Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Жива храна

Модератори: sandan, христо абаджиев

Жива храна

Мнениеот fridolina » Съб Юни 14, 2008 5:44 pm

Провокирана от темата на mytanta за бръшняния червей, реших да ви попитам каква жива храна използвате и как я отглеждате (ловите)?

Изображение
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот mytanta » Нед Юни 15, 2008 8:38 am

ползвам брашнян и бял червей, а мои познати си хранят славеите с хлебарки-нарязани за целта си ги развъждат в кофи от латекс.
mytanta
потребител
потребител
 
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 9:17 am
Местоположение: Пловдив

Мнениеот todpetrov » Нед Юни 15, 2008 9:14 am

Много добра тема така много хора ,който искат да си гледат насекомоядни ,ще имат инфо от много вещи в този занаят :)
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

много важна тема...

Мнениеот omra » Чет Окт 02, 2008 10:41 pm

аз пробвах да развъждам бръшнян червей...но се поизложих:oops:
давам добавки, но живото си е живо, всички съставки са налице.
всички птици имат нужда от хитина за да имат здрави пера. понеже не съм фермер а само любител е трудно в домашна среда да се отглежда жива захранка а купешката (щурци) е много скъпа...
казаха ми в кутия ( с дупки) да сложа бръмбарите под влажен парцал а отдолу да има брашно, трици и цели зърна но всичко се слепна и бръмбарите умряха...хем само напръсках с вода, уж малко....
аз не се срамувам да споделя, че не се справих, дано някой сподели как се е справил, че останалите да сполучат в тази инсектна история :P
Аватар
omra
потребител
потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Сеп 06, 2008 3:49 pm
Местоположение: София

Мнениеот Paulina » Пон Апр 13, 2009 8:35 pm

omra --

ето , виж тук http://terraristic.net/forum/index.php?topic=196.60
и пробвай отново . Особенно това , което е написала Uromastyx може да ти свърши работа !

Малко допълнение :

никога не ги мокри , вместо това им давай нарязани листа от салата или трева ( с корен или без ) , ( листа от глухарче ) и т.н.

Успех

:)
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот mytanta » Вто Апр 14, 2009 8:21 am

това дето е написал Uromastyx е далече от реалноста.
Вземаш една кофа латексова голяма ,слагаш 4 пръста пшенични или царевични трици ,след това едно парче плат ама рехав после още 4-5 пръста трици и пак едно парче плат.Всяка седмица слагаш обелки от картофи,ябълки,краставици и т.н по една шепа и сега най важното съда не го затваряш,защото ако е затворен не можеш да контролираш влагата и ще умрат.Таз година съм заложил 12 кофи април,ще са готови чак октомври,ноември.Нищо не се отделя ако се размножат много може да им се добави още трици.
mytanta
потребител
потребител
 
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 9:17 am
Местоположение: Пловдив

Мнениеот nightingale » Вто Апр 14, 2009 11:50 pm

mytanta е прав.В този форум са написани големи глупости.Прочетох,че един даже се оплаква ,че му умирали бръмбарите.Ми как няма да умират.Лошото е ако не го правят.След като снесът яйцата си възрасните е нормално да умрат.Лошото е ако останат живи дълго време,което значи ,че не са снесли.Най -големият убиец и враг на ''минифермата'' е влагата акарите и прякото слънце.Така ,че този Uromastyx май-наистина няма понятие.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Paulina » Чет Апр 16, 2009 12:47 am

Вие пак сте чели само до някъде !!! Че тя жената си е направила труда да преведе текста от австрийската литература , а вие я обвинявате за какво ли не !!!

Между другото , аз моите бръмбари си ги гледам безпроблемно по подобен начин - вече години наред ! Нито им слагам платове , нито всяка седмица обелки ! Вярно , смеската ми също е друга , но за това универсална рецепта няма !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот mytanta » Чет Апр 16, 2009 6:34 pm

Слагал съм различни смески ,пробвал съм какво ли не,но само с царевични и пшенични трици червеите имат бърз разстеж.Миналото лято имах заредни много кофи и някои бяха с различни смеси за проба.
Но човек винаги може да научи нещо ново,затова сподели.
mytanta
потребител
потребител
 
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 9:17 am
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Paulina » Пет Апр 17, 2009 12:13 am

Не вярвам да те науча на нещо ново , тъй като ти явно ги гледаш професионално , пък аз моите си ги гледам за кеф - ей така , да давам от време на време на пъдпъдъците . Не съм и засичала за колко време червеите порастват - напротив , когато си търся " жертвите " гледам да са от по-дребните ! Затова допълвам кутийте и с различни неща , зависи какво имам под ръка - пшеничени , овесени трици , а също и такива от просо или пък гриз . Понякога им слагам и мюсли . Също , но по-рядко и пресована дървесина . 2-3 пъти в седмицата им давам зеленяж . Но е имало и моменти , в които съвсем съм ги забравяла ( зимата , на балкона :roll: )- досега не им е навредило ! Единственното , което гледам да не забравя е това , да сложа някой и друг нов бръмбар или пък червейче(та) , след някакъв период от време , та да не се изродът съвсем .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nightingale » Пет Апр 17, 2009 8:06 pm

Последното е много важно.Ако не добавяш всяка година нови бръмбъри, полулацията във фермата се изражда и стават едни такива дребни,дребни. За три-четири години стават направо колкото светулки.Така ,че права си.Нужно е всяка година културата да се ''освежава''.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Paulina » Съб Апр 18, 2009 1:03 pm

А знаеш ли също , че колкото по-витаминозно се хранят червеите , толкова по-пълноценна храна стават за последните консуматори ?
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Следваща

Назад към Хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта