Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Брашнян червей

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: Брашнян червей

Мнениеот rusen pd » Пет Апр 06, 2012 1:02 pm

колеги , търся си брашнян чернвей да си наложа във 5 6 кофи , да си го развъдя .
ако някой има червей или още по добре какавиди , моля да ми прати съобщение да се уговорим да си купя , за да си завъдя , от Пловдив съм .
колегите от пловдив , ще съм ви много благодарен .
Суважение Русен
rusen pd
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Мар 03, 2012 4:21 pm

Re: Брашнян червей

Мнениеот ТЕРИЕР » Чет Апр 12, 2012 8:31 am

Замених брашнения червей с бял и птиците го хапват с охота. Отивам в рибарския магазин купувам за 40ст. една кутийка и готово. В кутийката има над 150 червея.При покупка на грамаж е още по изгодно. Дребната екзотика /като белолица астрилда и др./ само се борят с брашнения и не могат да го изядат докато сега си хапват здраво. Малките от люпилата са издути и дебели.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Брашнян червей

Мнениеот Freec » Чет Апр 12, 2012 10:40 am

rusen pd написа:колеги , търся си брашнян чернвей да си наложа във 5 6 кофи , да си го развъдя .
ако някой има червей или още по добре какавиди , моля да ми прати съобщение да се уговорим да си купя , за да си завъдя , от Пловдив съм .
колегите от пловдив , ще съм ви много благодарен .
Суважение Русен

Ако не се сдобиеш с необходимите червеи/какавиди в Пловдив пиши ми на лични и другата седмица мога да ти пратя около 100 какавиди по рейса от София. Аз съм си заредил 6 тенекии, като съм им разминал развитието, така че да имам постоянно.
Червенушките ми ги харесват живи, като първо изтребват всички червеи, които съм им дал (да не се скатаят случайно) и после ги ядат, а щиглеците предпочитат червеите ситно надробени в меката храна, но не бих казал, че са им любими.
В живота има съществени неща, в които човек си заслужава да се впусне и несъществени, които трябва да подминава с пренебрежение.
Freec
потребител
потребител
 
Мнения: 78
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 9:31 am

Re: Брашнян червей

Мнениеот Dr. Velev » Сря Апр 18, 2012 11:10 pm

Имаш ли всички разрешения да отглеждаш диви птици остроумни мой пиятелю / не си" копиле" до момента на доказателство можеш да го докажеш /ДНК/ . Това че контактуваш с французи още не значи нищо скъпи мой "приятелю" .
Предизвиквам те :cool: остроумно красиво и нежно момченце / дано това не нарушава добрия тон /

Админ: Подстрекателството към лични спорове обаче не се толерира
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Брашнян червей

Мнениеот Simo » Чет Май 10, 2012 12:01 pm

Купувам брашняни червеи , но търся да купя на грамаж или на литър, че така на бройка много солено ми излизат.
В България е пълно с ограничени хора, с неограничени възможности.
Аватар
Simo
потребител
потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 03, 2011 3:58 am

Re: Брашнян червей

Мнениеот maratoneca81 » Сря Яну 09, 2013 7:48 pm

В каква среда е най-добре за развитието и размножаването на брашнения бръмбар и неговата личинка, по-известна като брашнен червей.В обикновенни трици или в комбиниран фураж благодаря предварително
"По света има повече пилета,отколкото хора''
Аватар
maratoneca81
потребител
потребител
 
Мнения: 212
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 4:41 pm

Re: Брашнян червей

Мнениеот georgiev » Сря Яну 09, 2013 9:13 pm

maratoneca81 написа:В каква среда е най-добре за развитието и размножаването на брашнения бръмбар и неговата личинка, по-известна като брашнен червей.В обикновенни трици или в комбиниран фураж благодаря предварително


Здрасти, прочети преди това за какво спорят хората, които ги ползват за храна на птиците си. Аз четох, че в пшенични трици или в ярма, все пак трябва да имат с какво да се хранят, а плодовете се слагат за влажността, от която се нуждаят. Не изискват почти нищо, през 2-3 дни да им слагаш необходимите плодове. Ако съм бил полезен ще е удоволствие за мен. Поздрави, Георги
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Брашнян червей

Мнениеот veselin » Нед Ное 24, 2013 1:14 am

Тези брашнени червеи един и същи вид ли са?
Изображение
Изображение
Аватар
veselin
потребител
потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2008 8:05 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Брашнян червей

Мнениеот georgiev » Нед Ное 24, 2013 10:33 am

Да.
Поздрави, Георги
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Брашнян червей

Мнениеот akademika » Нед Ное 24, 2013 3:15 pm

georgiev написа:Да.
Поздрави, Георги

Да ама не :wink:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Брашнян червей

Мнениеот veselin » Нед Ное 24, 2013 6:53 pm

Тези червеи не са култивирани, намерих ги случайно в една купчина заешки тор.Като разрових ми направи впечатление, че има няколко много големи и мазни ларви сред обикновените.В момента съм сложил няколко от едрите ларви в трици и мисля да изчакам поколение, но дали поколението ще е като родителите?
Изображение
Аватар
veselin
потребител
потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2008 8:05 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Брашнян червей

Мнениеот nightingale » Нед Ное 24, 2013 7:52 pm

akademika написа: Да ама не :wink:

Не ама да.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта