Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Дохранвате ли ръчно канарите си?

Модератори: sandan, христо абаджиев

Дохранвате ли ръчно канарите си?

Мнениеот fridolina » Чет Юни 05, 2008 3:43 am

fridolina написа:Дохранвате ли - винаги, никога или само ако се налага?


христо топа написа:На мен ми се е случвало но резултатите са незадоволителни.


todpetrov написа:Нека да се разберем колеги , за какво дохранване говорим аз давам допълнително яйце на родителите ,а не дохранвам ръчно нека да споделя това и не съм дохранвал ръчно до сега малки канари само една сврака преди време :)


sandan написа:Аз ги дохранвам всяка вечер,и то много .Незнам колко е полезно ,но не е вредно.Правя го само вечер ,защото храната за ръчно дохранване е много богата на протеин,и даването повече от един път на ден може да е опасно.Храня докато сложа пръстените.Използвам Орлукс.


todpetrov написа:Е аз няма да използвам такива храни макар ,че са ми подготвели тук някаква храна от германия и незнам как се казва още но не съм я взел защото нямам нужда . Но тази вечер едната канарка не иска да топли малките все още не е легнала и са на помощното осветление ,а такова използвам това от терасата :) ,какво да се прави гледам ,колкото се може да направя от нищо нещо за канарите :)


sandan написа:
todpetrov написа:Е аз няма да използвам такива храни макар ,че са ми подготвели тук някаква храна от германия и незнам как се казва още но не съм я взел защото нямам нужда . Но тази вечер едната канарка не иска да топли малките все още не е легнала и са на помощното осветление ,а такова използвам това от терасата :) ,какво да се прави гледам ,колкото се може да направя от нищо нещо за канарите :)

Ти май не обичаш новостите :!: :D :D


христо топа написа:Сега вече нищо не е както преди 15 години.И канарите дори неискат да се множат с рецепти от миналото.Вчера заредих няколко хранилки с домашно приготвена мека храна.Днеска я дадох на папагалите така и не докосната.


todpetrov написа:Е да си призная необичам много новостите но се налага да ги използва ме ! Ами мойте много я харесват домашно приготвената храна :) . сега ще кажа да ми докарат 2-3 кг нигер да има за малките като ги отделя да могат да се хранят :) някой неможе ли да разкаже за определени храни и тяхните цени ?


sandan написа:
todpetrov написа:Е да си призная необичам много новостите но се налага да ги използва ме ! Ами мойте много я харесват домашно приготвената храна :) . сега ще кажа да ми докарат 2-3 кг нигер да има за малките като ги отделя да могат да се хранят :) някой неможе ли да разкаже за определени храни и тяхните цени ?

Въпроса не е само да я харесват ,а дали е пълноценна :wink:
Малките само с нигер ли ги храниш :shock:


христо топа написа:Тази тема започна да ми става много интересна.Онзи ден провокиран от Сандан си купих овесенакаша за бебета и хумана.Забърках ги по равни части плюс топла вода.Кашичката с спринцофка и цялата банда яде до насита.И така 3 дена подред вече.Ако не друго по този начин помагам на родителите.А ксега ви моля вие да помогнете на мен.Наясно съм че бебешката храна не е наи доброто решение.Затова ви моля ако някои има идея от къде спешно мога да си купя специализирана храна за дохранване .Съобразена с нуждите на пилците.


david_67 написа:Можеш да я намериш в София в зооборсата етоти тел0888551661 казва се Жоро


fridolina написа:Друг вариант, ако имат налична във варненския склад, в понеделник мога да ти купя и изпратя такава:
Orlux Handmix
Изображение
Но да знаеш по принцип продуктите на Орлукс не са от най-евтините. Тази кутия е 500g и за теб, като член на Асоциацията, е 15,30лв.


sandan написа:
fridolina написа:Друг вариант, ако имат налична във варненския склад, в понеделник мога да ти купя и изпратя такава:
Orlux Handmix
Изображение
Но да знаеш по принцип продуктите на Орлукс не са от най-евтините. Тази кутия е 500g и за теб, като член на Асоциацията, е 15,30лв.

Не е много скъпа,,защото с нея ще храниш поне 2 години.


христо топа написа:Благодаря много на цялата Банда за съдеиствието.


todpetrov написа:НА въпроса дали ги храня малките с нигер Да храня ги след като ги отделя от родителите и плавно минавам на канарено семе и след това рапица . А сега относно тази храна аз не съм член ,за мен колко ще струва една кутия от 500 г. ? И как така 2 години за колко пилета е тя по принцип ?


fridolina написа:
todpetrov написа:А сега относно тази храна аз не съм член ,за мен колко ще струва една кутия от 500 г. ?

Цената ще зависи от това, откъде ще я купиш. Ето например предложението в един е-магазин: Orlux Handmix - 23,11лв.
За най-ниска цена ще ти препоръчам, да се обърнеш към вносителя.


sandan написа:
todpetrov написа:НА въпроса дали ги храня малките с нигер Да храня ги след като ги отделя от родителите и плавно минавам на канарено семе и след това рапица . А сега относно тази храна аз не съм член ,за мен колко ще струва една кутия от 500 г. ? И как така 2 години за колко пилета е тя по принцип ?

Само нигер :?: :?: :?:
Не мисля че е добре за тях.
Всички мисля им дават смеска .


todpetrov написа:Благодаря ! Е малко е по - скъпа но , някой може ли да ми каже за колко пилета стига една кутия от 500 г. от тази храна ?


sandan написа:Аз миналата година храних с нея около 100 птици,и неможах да изхарча и четвърт кутия.Тази година до момента съм ''нахранил ''около 150 пилета и не съм я изхарчил половината.


todpetrov написа:Мали ти ме разби , какви птици имаш и по колко двойки ,че вадиш по толкова много пилета и то толкова рано ? Успех от мен ! Аз като гледам с една кутия ще храня 10 години :oops: с мойте 20 пилета :) . А някой може ли да обясни по - подробно ,как точно я приготвяте , и по какъв начен я предлагате , по колко пъти на ден ,какво правите с тази, която остане след ,като сте направи ли дозата и сте нахрани ли пилетата ?!
А да и кога започва те да храните , на каква възраст трябва да са пилетата най - лесно да свикнат да се хранят от човек ? А Sandan много бих желал да видя помещенията , където гледате вашите птици , и клетките който използвате , ако имате малко снимки моля качете да видим :) .


fridolina написа:
todpetrov написа:А Sandan много бих желал да видя помещенията , където гледате вашите птици , и клетките който използвате , ако имате малко снимки моля качете да видим :) .

Вече го е направил тук: Канарчетата на sandan


sandan написа:
todpetrov написа:Мали ти ме разби , какви птици имаш и по колко двойки ,че вадиш по толкова много пилета и то толкова рано ? Успех от мен ! Аз като гледам с една кутия ще храня 10 години :oops: с мойте 20 пилета :) . А някой може ли да обясни по - подробно ,как точно я приготвяте , и по какъв начен я предлагате , по колко пъти на ден ,какво правите с тази, която остане след ,като сте направи ли дозата и сте нахрани ли пилетата ?!
А да и кога започва те да храните , на каква възраст трябва да са пилетата най - лесно да свикнат да се хранят от човек ? А Sandan много бих желал да видя помещенията , където гледате вашите птици , и клетките който използвате , ако имате малко снимки моля качете да видим :) .

Тази година работя със 150 чифта.Гледам цветни канари около 15 породи(можеби 20) предимно мозайки.
Снимки на някои съм пуснал,забравям да взема фотоапарата за да снимам и волиерите,видях че има тема по въпроса.
Относно храната,аз дохранвам от първият ден до 7-8 ден.Един път на ден,вечер.
Храната давам с една пипета подобна на капкомер,неможах да свикна да го правя със спринцовка.
Храната която ми остане хвърлям.
А,предпочитам да ми говориш на ти :wink:


todpetrov написа:Браво !!! ТОВА са много канари аз не смея да те попитам колко пилета вадиш сигурно им губиш бройката след 2 люпило :) аз миналата година пуснах 9 двойки и само 4 заработеха и изкарах 30 пилета а теб не те знам просто :) сега разбирам защо използвате готови храни . А на снимки не съм попадал да си призная ако можеш качи да видя .


sandan написа:Работя с готовите храни ,не че ми е по-лесно,а те са балансирани и пълноценни.Цял свят работи с тях ,не ги приемай като някаква екзотика.


todpetrov написа:Ами за мен са екзотика ,защото ги няма в добрич :) а й никой не ги ползва тук до колкото знам :(


христо топа написа:Благодарени на Елена се стобих с храна за дохранване.Холям копон настана .Всички гушки са пълни и всички пилци са доволни.И сега вече сериозно.Доста пилета които смятах че нямаше да станат на стока за 2 3 дена се отръскаха и влезнаха в кондиция.Мисля че има нужда от дохранване системата работи.


todpetrov написа:Е да няма начен да не работи системата все пак се помага много на родителете и така може да се помогне на определени пилета в съмото люпило ако има някакво изоставане :). АЗ тази година за първи път ми се
случва двойка да има пиле с два дена по малко и да го отгледа макар ,че са с 4 пилета общо :) и то без да дохранвам :) ! До сега винаги са умира ли :( ! Даже днес пак имам пилета :)


sandan написа:
христо топа написа:Благодарени на Елена се стобих с храна за дохранване.Холям копон настана .Всички гушки са пълни и всички пилци са доволни.И сега вече сериозно.Доста пилета които смятах че нямаше да станат на стока за 2 3 дена се отръскаха и влезнаха в кондиция.Мисля че има нужда от дохранване системата работи.

Много добре им действа дохранването преди да се изгасят лампите.Така можеш и да помогнеш ако някоя женска не храни добре или е пропуснала някое пиле.Друго си е да заспят с пълни гушки :D


todpetrov написа:Е да друго си е да заспиш сит ;) по мен си съдя :)
Ами много сериозно се замислям и тези дни ще си купя .
Днес имам пилета около десетина :) и има още яйца :( което ме навежда на мисълта ,че другите утре ще се излюпят и ще се налага да ги дохраннвам :(


dani_mitov_wrc написа:az doxranvam malkite dokato dostignat vazrast 4-5 dena s jaltaka na qiceto.do sega ne sam imal problem da umre ili da se razbolee pile ot doxranvane.


todpetrov написа:Аз така и така не се наканиш да си взема храна за дохранване но то и време нямам с тази работа :( и сега малко на произволаса :( мили те ми канари :(
Последна промяна fridolina на Съб Окт 18, 2008 10:34 pm, променена общо 1 път
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот fridolina » Нед Юли 13, 2008 11:22 am

Наложи ми се да дохранвам поотраснали канарчета. В едното гнездо имах три пилета на петнадесетина дни. Забелязах, че едното изостава в растежа. За три дни стана кости кожа и пера - страшна картинка. Накрая стоеше право на ръба на гнездото провесило глава и жално писукаше. Следобеда го намерих полуживо на дъното на клетката. Умря. Мислех, че е някаква болест. Другите две изглеждаха добре. На другия ден видях и едно от тях да "чете вестник" на ръба на гнездото. Забелязах, че майката избягва да го храни. Отделих го. Беше на 19 дни и трябваше да приложа сила за да го нахраня. На следващия ден вече толкова свикна с храненето, че махаше с крила на "лъжичката" си. В последствие се наложи да храня и третото - майката започна да го скубе, а отделено с решетката не го хранеше.
Ето едно хранене от вчера:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QLNCc0v7zkQ[/youtube]
Съжалявам за лошото качество на записа. :oops:
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот DeizYyY » Чет Юли 17, 2008 11:04 am

Аз никога не съм ги дохранвала, не съм го счела за нужно, винаги като им сложа храна ядът докато не я изядът цялата
DeizYyY
потребител
потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Юни 13, 2008 1:49 pm
Местоположение: Перник

Мнениеот fridolina » Чет Юли 17, 2008 1:19 pm

DeizYyY, в темата става дума за малки канарчета, които все още не са се научили, да се хранят сами.
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Reconnect » Пет Юни 25, 2010 3:28 pm

А някой може ли да ми каже горе доло дозировка на Orlux handmix за 3 малки ако може ще сам ви много благодарен :)
God Love's You!
Аватар
Reconnect
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 6:47 pm
Местоположение: Поморие

Re: Дохранвате ли ръчно канарите си?

Мнениеот Lora » Нед Фев 03, 2013 11:14 pm

Здравейте,
Опитах се да намеря повече информация в нета за Orlux Handmix за да не задавам излишни въпроси тук, но така и не намерих това, което ме интересува. Въпроса ми е- какъв е срока на годност на тази храна, след като бъде отворена. Питам, понеже тази разфасовка- 500гр. на мен ще ми стигне за около 5 години... :D

Благодаря! :drinks:
Аватар
Lora
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 11:59 am
Местоположение: София

Re: Дохранвате ли ръчно канарите си?

Мнениеот viali69 » Пон Фев 04, 2013 6:47 pm

На този въпрос едва ли някой може да ти отговори със сигурност. Предполагам, че зависи от начина на съхранение на храната. 5 години обаче са много !
При положение, че не гледаш много птици (професионално) обаче ми се струва неоправдано да купуваш толкова скъпа храна. Аз моите сладури ги дохранвам с ръчно приготвена кашичка. Слагам в една купичка жълтък, мека храна за възрастни, капвам няколко капки от тези за гнездящи птици, разтварям с водичка и разбърквам. Добавям и малко галета, ако ми се струва редичко и не се задържа на клечката за зъби, с която ги храня ... :oops:
Сигурно не е правилно това, което правя, но засега ми се получава. Родителите също не хранят зле и моята намеса е само бонус за малките. Искам да кажа, че не е решаваща за живота им. Вече са на 15 дни и изглеждат добре. Меката храна, от която им слагам също е маркова.
Не те съветвам обаче да правиш като мен, защото незнам какви ще са последствията ... Само споделям от крехкия си опит. :cool:
Любител на канарчета НЕпрофесионалист ! :)
Аватар
viali69
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Дек 29, 2012 9:15 am
Местоположение: В.Търново

Re: Дохранвате ли ръчно канарите си?

Мнениеот rookie_gyn » Пон Фев 04, 2013 8:09 pm

Когато родителската двойка храни добре, ръчното дохранване може повече да навреди отколкото да помогне. Така, че не се намесвайте излишно в работата на природата.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: Дохранвате ли ръчно канарите си?

Мнениеот Lora » Пон Фев 04, 2013 10:44 pm

Канарите ми са добри родители и хранят много добре, затова през деня не си и помислям да се намесвам в храненето. Преди две нощи се събудих и заварих женската да храни. Чак в първия момент реших, че ми се е сторило и съм сънена, та затова се приближих съвсем близо и тя определено хранеше мъниците. У нас никога не е съвсем тъмно (имам проблем с тъмнината)- щорите са вдигнати, така че да влиза светлина от уличната лампа и предполагам затова и женската има възможност да храни, но на мен ми стана жал за нея. Снощи сипах от меката храна, с която ги хранят и родителите им (ползвам на CeDe) в хаванчето и я счуках на много ситно, като брашно. Разредих я с хладка водичка и с една малко по- голяма пипета натъпках мъниците около 20-тина мин. преди да загася лампата. Тази нощ колкото пъти ставах (а аз ставам често), всички спяха непробудно и на мен ми стана много приятно. :D Малките доволни и нахранени, а и мама може да си почине малко. Днес на бебетата им е 6-ти ден и мисля отново да им напълня гушките, а може би и утре, а за след това, ще видим.

Хубава вечер!
Аватар
Lora
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 11:59 am
Местоположение: София

Re: Дохранвате ли ръчно канарите си?

Мнениеот georgiev » Вто Фев 05, 2013 11:24 am

Здравейте, да споделя и аз. От прочетеното в сайта съм разбрал, че дохранването е необходимо, тогава когато се установи, че родителите не хранят добре малките или вечер преди да се загаси осветлението гушките на малките са празни. До сега аз не съм го правил, оставял съм това на родителите, естествено видна е разликата в пилетата, когато не са излюпени наведнъж, но не съм имал проблем. Пожелавам на всички пълни гнезда и безпроблемно размножаване.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Дохранвате ли ръчно канарите си?

Мнениеот ivelinsky » Пет Мар 22, 2013 11:35 am

Re: Дохранвате ли ръчно канарите си?

Мнениеот georgiev » Вто Фев 05, 2013 11:24 am
Здравейте, да споделя и аз. От прочетеното в сайта съм разбрал, че дохранването е необходимо, тогава когато се установи, че родителите не хранят добре малките или вечер преди да се загаси осветлението гушките на малките са празни. До сега аз не съм го правил, оставял съм това на родителите, естествено видна е разликата в пилетата, когато не са излюпени наведнъж, но не съм имал проблем. Пожелавам на всички пълни гнезда и безпроблемно размножаване.

Според мен е абсолютно вярно !
Аз освен , че дохранвам малките , които не са добре нахранени, също и слагам от тази смеска в меката храна .
Да може и родителите да дават на малките от нея .
:drinks: :drinks: :drinks:
канаровъд
ivelinsky
потребител
потребител
 
Мнения: 107
Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 12:11 am
Местоположение: JAMBOL


Назад към Хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта