Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


пчелен полен

Модератори: sandan, христо абаджиев

пчелен полен

Мнениеот koce » Нед Дек 23, 2012 7:42 pm

ще помоля за малко информация за пчелния полен или прашец : как се дава и как се дозира и от аптеката ли се купува на хапчета ли е или как питам защото тази година мисля да давам :drinks:
koce
потребител
потребител
 
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 7:17 am

Re: пчелен полен

Мнениеот gandalf_hsr » Пон Дек 24, 2012 10:10 am

Прашец се продава по пазарите при повечето по сериозни пчелари,цената е 5-7лв за 100грама.Може да попиташ някои пчелар да ти продаде отсевките от прашеца.Отсевките са фин прашец който няма търговски вит.Може даже да ти го подари ако го хвърля.Аз давам от прашецовите отсевки по 300-350 грама на 30кг смяно жито и слънчоглед и царевица,а на канарите двапати седмично кафена лъжичка.Незнам дали ми е правилна дозата. :drinks:
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Re: пчелен полен

Мнениеот cecko_iliev88 » Пон Дек 24, 2012 7:30 pm

А на какви птици по принцип се дава пчелен прашец
cecko_iliev88
потребител
потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Мар 09, 2012 4:05 pm

Re: пчелен полен

Мнениеот koce » Пон Дек 24, 2012 8:39 pm

ми аз мисля да го давам на канарите но незнам то4ната порция хах и за това питам
koce
потребител
потребител
 
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 7:17 am

Re: пчелен полен

Мнениеот akademika » Сря Дек 26, 2012 11:50 am

Преди години давах пчелен прашец на канарите.Една чаена лъжичка разтворен в мед пчелен прашец на 15 работещи чифта на хранене . Същата доза давах и на младите птици около 70 бройки , дали от некомпетентното ми дозиране или като страничен ефект на 40%/50 % от младите птици клюновете им растяха и се налагаше да ги режа един път месечно. За това тази година не ползвах пчелен прашец и само 3/4 млади птици имаха проблеми с човките . Ако пчелния прашец се дава директно в смеската или яйчната храна няма да бъде усвоен от птиците за това трябва да се разтваря в мед или зехтин .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia


Назад към Хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта