Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Сива Врана хранене

Модератори: sandan, христо абаджиев

Сива Врана хранене

Мнениеот nnikita » Пон Апр 09, 2012 10:20 pm

Здравейте,
с какво се храни сивата врана? Нещо напоследък мойта няма апетит и почти не яде.
NNIKITA
nnikita
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:53 am

Re: Сива Врана хранене

Мнениеот shikata » Пон Апр 09, 2012 10:30 pm

С какво я храниш, хранил съм врана с намокрена котешка храна
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: Сива Врана хранене

Мнениеот nnikita » Вто Апр 10, 2012 2:20 pm

Храня я с месо, извара, хляб, жълтък,банан и пшенични трици. Преди няколко дни й дадох и шпроти от консерва мн се мръщеше на тях но в крайна сметка ги изяде. И след 1-2 мн намали яденето. Давам й малко и суха котешка храна поне нея по малко я яде но е не достатъчно. Чудя се какво още мога да й дам. Незнам защо намали яденето дали защото я боли крачето че има стара травма или от това че не е навън. Преди грачеше доста сега и граченето намаля.
NNIKITA
nnikita
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:53 am

Re: Сива Врана хранене

Мнениеот ПАНАЦЕЯ » Сря Апр 11, 2012 11:25 am

nnikita написа:Храня я с месо, извара, хляб, жълтък,банан и пшенични трици. Преди няколко дни й дадох и шпроти от консерва мн се мръщеше на тях но в крайна сметка ги изяде. И след 1-2 мн намали яденето. Давам й малко и суха котешка храна поне нея по малко я яде но е не достатъчно. Чудя се какво още мога да й дам. Незнам защо намали яденето дали защото я боли крачето че има стара травма или от това че не е навън. Преди грачеше доста сега и граченето намаля.


Здравейте,
Аз също съм имал сива врана. Никога не трябва да се дават храни от консерва или кренвирши. Трябва максимално да се избягват храните с консерванти защото причиняват стомашно - чревни разтройства. Ще препоръчам да храниш враната само със сурови храни месо, яйца плодове и зеленчуци, пшенични покълняци, пшеничените трици са много полезни остави ги в дажбата. Веднъж в седмицата е хубаво да прибавяш бирена мая към храната за да си набавя всички витамини от Б-групата защото колкото и да си мислим, че даваме всичко на дивите животни никога не може да се сравни с природата.
ПАНАЦЕЯ
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Мар 07, 2010 10:23 pm

Re: Сива Врана хранене

Мнениеот akademika » Сря Апр 11, 2012 3:24 pm

ПАНАЦЕЯ написа:
nnikita написа:Храня я с месо, извара, хляб, жълтък,банан и пшенични трици. Преди няколко дни й дадох и шпроти от консерва мн се мръщеше на тях но в крайна сметка ги изяде. И след 1-2 мн намали яденето. Давам й малко и суха котешка храна поне нея по малко я яде но е не достатъчно. Чудя се какво още мога да й дам. Незнам защо намали яденето дали защото я боли крачето че има стара травма или от това че не е навън. Преди грачеше доста сега и граченето намаля.


Здравейте,
Аз също съм имал сива врана. Никога не трябва да се дават храни от консерва или кренвирши. Трябва максимално да се избягват храните с консерванти защото причиняват стомашно - чревни разтройства. Ще препоръчам да храниш враната само със сурови храни месо, яйца плодове и зеленчуци, пшенични покълняци, пшеничените трици са много полезни остави ги в дажбата. Веднъж в седмицата е хубаво да прибавяш бирена мая към храната за да си набавя всички витамини от Б-групата защото колкото и да си мислим, че даваме всичко на дивите животни никога не може да се сравни с природата.

:| :| :| :| а има колеги които хранят каде каде по-нежни птици с тия гадости :lol: Ако птицата не е болна най- добрата храна през този сезон са охлювите и земните червей +орехи и както казва панацея покълнали семена от жито/царевица/слънчоглед и др. Аз имах чавка която ядеше всичко дори вредни храни като чипсове , снаксове и шоколад . Но такава диета е вредна за нашите любимци и аз я хранех само с храна която набавях от природата ;охлюви/червей/щурци/майски бръмбари/торни червеѝ и др + ядки и плодове според сезона .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Сива Врана хранене

Мнениеот joaniki » Пон Юни 02, 2014 8:41 am

Здравейте! Надявам се, че тук мога да намеря помощ - намерих малко на сива врана, на 4-5 седмици, наранено е и няма да може да лети скоро. Какво е храненето при малките? Никога не съм гледала птици и честно казано нямам никаква идея какво да го правя. Изчеох доста неща и сега се чудя - има ли нужда от "гушене" и как мога да направя това "гушене" възможно най не-стресиращо за него? Да препоръчае ветеринар в София?
joaniki
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Юни 02, 2014 8:21 am


Назад към Хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта