Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


как да помогнем на птиченце

Модератори: sandan, христо абаджиев

как да помогнем на птиченце

Мнениеот denis the hotstepper » Сря Сеп 07, 2011 9:57 pm

Привет, тази сутрин намерих пред входа си/центъра на софия/ птиче. няма си на идея какво е. голямо е примерно на половината на врабче, зеленичкаво сиво е с гърди и коремче в леко жълто. беше на земята и явно беше изтощено. предполагам, че е опитало първи полет в живота си и е паднало на улицата. долната част на човчицата му беше леко отчупена, но махнах внимателно частта и мисля, че това не е проблемно вече. сутринта с пинсета внимателно му пъхнах в устата едно червейче /пинки/, което купих от риболовния магазин. преди малко по същата процедура преглътна още две червейчета. с пинсета му изсипах в гърлото и 2-3 капки вода. въпросът ми е това достатъчно ли му е на ден. сложих го в една кутия с размерите на гнездо и пъхнах в нея малка кърпа. мисля да го гледам така още известно време, докато закрепне и после да го изнеса на терасата и да го пусна на свобода. ако някой помогне със съвети и напъдствия, ще съм много благодарен, понеже нямам никакви познания по въпроса със птичетата. предварително благодаря на всички.
Аватар
denis the hotstepper
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 2:30 pm
Местоположение: София

Re: как да помогнем на птиченце

Мнениеот maratoneca81 » Сря Сеп 07, 2011 10:25 pm

denis the hotstepper написа:Привет, тази сутрин намерих пред входа си/центъра на софия/ птиче. няма си на идея какво е. голямо е примерно на половината на врабче, зеленичкаво сиво е с гърди и коремче в леко жълто. беше на земята и явно беше изтощено. предполагам, че е опитало първи полет в живота си и е паднало на улицата. долната част на човчицата му беше леко отчупена, но махнах внимателно частта и мисля, че това не е проблемно вече. сутринта с пинсета внимателно му пъхнах в устата едно червейче /пинки/, което купих от риболовния магазин. преди малко по същата процедура преглътна още две червейчета. с пинсета му изсипах в гърлото и 2-3 капки вода. въпросът ми е това достатъчно ли му е на ден. сложих го в една кутия с размерите на гнездо и пъхнах в нея малка кърпа. мисля да го гледам така още известно време, докато закрепне и после да го изнеса на терасата и да го пусна на свобода. ако някой помогне със съвети и напъдствия, ще съм много благодарен, понеже нямам никакви познания по въпроса със птичетата. предварително благодаря на всички.

Птичето е зеленика (фрол) можеш да го храниш със каша от варено яйце накиснат белен овес и белен суров слънчоглед
"По света има повече пилета,отколкото хора''
Аватар
maratoneca81
потребител
потребител
 
Мнения: 212
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 4:41 pm

Re: как да помогнем на птиченце

Мнениеот denis the hotstepper » Сря Сеп 07, 2011 11:03 pm

[/quote]Птичето е зеленика (фрол) можеш да го храниш със каша от варено яйце накиснат белен овес и белен суров слънчоглед[/quote]
Благодаря ти maratoneca81. Само че казаното от теб изключва ли храненето с червейчета пинки. Също така ми е много важно пиенето му на вода, колко, как, колко често? и има ли нещо друго, което пропускам?
Аватар
denis the hotstepper
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 2:30 pm
Местоположение: София

Re: как да помогнем на птиченце

Мнениеот denis the hotstepper » Чет Сеп 08, 2011 9:02 am

хайде бе хора, ударете едно рамо. птиченцето още е в къщи и е на по 2-3 капки вода и 3-4 пинки на ден. довечера ще му купя и семки. дано го закрепя, докато дадете напътствия.
Аватар
denis the hotstepper
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 2:30 pm
Местоположение: София

Re: как да помогнем на птиченце

Мнениеот slona67 » Чет Сеп 08, 2011 9:12 am

denis the hotstepper - По описанието, не ми става ясно какво е пиленцето!Качи някаква снимка, за да можем да ти помогнем!
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: как да помогнем на птиченце

Мнениеот berkitom » Чет Сеп 08, 2011 4:16 pm

Малките птиченца колкото и да ги храниш пак ще са гладни, но му давай повечко вода защото може да е обезводнено.
Аватар
berkitom
потребител
потребител
 
Мнения: 68
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 1:38 pm
Местоположение: Шумен

Re: как да помогнем на птиченце

Мнениеот Buggy » Чет Сеп 08, 2011 9:42 pm

Късно е за бебета птиченца.Според мен птицата е голяма и се е ударила в прозорец.Свържете се с "Спасителния център в Стара Загора".
Buggy
потребител
потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 6:59 pm

Re: как да помогнем на птиченце

Мнениеот maratoneca81 » Чет Сеп 08, 2011 10:57 pm

Buggy написа:Късно е за бебета птиченца.Според мен птицата е голяма и се е ударила в прозорец.Свържете се с "Спасителния център в Стара Загора".

Не е късно когато загубят едното люпило снасят друго затова имат 2 или 3 люпила
"По света има повече пилета,отколкото хора''
Аватар
maratoneca81
потребител
потребител
 
Мнения: 212
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 4:41 pm

Re: как да помогнем на птиченце

Мнениеот denis the hotstepper » Пет Сеп 09, 2011 11:44 pm

гледам си го аз птичето и мисля, че всичко е на ред, но от сутринта ми изглежда апатично. храня го сутрин и вечер с по три пинки, пие от пипета вода..по няколко капки на "сеанс". до вчера си мислех, че помагам, но днес тази апатия ме срина. снимка имам, но не мога да кача, защото няма опция в сайта. замислям се сериозно за стара загора, ако не е късно. вчера си помислих, че птичето е готово за пускане, извадих го на терасата в импровизираното гнездо, но още си стои на ръба му и няма ищях да литне. не е съвсем бебе, според ветеринерите в околността. АКО ИМА НЯКОЙ, КОЙТО Е ОТ СОФИЯ И ОКОЛНОСТТА И МОЖЕ ДА ГО ВЗЕМЕ И ДА ПОМОГНЕ, нека само да звънне. 0888 753401 Денислав. Разчитам на вашата компетентност и помощ.
Аватар
denis the hotstepper
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 2:30 pm
Местоположение: София

Re: как да помогнем на птиченце

Мнениеот denis the hotstepper » Съб Сеп 10, 2011 11:56 am

умря :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
Аватар
denis the hotstepper
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 2:30 pm
Местоположение: София

Re: как да помогнем на птиченце

Мнениеот slona67 » Съб Сеп 10, 2011 12:24 pm

За жалост, в повечето случай се получава именно това-(умря :( :( :( :( :( :( :( :( :( ), съжалявам!А защо е така......................? :think: От състрадание,в стремежа си да помогнат, хората прибират някакво птиче без да знаят какво е, от кой вид е,с какво се храни и т.н! И после остава едно неприятно чувство, че не сме направили всичко възможно за да го спасиме!
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: как да помогнем на птиченце

Мнениеот denis the hotstepper » Съб Сеп 10, 2011 8:07 pm

надявах се с ваша помощ да успея
Аватар
denis the hotstepper
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 2:30 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към Хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта