Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Жива храна

Модератори: sandan, христо абаджиев

Мнениеот nightingale » Сря Апр 29, 2009 1:24 am

Ами ако ми кажеш какви са изискванията към нормираното хранене през различните месеци на нашите насекомоядни птици,ще акцентирам на каквото и колкото искаш.Но тъй като не мисля ,че това е в сверата на Австралийските врабчета и едва ли би ме разбрал не намирам за нужно да ти обеснявам.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Сря Апр 29, 2009 1:33 am

nightingale написа:Ами ако ми кажеш какви са изискванията към нормираното хранене през различните месеци на нашите насекомоядни птици,ще акцентирам на каквото и колкото искаш.Но тъй като не мисля ,че това е в сверата на Австралийските врабчета и едва ли би ме разбрал не намирам за нужно да ти обеснявам.

Тия нещица,драги ми смехурко са изписани в дебелите книги по Диететика ,и според зависи "простите американци" са въвели специални формулки по които се изчислява това,но какво да ти обяснявам аз на теб.Приказката за врата или шията ,надявам се я знаеш.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот nightingale » Сря Апр 29, 2009 1:48 am

Приятелю,наистина това с храненето на насекомоядните птици е непозната материя за теб.И не виждам защо се пениш толкова.Нито някога ще ти се наложи да го знаеш нито някога ще го разбереш ако някой се помъчи да ти го обесни.Едва ли знаеш,че повечето от тях линеят два пъти в годината .Какво е нужно за да се провокира това линеене,какво е нужно да протече то нормално и какво е нужно да изкараш от зимното състояние птица зимуваща на 12 часа в Африка и да провокираш желанието и за пеене и размножаване без да нарушаваш ритъмът и ще ти е мноооого сложно да проумееш.Нали ти казах,това не са Австралийските ти врабци.Хайде да не ти задавам така наречените ''сложни въпроси'' че ще те направя за резил пред всички.Нали си вет. лекарче, Аре кажи ми как се лиофилизира СЖК
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Сря Апр 29, 2009 2:03 am

nightingale написа:Приятелю,наистина това с храненето на насекомоядните птици е непозната материя за теб.И не виждам защо се пениш толкова.Нито някога ще ти се наложи да го знаеш нито някога ще го разбереш ако някой се помъчи да ти го обесни.Едва ли знаеш,че повечето от тях линеят два пъти в годината .Какво е нужно за да се провокира това линеене,какво е нужно да протече то нормално и какво е нужно да изкараш от зимното състояние птица зимуваща на 12 часа в Африка и да провокираш желанието и за пеене и размножаване без да нарушаваш ритъмът и ще ти е мноооого сложно да проумееш.Нали ти казах,това не са Австралийските ти врабци.Хайде да не ти задавам така наречените ''сложни въпроси'' че ще те направя за резил пред всички.Нали си вет. лекарче, Аре кажи ми как се лиофилизира СЖК

А ,тя сега ква стана,да няма някоя разпасана около теб на коята да си и изпил кръвчицата!?
И сега какво искаш да ти кажа .Остава за сантиметри да започнем да си говори ,и тя каква ще стане?И да те осветля днес СЖК твърде малко се използва под формата която си представяш.И разбира се като протеинов продукт за съвремието ни не е издържана неговата употреба.Тук там някое акваристче със стари догматични познания може би ,ако има количества от едно време би му дошло на ум за този превъзходен хормонален препарат.А взема ли да ти обяснявам това за лиофилизацията ,ще стане дълга и широка.За по кратичко мисля със змийските отрови си наясно как се съхраняват най-добре.А ми с две думи почти същото е като съкратим някоя и друга процедурка.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот nightingale » Сря Апр 29, 2009 2:07 am

Грешен отговор.Нямам повече въпроси по темата :D . Кажи сега нещо за гулдите
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Сря Апр 29, 2009 2:22 am

nightingale написа:Грешен отговор.Нямам повече въпроси по темата :D . Кажи сега нещо за гулдите

Добре де ,ти все проба-грешка,проба-грешка!Кажи как е според теб,в подробности ли трябва да изпадаме?Почваш да ми олекваш!
Вакум и минусува температура достатъчно ли ти е?
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот nightingale » Сря Апр 29, 2009 2:27 am

Да бе ...ама и за ацетон нещо се говореше ама както и да е :wink: . Не те попитах какво е лиофилизация а как се лиофилизира СЖК. Нали знаеш,че винаги питам нещо на което отговорът не е на корицата. Айде стига за днес ,че оттегчихме всички. Друг път пак може да се поджавкаме малко.Това за сега е достатъчно.Това тук е форум ,не диалог.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот mytanta » Сря Апр 29, 2009 6:25 am

Храненето на строго насекомоядни птици е почти цяла наука,затова са малко хората които гледат такива птици.Отглеждането в неволя е много трудно и ангажиращо-заради храненето е необходимо даването на дажби по няколко пъти на ден.Храненето на птицата,и това какво ще и се дава е в зависимост от сезона,от линеенето и от пеенето.Много от птиците се хранят и нощем.Специално за пеенето, птицата е зависима на 100 процента от храната и условията.Ако нещо объркате ще си гледате красива птичка в кафез без да пропее никога,а тук се греши много.
mytanta
потребител
потребител
 
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 9:17 am
Местоположение: Пловдив

Мнениеот nightingale » Сря Апр 29, 2009 11:15 am

Paulina написа:Хич и нямам намерение да спирам - като си се хванал на хорото ще го играеш до края !
:wink:
Обясни ми какво значи " безразборно а не разнообразно " !
Под разнообразно и правилно хранене разбирам следното: След като веднъж си установила потребностите на птицата, трябва да я храниш с точната смеска която ще я задоволи.Обезателно наред с основната храна трябва да разнообрязяваш менюто с неща които не влизат в нея.Например имаш поен дрозд.Най-доброто което можеш да му предложиш е така наречената ''славеева смес'' състояща се от твърдо сварен жълтък,настърган морков,натрошена бисквита и мрави яйца.Наред с тази смес той трябва да получава по няколко бръшнени червея на ден,различни насекоми, дъждовни червеи,хлебарки, и др.Това обаче е менюто му за месеците от март до края на август.След това бръшнените червеи и насекомите се спират, а на тяхно място се дават различни плодове(ябълки,круши,сливи и прочие)От края на декември до началото на февруари в смеската даже е добре да се махнат и мравите яйца и менюто му на 90% да остане вегетарианско.След това храните богати на животински белтъчини внимателно се увеличават за да достигнат своят максимум през пролетта и началото на лятото.Дроздът е насекомоядна птица и много хора практикуват така: днес има мрави яйца ,съответно храни с тях.Утре си купи от пазаря бръшнени червеи ,дава тях.После свърши живата си храна и го подкарва на жълтък,утре отиде на пикник и налови за 20 дена скакалци и храни пък с тях.Това е разнообразно нали? Но не е целесъобразно.Знаеш ли лафа: НЕ ПЕЕ ПТИЦАТА-ХРАНАТА ПЕЕ. :wink: При насекомоядните птици има цикличност в потребностите от животински протеини,които в зависимост от сезона се менят и те.Това важи също и за пъдпъдъците ти.През есента не е правилно да им се дава храна богата на такива защото се нарушава правилното натрупване на мазнини присъщи за това време на годината. Обратното- ако не му ги предоставиш през пролетта те едва ли биха се размножили успешно.Дори и при птици които през цялата година се хранят изключително и само с насекоми това е само привидно и измамно,защото тлъстите гъсеници,прелетните и други скакалци не са нещо по-различно от живи резервоарчета на хлорофил от които тези птици набавят необходимите си съставки намиращи се в зелените храни.Та долу горе това имам в пред вид под целесъобразно хранене.В природата птиците се хранят наистина разнообразно но ние не одчитаме изменението на характера на храната в различните сезони които тя им предоставя.И от тук следват и заблужденията относно разнообразното хранене. Накрая искам да подчертая, че това засяга най-вече насекомоядните птици.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Paulina » Сря Апр 29, 2009 1:43 pm

Да , разбирам те ! Разбирам какво имаш в предвид и накъде се върти цялата работа ! Само че ние много изкривихме темата ! Доколкото си спомням , в началото някой искаше да се научи как се гледат брашнените бръмбари . . . :? Та това беше - исках само да помогна на момичето да си подхвърля по нещо на гаргата :D

А насекомоядни не искам , просто защото нямам време , място и знания за тях . И въпреки това благодаря за отделеното време и търпение - все пак ми остана нещо в мозъка :lol: ( не се знае , може утре да се наложи да храня някое , изпаднало в беда диво пиле . . . )

Пък ако изникнат още въпроси знам към кого да се обърна ( не се притеснявай , пак ще ти досаждам !!! :D )
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Paulina » Чет Юли 02, 2009 2:00 pm

Да събудиме една малко позабравена тема !

:D

Изображение

Изображение

:D
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот shikata » Чет Юли 02, 2009 4:16 pm

Тези червеи ги намирам в интернет под името mini mealworms.
На български как се казват и намират ли се :?:
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron