Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Намерене птиче помощ

Модератори: sandan, христо абаджиев

Намерене птиче помощ

Мнениеот Firko » Сря Окт 03, 2012 10:39 pm

Здравейте.Намерихме едно малко птиче на тротоарът в София.Качил съм снимки в профилът ми , ако можете да ми кажете какво е пиленцето и с какво да го храним ще сме ви много благодарни.Мерси предварително.
Firko
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 10:25 pm

Re: Намерене птиче помощ

Мнениеот TK3C-74 » Сря Окт 03, 2012 11:02 pm

насекомоядна птица е, мисля, че е бързолет. утре го пуснете да лети, като го подхвърлите във въздуха, или направо от терасата. ако не литне ще си имате трудно подвижен любимец
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Намерене птиче помощ

Мнениеот Firko » Чет Окт 04, 2012 8:57 am

още не иска да лети,подхвърляхме го прелита за малко , но после пак си каца.Ще му дадем храна , но да не изпусне времето за прелет ??
Firko
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 10:25 pm

Re: Намерене птиче помощ

Мнениеот maratoneca81 » Чет Окт 04, 2012 7:03 pm

Мисля че птицата не е бързолет а козодой
"По света има повече пилета,отколкото хора''
Аватар
maratoneca81
потребител
потребител
 
Мнения: 212
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 4:41 pm

Re: Намерено птиче . Помощ

Мнениеот Paulina » Пет Окт 05, 2012 1:19 am

Firko написа:Здравейте.Намерихме едно малко птиче на тротоарът в София.Качил съм снимки в профилът ми , ако можете да ми кажете какво е пиленцето и с какво да го храним ще сме ви много благодарни.Мерси предварително.

Виж линка - http://www.google.com/search?q=mauerseg ... tAaDwoHoBQ

Този също може да ти е от помощ - http://www.mauersegler.klausroggel.de/M ... 08_01.html

Това е бързолет . Филмът е дълъг , но при 29 мин. и 52 сек. е показано как ги хранят .

.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Намерене птиче помощ

Мнениеот ТЕРИЕР » Пет Окт 05, 2012 12:58 pm

Доколкото се вижда от снимките птицата е възрастен бързолет. Ако може нови по близки и ясни снимки. За да излети му трябва височина. С какво го храните? Ако скоро на полети мускулатурата му ще атрофира и е обречен.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ


Назад към Хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта

cron