Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Perilla White или Perilla Blanca

Модератори: sandan, христо абаджиев

Perilla White или Perilla Blanca

Мнениеот Aquila Chrysaetos » Нед Дек 11, 2011 7:04 pm

Здравейте колеги,
като четох за различните смески давани на канари и чинкови птици попаднах на семената - White Perilla. Не можах да разбера, обаче на български имат ли име и как се казват. Та затова реших да пусна една тема тука. Нека, ако има някой, който ползва тези семена или има друга информация относно тях да напише каквото знае. Благодаря предварително!
Avis rаrа
Аватар
Aquila Chrysaetos
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 12:29 pm
Местоположение: Sofia

Re: Perilla White или Perilla Blanca

Мнениеот rookie_gyn » Пон Дек 12, 2011 10:08 am

Ако нещо не греша, мисля, че е бяла салата. Много използвано семе в Испания. :?: :?: :?:
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: Perilla White или Perilla Blanca

Мнениеот Dr. Velev » Пон Дек 12, 2011 12:38 pm

Супер храна , но много скъпа . Богата на проеини и отлична за младите канарчета . Петко от Стара Загора прави опити да я съди .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Perilla White или Perilla Blanca

Мнениеот akademika » Пон Дек 12, 2011 1:22 pm

rookie_gyn написа:Ако нещо не греша, мисля, че е бяла салата. Много използвано семе в Испания. :?: :?: :?:

:nono: грешиш
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Perilla White или Perilla Blanca

Мнениеот akademika » Пон Дек 12, 2011 1:38 pm

Aquila Chrysaetos написа:Здравейте колеги,
като четох за различните смески давани на канари и чинкови птици попаднах на семената - White Perilla. Не можах да разбера, обаче на български имат ли име и как се казват. Та затова реших да пусна една тема тука. Нека, ако има някой, който ползва тези семена или има друга информация относно тях да напише каквото знае. Благодаря предварително!

До преди 3/4 години Генчо на пазара продаваше и от двата вида перила и птиците я ядеха с големо желание но цената и беше прекалено висока.И двата вида перила и ЧИЯТА са семена в пъти по-богати на хранителни вещества от всички други за това повечето канаровъди ги дават в определени случаи най-вече на птици със зравословни проблеми и пр. Гърците дават и листата на растението нарязяни на ситно в меката храна както ние даваме копривата .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Perilla White или Perilla Blanca

Мнениеот Paulina » Вто Дек 13, 2011 1:37 pm

Aquila Chrysaetos написа:Здравейте колеги,
като четох за различните смески давани на канари и чинкови птици попаднах на семената - White Perilla. Не можах да разбера, обаче на български имат ли име и как се казват. Та затова реших да пусна една тема тука. Нека, ако има някой, който ползва тези семена или има друга информация относно тях да напише каквото знае. Благодаря предварително!

В азиатската кухня се използва почти цялото растение , като листата се ядът , семената се добавят към ориз и мюсли или се пресоват за добиване на олио .

http://www.uni-graz.at/~katzer/germ/Peri_fru.html
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Perilla White или Perilla Blanca

Мнениеот Aquila Chrysaetos » Сря Дек 14, 2011 6:33 pm

Благодаря за споделените мнения!

От това, което прочетох в испански и италиянски форуми и уеб страници, оставам с впечатление, че развъдчиците в тези страни използуват семената на бялата перила за активни птички, като представителите на скатиите и щиглеците. В смеските от семена, тези семена представляват до 20 % от цялата микстура за представителите на род Carduelis. За канарчета добавят 5 % в смеската, през активните месеци. Вероятно точното количество на семената на бялата перила в смеските е индивидуално предпочитание и въпрос на личен опит.

Според мен цената не е толкова висока, съдейки по това, което видях по различните он-лайн магазини - около 5 euro за килограм, за храна, която ще бъде част от смеската със семена в ограничено количество и през определени периоди на годината.

Смятам да я приложа в употреба и след като натрупам опит ще споделя лични наблюдения.

Поздрави!
Avis rаrа
Аватар
Aquila Chrysaetos
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 12:29 pm
Местоположение: Sofia

Re: Perilla White или Perilla Blanca

Мнениеот Dr. Velev » Чет Дек 15, 2011 2:19 pm

Тоази храна съм си япоръчвал от" Верселе лага " фирмата която внася Роял канин . Ще проверя каква е цената сега и ще я споделя с вас.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Perilla White или Perilla Blanca

Мнениеот aves » Чет Дек 15, 2011 8:55 pm

Dr. Velev написа:Тоази храна съм си япоръчвал от" Верселе лага " фирмата която внася Роял канин . Ще проверя каква е цената сега и ще я споделя с вас.

Ще ти бъдем много благодарни. :drinks:
aves
потребител
потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Дек 24, 2009 5:51 pm

Re: Perilla White или Perilla Blanca

Мнениеот Dr. Velev » Пет Дек 16, 2011 12:15 pm

Проверих и ми дадоха цена 170 лв за чувал от 15 кг. Знам че тази фирма дава голяма надценка на екстрите . Опитайте се да проверите в тоза сайтhttp://www.birdsandmore.de/shop/index.php Аз правих опит но нещо не ми се получи , независимо че твърдят че работят с България . Ако някой успе ще е дбре защото има доста полезни неща и то на много добри цени .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Perilla White или Perilla Blanca

Мнениеот Paulina » Пет Дек 16, 2011 6:27 pm

.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Perilla White или Perilla Blanca

Мнениеот Paulina » Съб Дек 17, 2011 12:03 am

Първият линк не се отваря както трябва - за да видите семената просто го копирайте целият и го постнете където му е мястото :

http://www.birdsandmore.de/shop/index.p ... =2&file2=O - R
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Следваща

Назад към Хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта