Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


как да помогнем на птиченце

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: как да помогнем на птиченце

Мнениеот Buggy » Нед Сеп 11, 2011 9:59 pm

Много трудно ли беше да го пратите в Спасителния център?Дребна птица с бърз метаболизъм вия я храните с пипетка 2 пъти дневно с някакви каши.
Buggy
потребител
потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 6:59 pm

Re: как да помогнем на птиченце

Мнениеот sandan » Пон Сеп 12, 2011 11:42 am

Buggy написа:Много трудно ли беше да го пратите в Спасителния център?Дребна птица с бърз метаболизъм вия я храните с пипетка 2 пъти дневно с някакви каши.


Ти като знаеш толкова, защо не помогна със съвет когато молеха за помощ :! :! :!
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: как да помогнем на птиченце

Мнениеот slona67 » Пон Сеп 12, 2011 11:48 am

denis the hotstepper - написа; надявах се с ваша помощ да успея

Искам да се обърна,в часност към Денислав,а и към всички останали, който намерят и решат да изхранват малки птици;
За да може някой да ви даде,възможно най правилните съвети, е много важно- по най бързия начин да се определи птицата от кой вид е!Или най малкото, дали е насекомо ядна, плодо ядна,зърнено ядна и т.н!По този начин ще се спести много ценно време,време което в повечето случай е фатално!Най добрия варянт е да качите снимки.Ако това не ви е по възможностите,направете максимално точно описание на птицата-дилжина(големина),оперение(макар, че много от малките в ранна възраст си приличат въпреки ,че са от разл.вид),глава(око),и много важно- форма и дължина на човката(клюна),с две думи ще трябва да сте изчерпателни в описанието!Също много важно е, района в който е намерена- в близост до гора(иглолистна,широколистна,храсталак и т.н.)!Когато има по-подробна информация, нещата се улесняват и не се губи ценно време за въпроси и одговори!
Ще ви дам за пример с последния случаи- на мен лично не ми стана ясно, точно какво е пилето, и за това не дадох одговор!Предполагам, че и други колеги затова не се включиха!И не забравяйте, че при дивите птици се срещат много външни и вътрешни паразити, и пренасят доста болести!!!!!!!!!Да не вземете да ги вкарате при други птици(ако разбира се,имате такива)!
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: как да помогнем на птиченце

Мнениеот denis the hotstepper » Пон Сеп 12, 2011 2:43 pm

Грешката е изцяло моя! Първо послушах ветериняра, който е на съседната улица. Каза ми дя го храня с червейчета и да му давам пипета с вода. После не го извадих веднага на терасата, за да може да литне, когато беше видимо добре. След това не потърсих начин, да кача снимки тук, въпреки, че направих...можеше да ги пратя на модераторите, или на някой от вас в темата и да ги качите. Късно разбрах и за "Стара Загора". Имам и много познати из съботния пазар на подуяне покрай акваристиката, които можеше да ме свържат на живо с хора, които разбират от птичета. Получих добър житейски урок, въпреки добрите намерения и факта, че се съветвах с ветеринар и писах в най-добрия форум в българия, свързан с проблема ми. Нещата малко се проточиха и бяха с фатален край. Няма да го забравя и ако някога се наложи, ще съм по-запознат и деен.
Просто всички ние сме нямали късмет в това дело...явно.
Аватар
denis the hotstepper
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 2:30 pm
Местоположение: София

Re: как да помогнем на птиченце

Мнениеот ТЕРИЕР » Вто Сеп 13, 2011 8:39 am

Човек се учи от грешките си и трупа опит.За в бъдеще постъпи както пише колегата.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: как да помогнем на птиченце

Мнениеот nightingale » Вто Сеп 13, 2011 10:22 pm

Следих темата от самото начало ,но нарочно не се включих.
По- добре е едно пиле да умре , но за сметка на това, много хора да си направят правилните изводи.(за себе си)
Скъпи мои приятели ,които се помъчихте да помогнете ,някой от, които подмятаха доста иронични забележки към мен :
Когато имаш една птица,но я имаш истински ,имаш всички птици на земята.
Когато имаш всички птици на земята, знаеш,че в България намерена малка птица по това време на 100% значи че тя е зърнояден вид.
Нсекомоядните птици отглеждат малките си много по-рано през пролетта и лятото.
Изключение прави само червеногърбата сврачка,но и нейните бебета отдавна са самостоятелни.
Ако приемем все пак че това пиле беше от това семейство,то дажбата му от два-три червея е смешно малка.
Такава птица изяжда за един ден храна носена от родителите си ,равна на собственното си тегло.В същото време водата която й се подава въздейства негативно върху храносмилателната система.
Да не говорим че белият червей(който бъка от бактерии) е противопоказен при стресирани птици.
Не трябва да се описва чак толкова точно бедстващото пиле, за да се разбере дали е плодоядно,насекомоядно или зърноядно.
Едно съвсем просто и лайшко определение на човката (строеж,форма,размер) говори много повече и от най задълбочените описания.
Имам една птица (според някои) но имам с нея и всички останали.
Някои имат по цял курник ,но всъщност нямат нищо.
Защото да имаш нещо в истинският смисъл на думата, то трябва да ти е и в сърцето.
Към колегата ,който искаше да спаси птицата- съжалявам.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: как да помогнем на птиченце

Мнениеот greattit » Вто Сеп 13, 2011 10:51 pm

Едно добро мнение на найтингей :| л
greattit
потребител
потребител
 
Мнения: 200
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 10:32 pm

Re: как да помогнем на птиченце

Мнениеот Buggy » Нед Сеп 25, 2011 9:34 pm

sandan написа:
Buggy написа:Много трудно ли беше да го пратите в Спасителния център?Дребна птица с бърз метаболизъм вия я храните с пипетка 2 пъти дневно с някакви каши.


Ти като знаеш толкова, защо не помогна със съвет когато молеха за помощ :! :! :!

Ако хвърлиш един поглед на първата страница ще разбереш.
Buggy
потребител
потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 6:59 pm

Предишна

Назад към Хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта