Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


коноп

Модератори: sandan, христо абаджиев

Мнениеот Емо » Пет Фев 12, 2010 7:48 pm

Paulina написа:
Емо написа:Ето това е перфектна смеска за покълване, за съжаление много голяма разфасовка! Аз си я деля с един приятел!

http://www.zoomagazin.eu/index.php?more ... 6&start=10

Птиците ми я обожават!


Ето ти цената в друга валута ( за 20 кг. ) http://www.cosworthstudfeeds.com/index. ... cts_id=563


Какво да кажа - явно стандарта ни е доста по-висок ! :wink:
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот koce » Пет Фев 12, 2010 8:58 pm

наистина са мн скъпи онези семена от нигера ми идва добре и не ми е скъпо ся давам на шиглеца и на още един чифт другите вече се развиха затова нигера не ми е скъп пак и мн го ядът мерси за многото мнения стана интересна тема :cool:
koce
потребител
потребител
 
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 7:17 am

Мнениеот sandan » Пет Фев 12, 2010 10:54 pm

Емо написа:
Paulina написа:
Емо написа:Ето това е перфектна смеска за покълване, за съжаление много голяма разфасовка! Аз си я деля с един приятел!

http://www.zoomagazin.eu/index.php?more ... 6&start=10

Птиците ми я обожават!


Ето ти цената в друга валута ( за 20 кг. ) http://www.cosworthstudfeeds.com/index. ... cts_id=563


Какво да кажа - явно стандарта ни е доста по-висок ! :wink:


Мястото от което го купувате е много скъпо .
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: коноп

Мнениеот pi4on » Пет Юли 05, 2013 8:28 pm

Здравейте,искам съвет.Купиих си конопено семе,слагам на око както се казва в смеската за канари.Понеже имам затлъстели ]птици възможно ли е да е от него?въпреки че е кораво семе моите канари си го хапват
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: коноп

Мнениеот nightingale » Съб Юли 06, 2013 10:33 pm

pi4on написа:Здравейте,искам съвет.Купиих си конопено семе,слагам на око както се казва в смеската за канари.Понеже имам затлъстели ]птици възможно ли е да е от него?въпреки че е кораво семе моите канари си го хапват

Амми , ни шъй от негу.
Сипвай на око и се не бой.
Добре е да даваш повечко на мътещите женски за по-голяма носливост .
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: коноп

Мнениеот nightingale » Съб Ное 09, 2013 10:15 pm

pi4on написа:Здравейте,искам съвет.Купиих си конопено семе,слагам на око както се казва в смеската за канари.Понеже имам затлъстели ]птици възможно ли е да е от него?въпреки че е кораво семе моите канари си го хапват

Все се каня да отговоря адекватно на запитването ти и все не намирам време.
Първо -
Конопеното семе наистина е с висок процент на мазнини.
Но ти вярваш ли , че от мазнините се пълнее.
Ако вярваш значи си се заблудила. Между впрочем заблудата е масова.
Хранителните вещества основно са
Белтъчини- те са един от основните градивни компоненти на живите клетки.
Въглехидрати -основен източник на енергия за организма
Мазнини- Те са най-разпространените липиди , също източник на енергия.
Разбира се тези определения са условни.
В дадени моменти и условия нещата се променят - на това сега няма да се спирам.
Когато говорим за пълнота, естествено трябва да споменем , че всеки организъм има определена обмяна на веществата .
Той се сформира от съвкупност от фактори - възраст , движение,здравословно състояние, ниво на полови хормони и пр.
Всеки един метаболизъм се влияе и от т. н . калориен баланс .
Калорийният баланс – това е съотношението между количеството енергия прието с храната и количеството енергия изразходвано от организма за ежедневното му съществуване . За оптималното тегло за даден вид най-важен е ежедневният Калориен баланс. Той е съставен от енерго сбора на Метаболитният баланс. Това е съотношението между количествата метаболити (белтъци, мазнини, въглехидрати и органични киселини, както и някои други вещества – витамини, минерали и аминокиселини), които животното приема с храната и онези, които изразходва и изхвърля, за да поддържа биологичният си оптимум (златната среда).
Както стана ясно енергията се доставя от въглехидратите.
Енергията обаче , която не се изгаря от организма се складирва под формата на мазнини. Това е естествена реакция на организма , нещо като ''бели пари за черни дни''
Когато няма въглехидрати тези запаси ще са от полза .
Сега .
Организмът на птицата да речем се нуждае от 100 кк дневно.
Да кажем че тези 100кк са достатъчни за потдържането на ежедневните енергийни нужди на организма - дихателна система, храносмилателна система , кръвоносна, отделителна и пр.
Днес обаче да речем е 20 юли.
Температура на въздуха 34 гр. дължина на деня около 15 ч.
Това значи че птицата е активна 15 ч и остатъка от 24 ч тя спи ( калориите които се изгарят рязко намалят) .
Ти храниш с Х количество.
Това стига за тези 100 кк.
Обаче когато времето напредне и да речем е вече 10 октомври птицата е активна не 15 ч а едва 11.
Ти обаче продължаваш да храниш със същото количество и състав на смеската .
Потребностите за потдържането на жизнените функции обаче са променени , тъй като птицата гори много по- малко калории.
Това което остава се трупа като подкожна мазнина.
Така.
Днес е например 4 януари.
Денят е още по-малък ... нооооооооооооо температурата вече е минусова .
Калориите , които са били необходими през октомври , сега са недостатъчни дори само за потдържането на телесната температура.
Ти обаче продължаваш да храниш със същото количество Х смеска .
Какво се получаава .
Ами утре ще бъде 15 март .
Птицата ще навлезе в размножителен период.
Тогава организмът гори най много калории.
Ти обаче продължаваш и продължаваш да храниш със Х количество смеска и Х съотношение на хранителни вещества .
После питаш глупави въпроси.
Нещата малко от малко трябва да се разбират , а не да се сърдим и да се правим на сърдите .
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Предишна

Назад към Хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта