Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Червен оцветител на Богена

Модератори: sandan, христо абаджиев

Червен оцветител на Богена

Мнениеот Aquila Chrysaetos » Сря Яну 25, 2012 4:29 pm

Здравейте колеги,
имам следното питане, някой да знае, дали в БГ има този оцветител за канари
BOGENA INTENSIEF
Изображение

интересуваме място, където би могло да го има и цена на различните разфасовки

Поздрави

ПС - знам, че се предлагат други оцветители в БГ, но в случая ме интересува този
Avis rаrа
Аватар
Aquila Chrysaetos
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 12:29 pm
Местоположение: Sofia

Re: Червен оцветител на Богена

Мнениеот Dr. Velev » Сря Яну 25, 2012 5:43 pm

Богена е добър оцветител но е разреден с витамини . Внасят го ,не знам на какви опаковки Миазоо варненска фирма . Аз работя с концентриран кантаксантин . Мога да проверя цената .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Червен оцветител на Богена

Мнениеот Aquila Chrysaetos » Сря Яну 25, 2012 9:09 pm

Благодаря много за отговора д-р Велев,

бих искал да пробвам един експеримент с участието на оцветителя на Богена и поради тази причина се интересувам специално от него...

Говорих с представител на Миазоо по телефона и ми отговориха, че нямало интерес към този артикул и нямало да го внасят дори при поръчка от моя страна, вярно че са официални вносители на Богена артикули, но все пак исках да попитам дали някой, някъде е виждал у нас....

Иначе принципно може да бъде поръчан от някой онлайн магазин, но нещо опита ми в последните 1-2 месеца с този тип доставки специално на орнитологични продукти не е много положителен ....

Поздрави! :drinks:
Avis rаrа
Аватар
Aquila Chrysaetos
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 12:29 pm
Местоположение: Sofia

Re: Червен оцветител на Богена

Мнениеот петър » Чет Яну 26, 2012 10:25 am

Оцветителят Богена е по-скъп от другите с около 50% и явно затова не го внасят.Колкото е по-малка опаковката толкова е по-голяма цената.Доколкото помня малката опаковка е около 7-8 евро,но не помня дали е 10 или 20 грама.Другото ,което трябва да знаеш е ,че е жълт на цвят и това да не те учудва.Може би в началото на март ще ходя до Белгия и ако остане време ще посетя един магазин за птици ,където го има,пиши колко ти трябва и ще ти донеса.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Червен оцветител на Богена

Мнениеот Paulina » Чет Яну 26, 2012 11:01 pm

Aquila Chrysaetos написа:Здравейте колеги,
имам следното питане, някой да знае, дали в БГ има този оцветител за канари
BOGENA INTENSIEF
Изображение

интересуваме място, където би могло да го има и цена на различните разфасовки

Поздрави

ПС - знам, че се предлагат други оцветители в БГ, но в случая ме интересува този

Цените са много варииращи - започват от около 4,99 за 10 грама и достигат до 55 Евро за 500 грама . Инфо от различни онлайн магазини . В немските сайтове ще го намериш под името Bogena Intensiv rot .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Червен оцветител на Богена

Мнениеот Aquila Chrysaetos » Пет Яну 27, 2012 11:28 am

Благодаря за отговорите,
Петър, до няклоко дни ще имам яснота по една доставка, която очаквам и взависимост от нея ще предприема понататъшни действия :-)
Ще пиша допълнително.
Поздрави!
Avis rаrа
Аватар
Aquila Chrysaetos
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 12:29 pm
Местоположение: Sofia

Re: Червен оцветител на Богена

Мнениеот ceco » Съб Яну 28, 2012 7:56 pm

Здравейте. От къде мога да си купя чист кантаксантин и бетакаротин?
ceco
потребител
потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Яну 08, 2011 7:42 pm
Местоположение: с.Хърлец общ.Козлодуй

Re: Червен оцветител на Богена

Мнениеот петър » Съб Яну 28, 2012 11:54 pm

По принцип чистият кантаксантин е забранен като добавка в храната на животните и няма да го срещнеш да се продава под това наименование.От друга страна оцветителите ,които съдържат тази дума в името си по нищо не се различават от другите,просто съдържат 18% кантаксантин.Бетакаротен не знам от къде можеш да намериш.От кантаксантина колко ти трябва?
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Червен оцветител на Богена

Мнениеот ceco » Вто Яну 31, 2012 5:46 pm

Колега извинявай за забавения одговор но имаше проблем с интернета.Около 50гр. ще ми стигнат.
ceco
потребител
потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Яну 08, 2011 7:42 pm
Местоположение: с.Хърлец общ.Козлодуй

Re: Червен оцветител на Богена

Мнениеот петър » Чет Фев 02, 2012 11:44 am

Намери с кой да си разделите 100 грама,цената мисля,че е около лев за грам.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Червен оцветител на Богена

Мнениеот doctora » Чет Фев 02, 2012 8:24 pm

Тази година карофил ред и кантахол го давах 50 ст. за грам. Това е нормална цена и е много добър оцветител. Работя повече от 10 г. с тях. Всичко останало е непрофесионално....
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Re: Червен оцветител на Богена

Мнениеот петър » Чет Фев 02, 2012 9:14 pm

Всички оцветители,които се предлагат са горе долу около тази цена.Те са добре балансирани и съдържат около 17-18% чист кантаксантин.Ако някой иска да използва чист кантаксантин -това са тъмно лилавите кристали в оцветителя,трябва да го дава в по-малко количество отколкото другите оцветители.Аз лично го разтварям във водата за пиене за по-бързо и го използвам чист,но съм имал случаи на предозиране.Как трябва да се смеси с друго,например бетакаротин не се наемам да кажа.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Следваща

Назад към Хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта