Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Хранене след излюпване на малките

Модератори: sandan, христо абаджиев

Хранене след излюпване на малките

Мнениеот fridolina » Чет Юни 05, 2008 3:19 am

Даката написа:Със какво се хранят възрастните канари,след излюпването на малките им ?


fridolina написа:Семенната смеска с която са хранени и преди, покълнеци, ябълка и мека храна.
Меката храна може да е домашно приготвена - от твърдо сварено яйце + галета или настъргани обикновени бисквити (рецепта - тук), или да е купешка. Има различни марки - CeDe, Orlux, Lindo, beaphar, Padovan, Quiko и др. Аз съм използвала и само твърдо сварено яйце - резенче заедно с черупката и съм доволна от резултата, но не знам дали това не натоварва черния дроб на птиците. Като поотраснат малките може да се дава и по малко зеленина - листа от глихарче, стръкчета звездица, коприва (поомачкана, да не "пари"), салатка, ако е домашна.


Даката написа:Настъргания морков в руската рецепта да не оцвети малиноата ?


fridolina написа:Изпюпиха ли се пилетата? Похвали се, каква е "успеваемостта"?
Винаги съм се изумявала как от тези миниатюрни яйчица се ражда живот! :P
А руската рецепта, съм давала на пилетата от момента когато излетят от гнездото и са вече на пръчка, а тогава перата им вече са почти израстнали. Дотогава на родителите съм давала да хранят с чисто яйце. Някои обаче не препоръчват чистото яйце, защото както писах по-горе натоварвало черния дроб. Тази година ще пробвам само с готовата бяла на Orlux.
Ето още една рецепта за домашно приготвена яйчна храна:
http://www.javafinch.co.uk/egg/eggndx.html


todpetrov написа:Нека да си признаем ,че колкото да е апетитна една рецепта за нас то за канарите в повечето случай ако не са свикна ли с нея не я хапват много много :(
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот lgdani » Пет Юни 27, 2008 10:57 pm

От кога мога да давам краставици на малките канарчета? Те са вече на 25 дни и си мисля дали мога да я включа в менюто. Предварително благодаря на отзовалите се :)
Аватар
lgdani
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 10:22 pm
Местоположение: гр.София

Мнениеот fridolina » Съб Юни 28, 2008 10:15 pm

Краставица никога не съм давала, но ако това може да ти послужи за ориентир - резенче ябълка (отделно от меката храна) давам още след като излетят от гнездото и започнат да се учат да се хранят сами.
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот lgdani » Нед Юни 29, 2008 6:19 pm

Благодаря fridolina ИзображениеЯбълка им давам редовно, но първите три канара, които купихме са научени да ядат краставици от човека от който ги взехме и много я обичат. Щом никой не пише нищо лошо днес ще им дам
Аватар
lgdani
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 10:22 pm
Местоположение: гр.София

Мнениеот yuli » Нед Юни 29, 2008 10:30 pm

Здравейте

Аз на моите канарчета им давам редовно краставица,дори и сега имам малки и давам на родителите и не съм им е спирал и когато бяха на яйца и когато се излюпиха малките.Малките са вече на 10-15 дни и продалжавам с краставицата незнам да ли е правилно но си е ядат и не съм забелязал нещо не редно.
Аватар
yuli
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Юни 18, 2008 3:16 pm
Местоположение: Пазарджик

Мнениеот elisaveta37 » Пон Юли 14, 2008 2:31 am

Краставицата е една от любимите храни на канарчето. Никога не им давам зеленчуци и плодове от пазара, само от нашата градина. И никога студени, винаги със стайна температура. Знам, че не трябва да се прекалява с мократа храна, каквато са краставиците, и със зелената, каквото е глухарчето и марулата, защото се нарушава храносмилането им и ги болят коремчетата. Все пак канарчето е зърноядна птица и семенцата трябва да са основната му храна.
Обичам те, Животно!
Аватар
elisaveta37
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Юли 11, 2008 4:07 pm
Местоположение: гр. Кърджали


Назад към Хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта