Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Спирулина (Spirulina platensis)

Модератори: sandan, христо абаджиев

Спирулина (Spirulina platensis)

Мнениеот ivanov1373 » Сря Окт 26, 2011 5:51 pm

Спирулина (Spirulina platensis) -Какво ви е мнението :drinks:
ivanov1373
потребител
потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 5:23 pm
Местоположение: burgas

Re: Спирулина (Spirulina platensis)

Мнениеот Aquila Chrysaetos » Сря Окт 26, 2011 6:39 pm

Положително ми е мнението :-)
Моите наблюдения са, че тонизира, като цяло птиците, освен това ми прави впечатление, че прави цвета им по плътен. Мнението ми е относно канарчета. Този сезон съм отгледал малките с поръсване на меката им храна именно със Спирулина.
Avis rаrа
Аватар
Aquila Chrysaetos
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 12:29 pm
Местоположение: Sofia

Re: Спирулина (Spirulina platensis)

Мнениеот akademika » Сря Окт 26, 2011 8:42 pm

Пробвал съм тия водорасли преди 2/3 години и невидях неква разлика от даването им . Тази година пък ми предложиха некви ензими от рода на силажа, който се слагат в меката и се оставят на хладно да образуват полезни бактерии :?: мисля че е нещо подобно на пробиотиците .Тази година храних само с яйце и CEDE без никви други добавки и немах никви проблеми , така беше и при други колеги :drinks: такаче със или без спирулина резултата ще е един и същ
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Спирулина (Spirulina platensis)

Мнениеот akademika » Сря Окт 26, 2011 8:50 pm

Bio-enzyme (bokasi) така се казваше силажа
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Спирулина (Spirulina platensis)

Мнениеот ivanov1373 » Чет Окт 27, 2011 4:30 pm

колеги италиянците постояно е споменават
ivanov1373
потребител
потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 5:23 pm
Местоположение: burgas

Re: Спирулина (Spirulina platensis)

Мнениеот akademika » Чет Окт 27, 2011 8:47 pm

ivanov1373 написа:колеги италиянците постояно е споменават

Жабарите много работи хвалят но си спомнете че именно от Италия се внесоха доста болести по декоративните птици :cool:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Спирулина (Spirulina platensis)

Мнениеот sandan » Съб Окт 29, 2011 12:22 am

Спирулината е много полезна както за хората ,така и за птиците. Проблема е че е горчива на вкус и птиците не я приемат с охота.Затова единственият начин е да се дава с мека храна в малки дози. Не подценявайте влиянието на добавките (особено билковите) те ще ви спестят много главоболия.
Когато птиците са плод на селекция са доста изнежени и с добавки се подържат в добро здраве и са за предпочитане пред некомпетентното използване на антибиотици.
Препоръчвам ви да се поровите и да прочетете за ползите от копривата, мащерката , ригана, фониопади,прополис и др.

Много малко хора знаят да работят правилно с антибиотиците, което нанася повече вреди отколкото ползи на канарите. Използването на медикаменти е свързано с последващо въстановяване на стомашно-чревната флора и който го прескочи губи.

Академика, вземи да гледаш примерно Ахат топаз и да видим колко птици ще извадиш без "безмислените" добавки :cool:
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: Спирулина (Spirulina platensis)

Мнениеот akademika » Съб Окт 29, 2011 1:36 pm

Породата не определя продуктивноста на птицата . Та както казах даването на спирулина при мене не оказа нито отрицателен нито полужителен ефект. Продукта който давах беше на ORNITALIA а един колега даваше насипна от Гърция която беше значително по-ефтина .Ако тия водорасли ги имаше в нашето море никой немаше да им обръща внимание , но понеже са внос хората се захласват по тях . Не се лъжете че като почнете да давате този продукт ще се скъсате да вадите птици .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Спирулина (Spirulina platensis)

Мнениеот nightingale » Съб Окт 29, 2011 10:06 pm

akademika написа:Породата не определя продуктивноста на птицата

Грешиш !
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Спирулина (Spirulina platensis)

Мнениеот sandan » Нед Окт 30, 2011 5:53 pm

Спирулината се произвеждаше в Сандански , но защото някои умни глави мислеха като теб продадоха технологията на гърците. Сега си я купуваме от тях. С нея не се вадят по десет птици от чифт , но е една от многото добавки помагащи за това.
Ако имаш желание ще ти подаря чифт топази и ще им сравним плодовитостта с тази на файф фенси. Много си далече този път от истината.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: Спирулина (Spirulina platensis)

Мнениеот akademika » Нед Окт 30, 2011 9:40 pm

Явно целта на темата е да се прави скрита реклама на тия водорасли :?: Спирулината е още един ненужен продукт който няма да се наложи , преди десетина години некои колеги хвалеха продукта на CEDE гроздова захар за да "помогнат " на едикойси да си пробута стоката дано и със спирулината не е така . И пак ще подчертая че при мене немаше никакъв ефект от даването на спирулина , а който иска да обогати меката храна може да ползва сушена коприва на прах :cool: Мерси за птиците но немам место каде да ги гледам
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Спирулина (Spirulina platensis)

Мнениеот sandan » Пон Окт 31, 2011 10:49 am

Не знам дали някой прави реклама на спирулината , аз си купих преди много време от световното в Белгия. Много от добавките имат невидим ефект и пак подчертавам спирулината не е вълшебна и канарите не я приемат с охота заради горчивият и вкус.
Относно плодовитостта на селектираните птици, тя е в пъти по-малка.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Следваща

Назад към Хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

cron