Май 07, 2009 6:30 am

само че хубавите птички няма кой да ги оцени тука.За много хора хубави птички са тези който са внесени от вън нищо че ходят и обират боклуците от пазарите
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Чет Май 07, 2009 1:25 pm

doctora написа:Хубавите птички, струват парички. Това е истината. Един приятел от Турция ми каза много умна приказка-печеля като купувам, а не като продавам.

За тях това е основно правило ,но в търговията.Ниската база ,особено на парче убива.
Да за всеки влак си има пътници,но за хайван пазар ли говорим.
Стойностното,кой определя и оценя?Защото моето гардже е най-добро!
Кой би могъл да ме опровергае?
Институционалността я няма господа.Изложбите са в неубозримото бъдеще.Ако продължаваме така с базарите,стойността ще пада и под минимума средства,без оценки без признание за работа и мутивация на нови мераклии.
Стари млади кожи каквито и да са,вълците са си вълци.
За големите неща големи приказки не трябват , а реклама на клубна дейност с всякакви възможни средства,особено популярните медии.
Клубовете ,които са с нестопанска цел трябва да бъдат добре структорирани,активно действащи ,с ясни цели и обособени видови категории с нужните стандарти и селекционно виждане.
След като бъде свършено всичко това ,и спрем да се джафкаме и коментираме,колкото да си правим вятър на устата,може би ще покажем че можем и тогава стойностното ще излезе на яве ,без да се обслужват нечий интереси.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот Мъро » Чет Май 07, 2009 1:55 pm

интереси винаги ще има зависта пречи на българина да работи.Няма как да стане да работят група хора за постигането на една цел особено в нашия занаят.Аз ще дам птица на някой ами ако излезе при него това към което се стремим.Ето това (ами ако) ни пречи да работим за това нищо не постигаме защото за самостоятелна работа ти трябва огромна база и време с което много малко хора разполагат да не кажем еденици
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Мнениеот nightingale » Чет Май 07, 2009 8:35 pm

Моето мнение е ,че тук добър пазар имат птиците единствено от двете крайности.Купуват се и се продават или големи боклуци на смешни цени или много скъпи но квалитетни екземпляри.Това са ,новите мутации, непознати и атрактивни видове и др. Едните са за масовият клиент който всеки иска да ''измушка'' а вторите са за определен кръг хора ''ценители'' които дават мило и драго за нещо истинско.Птиците от така нареченият среден клас които са добри и наистина имат реално по-високи цени от боклуците не се ценят.Търсенето определя пазарът.Нека да погледнем истината в очите. Майка с дете тръгва да купува канарче за рожденният ден на синът си. Влиза в първият магазин-60 кинта.Влиза във вторият-40 кинта.Влиза в третият -25 кинта .Е ? Да попитам ли какво следва?Това е масовият клиент и с много малки изключения се пазарува именно по този критерий.Да е евтино ,евтино и пак евтино.Същата тая майка обаче като отиде да си купува дънки или бански за морето цената вече не е определяща. Тук се гледа и качеството вече.ТЪжно но факт. Срещат се двама стари познати Единият пита, -Как е има ли нещо ново?. Другият му отговаря : Ами да, купих си немска овчарка за 800 евро. Първият отвръща : А ве будала що си дал толкова пари ве? Моят кумшия си взема миналата година за 50 лева .И знаеш ли ква е убава....Е ? Да питам ли каква е овчарката и кой е будалата? Та нещата са си точно такива.Едните са ценители -другите будали.Остава вие(масовите клиенти) да прецените от кои искате да бъдете :|
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Чет Май 07, 2009 10:18 pm

nightingale написа:Моето мнение е ,че тук добър пазар имат птиците единствено от двете крайности.Купуват се и се продават или големи боклуци на смешни цени или много скъпи но квалитетни екземпляри.Това са ,новите мутации, непознати и атрактивни видове и др. Едните са за масовият клиент който всеки иска да ''измушка'' а вторите са за определен кръг хора ''ценители'' които дават мило и драго за нещо истинско.Птиците от така нареченият среден клас които са добри и наистина имат реално по-високи цени от боклуците не се ценят.Търсенето определя пазарът.Нека да погледнем истината в очите. Майка с дете тръгва да купува канарче за рожденният ден на синът си. Влиза в първият магазин-60 кинта.Влиза във вторият-40 кинта.Влиза в третият -25 кинта .Е ? Да попитам ли какво следва?Това е масовият клиент и с много малки изключения се пазарува именно по този критерий.Да е евтино ,евтино и пак евтино.Същата тая майка обаче като отиде да си купува дънки или бански за морето цената вече не е определяща. Тук се гледа и качеството вече.ТЪжно но факт. Срещат се двама стари познати Единият пита, -Как е има ли нещо ново?. Другият му отговаря : Ами да, купих си немска овчарка за 800 евро. Първият отвръща : А ве будала що си дал толкова пари ве? Моят кумшия си взема миналата година за 50 лева .И знаеш ли ква е убава....Е ? Да питам ли каква е овчарката и кой е будалата? Та нещата са си точно такива.Едните са ценители -другите будали.Остава вие(масовите клиенти) да прецените от кои искате да бъдете :|

Както винаги безкрайно прям и в десятката! :|
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот nightingale » Чет Май 07, 2009 10:54 pm

Тоя път ще черпя. Направо не мога да повярвам ,че се съгласи с мен :| :drinks:
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Чет Май 07, 2009 11:34 pm

nightingale написа:Тоя път ще черпя. Направо не мога да повярвам ,че се съгласи с мен :| :drinks:

Що бе!Аз съм позитивно настроен абсолютно винаги.Просто се дразня от издребняването.
Няма проблем. :drinks:
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Чет Май 07, 2009 11:55 pm

myro написа:интереси винаги ще има зависта пречи на българина да работи.Няма как да стане да работят група хора за постигането на една цел особено в нашия занаят.Аз ще дам птица на някой ами ако излезе при него това към което се стремим.Ето това (ами ако) ни пречи да работим за това нищо не постигаме защото за самостоятелна работа ти трябва огромна база и време с което много малко хора разполагат да не кажем еденици

Защо ,аз съм сигурен,че ако заработим макар и с теб двамата по някой общи идеи ,и разбира се още и някой друг сериозен,може да се получат стойностни резултати ,пък после стой та гледай.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот Berkant Molla » Пет Май 08, 2009 12:52 am

Няколко дена стана чета ващти спорове за цените
Според мен започвате да спорете все от края а не от начолото
и при нас канарите който са магазините са евтини а качествените са за канарджите който знет какво искат
Както разбирам ващи клуове нямат много дейности
а тук при нас особенно нашия клуб много дейности организира за да научи канарджиите всичко точно и правилно
например последните 6 7 месеца най малко 7 пати докараха садии от Германиа за да ни дават семинери и ходим на тези семинери за да можем да станем садия при нас има много садии а мисля че при вас още няма това е голяма липса защото не си вярвате един на друг ако обучете хората по това хоби тогава ще започнат да оценяват истинската цена защото ще разберат колко е трудно да се изкарват качественни птици независимо канари или други

Знам сега някой хора ще ми се ядасот и ще кажат месеш на нащи работи но това е истината
Аз много обичам колегите от БГ и искам много да напреднат и да ходим заедно на световното

Много се извинявам за грешките който сам направил като пиша но много се затруднявам
Berkant Molla
потребител
потребител
 
Мнения: 115
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 1:01 am

ПредишнаСледваща

Назад към Общо за птиците

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron