Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


хранене лястовица

Модератори: sandan, христо абаджиев

хранене лястовица

Мнениеот eumo77 » Пон Юни 29, 2009 10:05 pm

Помогнете днес намерих пред блока една малка лястовица.мога ли да я отгледам и с какво да я храня.Благодаря
eumo77
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 6:24 pm
Местоположение: софия

Мнениеот nikii » Вто Юни 30, 2009 9:44 am

Здравей съвета ми е ако може да лети да я пуснеш възможно по скоро на свобода :....Голяма част от живота си прекарва в летене. Храни се почти изцяло с летящи насекоми, като мухи, комари, пеперуди и др., които улавя по време на полет изключително ловко.
Аватар
nikii
потребител
потребител
 
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 4:50 pm
Местоположение: Брежани (Благоевградско)

Мнениеот eumo77 » Вто Юни 30, 2009 5:02 pm

проблема е че не може да лети още.Ако не бях я прибрал щеше да стане храна на котките.Може би след 7 -8 дни ще може да лети вапроса е до тогава с какво бих могъл да я храна.Това с насекомите и аз го знам Благодаря :(
eumo77
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 6:24 pm
Местоположение: софия

Мнениеот nikii » Вто Юни 30, 2009 5:37 pm

Сама ли се храни или ти я храниш :?: Съвета ми да вземеш стръв за риба (червей) с добра храна ще порасне много бързо :D добре е ,че си я прибрал.
Аватар
nikii
потребител
потребител
 
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 4:50 pm
Местоположение: Брежани (Благоевградско)

Мнениеот nightingale » Вто Юни 30, 2009 10:02 pm

Досега съм отхранил три такива лястовици.Дали са уцелели или не,не мога да кажа.Но когато ги пусках и трите излетяха като истребители сякаш цял живот са летели :D .Лошото е че проблемите според мен идват когато се окажат на свобода и трябва сами да си ловят храната.Но ако все пак една от тях успешно се е приспособила,то това е успех.Храних ги с мрави яйца,жълтък и храна за насекомоядни на фирма ''orlux''.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот nikii » Сря Юли 01, 2009 9:03 am

Нямаш нужда от съвет :drinks: Успех :!:
Аватар
nikii
потребител
потребител
 
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 4:50 pm
Местоположение: Брежани (Благоевградско)

Мнениеот eumo77 » Сря Юли 01, 2009 5:17 pm

храна я аз с жълтък и дафниа,днес и взех бял червей.Утре ще и взема храна за насекомоядни на orlux.и ще видя какво ще стане тия дни съм по цял ден съм на работа За сега е добре ще вида кога ще пролети :(
eumo77
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 6:24 pm
Местоположение: софия

Мнениеот nightingale » Чет Юли 02, 2009 9:08 pm

eumo77 написа:храна я аз с жълтък и дафниа,днес и взех бял червей.Утре ще и взема храна за насекомоядни на orlux.и ще видя какво ще стане тия дни съм по цял ден съм на работа За сега е добре ще вида кога ще пролети :(
Aми ще трябва да я вземеш с теб на работа за да я храниш. В противен случай ще викаме дядо поп.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот ladyboo » Пет Юли 03, 2009 11:37 pm

ох... майка ми намери малко лястовиче - ама съвсем мъничко :( паднало е от гнездото. Моля някой да ми каже как да се грижим за него. Първоначално си помислих че няма особено голям шанс , но след като прочетох че някой е успял да отгледа лястовиче надеждата се възвърна :):):) Много ще съм благодарна ако някой ми даде някакви главни насоки като например в какъв период от време да го храня, къде да спи и т.н. абе въобще всичко което би могло да ми е полезно според вас! Благодаря предварително.
ladyboo
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 11:27 pm

Мнениеот nightingale » Съб Юли 04, 2009 9:51 am

Първо пусни една снимка за да сме сигорни,че става въпрос за лястовица.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот eumo77 » Съб Юли 04, 2009 10:18 am

nightingale написа:
eumo77 написа:храна я аз с жълтък и дафниа,днес и взех бял червей.Утре ще и взема храна за насекомоядни на orlux.и ще видя какво ще стане тия дни съм по цял ден съм на работа За сега е добре ще вида кога ще пролети :(
Aми ще трябва да я вземеш с теб на работа за да я храниш. В противен случай ще викаме дядо поп.
Моята лястовичка пролетя и се чуства много добре.Днес ще я пусна на свобода.Ще пиша какво е станало.Благодаря за съветите. :cool:
eumo77
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 6:24 pm
Местоположение: софия

Мнениеот ladyboo » Съб Юли 04, 2009 10:40 am

сигурна съм че е лястовица. Щях да пратя снимка ама телефона ми се прецака sorry
ladyboo
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 11:27 pm

Следваща

Назад към Хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта