Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


помогнете за храненето

Модератори: sandan, христо абаджиев

помогнете за храненето

Мнениеот ameli » Съб Мар 21, 2009 10:36 pm

Здравейте. Аз си имам екзотичен вълнен орел (добре де, папагалче =] ). Преди него съм имала канарче. Сега пък имам и един въпрос. Как да накарам новия си "орел" да яде нещо различно от пакетирана храна? Давам му всеки ден по някоя нова манджа, но той не припарва до нея. Помогете, че почвам да се притеснявам :?
Аватар
ameli
потребител
потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: Съб Мар 21, 2009 8:10 pm

Re: помогнете за храненето

Мнениеот Paulina » Вто Мар 24, 2009 3:03 am

ameli написа:Здравейте. Аз си имам екзотичен вълнен орел (добре де, папагалче =] ). Преди него съм имала канарче. Сега пък имам и един въпрос. Как да накарам новия си "орел" да яде нещо различно от пакетирана храна? Давам му всеки ден по някоя нова манджа, но той не припарва до нея. Помогете, че почвам да се притеснявам :?


Какво разбираш под " нова манджа " ? Опиши моля те по-подробно !
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: помогнете за храненето

Мнениеот ameli » Вто Мар 24, 2009 3:28 pm

Paulina написа:
ameli написа:Здравейте. Аз си имам екзотичен вълнен орел (добре де, папагалче =] ). Преди него съм имала канарче. Сега пък имам и един въпрос. Как да накарам новия си "орел" да яде нещо различно от пакетирана храна? Давам му всеки ден по някоя нова манджа, но той не припарва до нея. Помогете, че почвам да се притеснявам :?


Какво разбираш под " нова манджа " ? Опиши моля те по-подробно !


Резенче ябълка или листо от зелена салатка например
Аватар
ameli
потребител
потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: Съб Мар 21, 2009 8:10 pm

Мнениеот Paulina » Вто Мар 24, 2009 6:18 pm

Не се притеснявай , ще прояде ! Остави му време да свикне с новата обстановка . Някой птици не познават нищо друго освен сухата храна , защото преди това не са били хранени с пресни неща ! Предлагай му от време на време , той ще вземе . Внимавай със салатата , аз така без да искам преди години отрових едно ( малкият не понесе пестицидите ) .

Успех !

:)
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот ameli » Вто Мар 24, 2009 7:56 pm

то живее вече 2 месеца. в храниката ли да слагам прясната храна или на някое определено място?
Аватар
ameli
потребител
потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: Съб Мар 21, 2009 8:10 pm

Мнениеот Paulina » Вто Мар 24, 2009 9:47 pm

Напирам го за интересно , че темата е погледната 108 пъти , а аз съм единственната , която отговаря !!!

Закачи резанче ябълка при кацалката , където то обича да стои .
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот ameli » Вто Мар 24, 2009 9:57 pm

Слагам, но не проявява особен интерес
Аватар
ameli
потребител
потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: Съб Мар 21, 2009 8:10 pm

Мнениеот Paulina » Вто Мар 24, 2009 10:08 pm

Добре де , изчакай още 2 месеца и тогава пак ще говорим ! А дотогава си му давай това , на което е свикнал + ябълка !

Слагай му и витамини във водата и пилето ще е добре !
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот ameli » Вто Мар 24, 2009 10:15 pm

Свикнал е на смески от пакета. Имам витамини от канарче за вода, те стават ли
Аватар
ameli
потребител
потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: Съб Мар 21, 2009 8:10 pm

Мнениеот Paulina » Вто Мар 24, 2009 11:19 pm

Мисля , че ще станат ( виж само дали са още годни )
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот lgdani » Сря Мар 25, 2009 8:55 am

Аз гледам канари и не знам има ли разлика с вълнисния папагал, но на моите пиленца давам ябълка, краставица/но само през лятото - заради нитратите/, резанче банан, червена чушка, от време на време можеш да даваш покълнеци /от семената, с които храниш пилето сипваш малко м/у два памука, поливаш с вода и след около три дни покълнеците са готови - това е начин и да разбереш качествени ли са семената с които храниш папагалчето, ако не покълват значи са стари/. Тази храна - плодово/зеленчуковата я поставям м/у телчетата, от които е направена клетката - просто трябва да са по-дебели /резенчетата/,за да може да се захващат. И аз, като колежката мисля, че с малко повече упоритост ще накараш пилето да прояде плодове и зеленчуци. Успех и да пишеш как вървят нещага :)
Аватар
lgdani
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 10:22 pm
Местоположение: гр.София

Мнениеот ameli » Сря Мар 25, 2009 2:43 pm

Да, предното ми пиле беше канарче и се хранеше редовно с плодове и зеленчуци. Дори "вдигаше стачка" ако не му дам листо. Сега съм наредила 2 резена ябълка, краставичка и листо на резлични места, но папагалчо само се люлее и естествено пак не отива да опита :cry:
Аватар
ameli
потребител
потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: Съб Мар 21, 2009 8:10 pm

Следваща

Назад към Хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта