Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Амарант

Модератори: sandan, христо абаджиев

Амарант

Мнениеот Tyson » Съб Май 19, 2012 6:14 pm

Някой има ли опит със семе от амарант ( щир), или някаква информация, в какъв процент може да участва в смеската за канари?
Предварително благодаря!
NON PLUS ULTRA!
Аватар
Tyson
потребител
потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 8:30 am
Местоположение: Русе

Re: Амарант

Мнениеот akademika » Съб Май 19, 2012 7:03 pm

Tyson написа:Някой има ли опит със семе от амарант ( щир), или някаква информация, в какъв процент може да участва в смеската за канари?
Предварително благодаря!

Много хубаво семе за дивите птици конопки / органели и овесарки бера го края на август и го давам отделно от смеската защото е много ситно на канарите не давам особенно в развъдния сезон :cool:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Амарант

Мнениеот Tyson » Вто Май 22, 2012 6:32 am

Знам, че някои го дават по време на линеене (на канари) заради относително високото протеиново съдържание - 12-17%.
А има ли конкретна причина да не се дава през развъдния сезон?
NON PLUS ULTRA!
Аватар
Tyson
потребител
потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 8:30 am
Местоположение: Русе

Re: Амарант

Мнениеот akademika » Вто Май 22, 2012 1:17 pm

Tyson написа:Знам, че някои го дават по време на линеене (на канари) заради относително високото протеиново съдържание - 12-17%.
А има ли конкретна причина да не се дава през развъдния сезон?

Първо в момента няма семена, щира се бере в края на лятото второ малко или много узрелите дивите семена са токсични и ако женската прекали с тях е опасно за малките птици. Най - безвредните семена за младите канарчета са в млечна зрелост семена от глухарче, звездица, райграс и др .Когато давам узрели плевелни семена на дивите птици, освен тях слагам в паничка смес от глина и дървени въглища които неотрализират токсините от семената . Моя съвет е ако даваш диви семена на канарите гледай да са млечно зрели, да не са пръскани с некви препарати и да не са мухлясали или нападнати от вредители . Аз храня канарите със смеска : 80% канарено 10% рапица 5% нигер 3 % лен 2% коноп горе долу с такъв състав + яйчна храна и домашна салата и немам проблеми с развъждането всякакви други добавки са екстри които не пречат но не са и задължителни :cool:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Амарант

Мнениеот Tyson » Вто Май 22, 2012 4:13 pm

Кога зрее щира ясно :D , май неправилно се изразих.
Имах в предвид наличните на пазара пакетирани или на килограм семена, предназначени за човешка консумация; но явно няма практика да се дават на канари, а може да има и противопоказания...
Останалото ми бе от полза, благодарности на akademika за вниманието!
NON PLUS ULTRA!
Аватар
Tyson
потребител
потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 8:30 am
Местоположение: Русе

Re: Амарант

Мнениеот akademika » Сря Май 23, 2012 11:18 am

Tyson написа:Кога зрее щира ясно :D , май неправилно се изразих.
Имах в предвид наличните на пазара пакетирани или на килограм семена, предназначени за човешка консумация; но явно няма практика да се дават на канари, а може да има и противопоказания...
Останалото ми бе от полза, благодарности на akademika за вниманието!

Тези семена не са ли "малко" скъпи :?: ако толкова искаш да глезиш своите птици най - хубавото семе за тях е ЧИЯТА май е от същия род като щира но е много по хранителна и скъпа мисля че беше около 30 лева килото :?: пак ти казвам че нема смисъл толкова да ги глезиш :wink: ако даваме всичко което е полезно за нашите птици в кафеза нема да има празно место
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Амарант

Мнениеот Tyson » Сря Май 23, 2012 11:34 am

akademika написа:
Tyson написа:Кога зрее щира ясно :D , май неправилно се изразих.
Имах в предвид наличните на пазара пакетирани или на килограм семена, предназначени за човешка консумация; но явно няма практика да се дават на канари, а може да има и противопоказания...
Останалото ми бе от полза, благодарности на akademika за вниманието!

Тези семена не са ли "малко" скъпи :?: ако толкова искаш да глезиш своите птици най - хубавото семе за тях е ЧИЯТА май е от същия род като щира но е много по хранителна и скъпа мисля че беше около 30 лева килото :?: пак ти казвам че нема смисъл толкова да ги глезиш :wink: ако даваме всичко което е полезно за нашите птици в кафеза нема да има празно место

Ясно. Беше просто идея. Мисъл :wink:
Още веднъж благодаря :drinks:
NON PLUS ULTRA!
Аватар
Tyson
потребител
потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 8:30 am
Местоположение: Русе


Назад към Хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта