Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Покълнеците

Модератори: sandan, христо абаджиев

Мнениеот todpetrov » Съб Ное 15, 2008 12:52 am

колеги какво значение има къде ,какво има :) важное крайният успех а той е на лице и в двата случая :)
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот nightingale » Съб Ное 15, 2008 11:48 pm

fridolina написа:Може и да съм в заблуда, защото не помня откъде съм го прочела, ама съм останала с впечатлението, че покълналите семена съдържат в значително по-големи количества витамини (в частност E), в сравнение със зелените храни, към които могат да се причислят и пониците.
Не не си с грешка точно така е в кълновете на семената има повече витамин Е от колкото в повечето зелени храни.Има една голяма заблуда обаче в думата пкълнеци и повечето хора мислят ,че малкото коренче,зърното(семето) и самият израстък на бъдещото растение значат това. А всъщност това е последното. В него се концентрира най голямо количество от витамините в часност вит.Е .Колкото по голям става израстъка толкова концентрацията намалява.Затова е най добре да се дават още съвсем малки,точно в момента на позеленяване.Всъщност зърно или семе което е покълнало по количество на витамини не се различава особенно от накиснато такова.Само полузряло то е по ценно от тях.За това и пуснах темата за житните зародиши,за да видя мнението и на другите.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот todpetrov » Нед Ное 16, 2008 12:43 pm

колеги с риск да си навлека упреци от вас искам да кажа ,че от накиснатият коноп по - добро няма незнам дали някой го е изследвал но аз ви казвам за мен от това няма по - добро а и с много по малко количество се постигат много по големи успехи . За мен това е най - доброто за подготовка на канарите през пролетта :) !
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот nightingale » Нед Ное 16, 2008 2:51 pm

Разни хора,разни идеали.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот sandan » Нед Ное 16, 2008 3:58 pm

todpetrov написа:колеги с риск да си навлека упреци от вас искам да кажа ,че от накиснатият коноп по - добро няма незнам дали някой го е изследвал но аз ви казвам за мен от това няма по - добро а и с много по малко количество се постигат много по големи успехи . За мен това е най - доброто за подготовка на канарите през пролетта :) !

Хубаво според мен е когато препоръчваш нещо да се обосновеш защо е по- добро ,както в горните постове иначе си говорим глупости.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот perta » Пон Ное 17, 2008 1:05 am

Да наистина, какво му е по-различното ако не е покълнал? Освен дето сигурно е омекнал :? ! И за колко време го накисваш?
Аватар
perta
потребител
потребител
 
Мнения: 339
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 10:47 pm

Мнениеот todpetrov » Пон Ное 17, 2008 4:29 am

Емо аз все пак нямам необходимото образование и технология с която да го изследвам и да дам подробна информация но това съм видял и това споделям ,а кой ще реши да го използва е отделен въпрос . А глупости всякакви затова няма за какво да се чудиш защо пускам такива отговори .
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот Ataman » Пон Ное 17, 2008 4:47 pm

Споделям отговора на todpetrov .На този сайт месля че само обменяме мнения и информация без да я налагаме
Ataman
потребител
потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 5:08 pm
Местоположение: гр.Казанлък

Мнениеот nightingale » Вто Ное 18, 2008 11:34 pm

По време на размножаване и подготовката за него е добре да се намалят храните богати на мазнини за сметка на тези богати на белтъчини. С конопа нещо не се връзва.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот perta » Пет Авг 14, 2009 9:19 pm

Интересно ми е да разбера кой кога спира да дава покълнеците, например добра идея ли е да се дават и по време на линеенето, като източник на витамини, или в тях няма точно тези витамини, които са нужни по това време? :think:
...докъде ли не стигат хората в стремежа да си осмислят някак живота.
Аватар
perta
потребител
потребител
 
Мнения: 339
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 10:47 pm

Мнениеот Dr. Velev » Съб Авг 22, 2009 1:48 am

nightingale написа:С риск да ме обвини някой,че съм всезнайко и на всяка торба меродия :D искам да кажа ,че най правилният начин да се дават покълнеците на птиците е да се оставят да пораснат поне 1см. и с ножица да се подстригват и да се дава само зелената част.Самото семе независимо дали е покълнало или не, вследствие на ферментацията съдържа доста химични елементи отровни за птиците.А и така става по лесно и практично защото само след два дена те израстват наново и не се налага толкова често да зареждаме нови.Покълването е химичен процес а не физичен и наистина трябва да се внимава.Това все пак е мое мнение :lol: може да има и други.Но все пак аз така практикувам,режа с ножицата което е пораснало и не ме вълнува толкова дали има повредени семена,непокълнали и прочие.


Ей този славей отхвърли за мик цялата теория за поклълналите семена Дори казва и определя кой е най правилния начин ......
Мога да те затрупам с теория и практика на най-малко три езика , каято прави твърдението ти смешно .....
Разбирасе този труд няма да си правя защото не си в моята категория .
Не си позволявай да заблуждаваш начинаещите с гръмки фрази и винаги компетентно мнение :evil:
Това което даваш от поклнатите семена е зеленина , която не е покълняк.
Нямам нищо лично спрямо теб , но е време да се замислиш върху комлексите си :cry: Май се чувстваш непризнат и затова повече пишеш отколкото четеш . Замисли се и върху думите ми в един друг пост, който в последствее вече заключиха / Спора ти с Паулина /

А теорията за пеницилина показва пълна неграмотност .
Всяка термична обрабатка разрушава .......
Пеницилина действаше върху .......
В коя съвременна хранителна смеска има галета -------

Пишете по малко в интернет а си гледайте птиците - Ще ви познаем по делата
Ако човек има желание , и акъл километрите няма да му пречат и не трябва да бъдат оправдание . Да ви видим на изложби . Как някои могат да обикалят света и да носят канари , а други само философстват и намират мааани . Знам отговора - нямат пари , а защо нямат пари , защото нямат желание и акъл . Лично аз съм изкарал 250 канарчета този сезон от тяхната продажба 40 % ще инвестирам в знание / изложби , книги , контакти с знаещи и можещи колеги от света , приятелства / Кое е първото яцето или кокошката ?

:drinks:
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот tomakss » Пон Мар 08, 2010 10:17 pm

до кога давате покълнеци трябва ли да се спрат слет като се съберат канарите
tomakss
потребител
потребител
 
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Ное 21, 2009 12:11 pm
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта