Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


хранене лястовица

Модератори: sandan, христо абаджиев

Мнениеот nikii » Съб Юли 04, 2009 11:35 am

Ами виж горното мнение и ще разбереш с какво се храни ако е още без пера ще се грижиш по дълго за нея примерно з седмици ако пък има пера става по бързо.
Аватар
nikii
потребител
потребител
 
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 4:50 pm
Местоположение: Брежани (Благоевградско)

Мнениеот ladyboo » Съб Юли 04, 2009 12:46 pm

Има пера :):) лошото е че е много стресирана ;( Видях с какво да я храня долу горе но все пак трябва да знам през колко време долу горе да я храним. Нямам си никакво понятие от отглеждане на лястовици - те въобще пият ли вода?!?!?!?!
ladyboo
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 11:27 pm

Мнениеот nikii » Съб Юли 04, 2009 1:29 pm

nightingale към него се обърни явно има познания а може и в интернет да се поровиш .
Аватар
nikii
потребител
потребител
 
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 4:50 pm
Местоположение: Брежани (Благоевградско)

Мнениеот nightingale » Съб Юли 04, 2009 2:00 pm

ladyboo написа:Има пера :):) лошото е че е много стресирана ;( Видях с какво да я храня долу горе но все пак трябва да знам през колко време долу горе да я храним. Нямам си никакво понятие от отглеждане на лястовици - те въобще пият ли вода?!?!?!?!
Естествено ,че пият вода.Иначе щеше да ги има на Марс.През дните които които малките лястовичета са хранени от родителите си, те набавят течностите с храната.После като станат самостоятелни започват да пият вода (правят го без да кацат). По повод това че си видяла ''горе долу'' с какво да я храниш: няма такава песничка.Освен ако не искаш лястовицата ти да е ''горе долу'' жива.Трябва да се съобразиш с всичко иначе няма да уцелее.Ще я храниш около 4-6 пъти на час, като с времето ще зачестяваш хараненията.Ще се наложи първите пъти да и отвориш човката на сила.Добре е тогава да сложиш най вкусното и наи- предпочитаното за видът насекомо. Летящата женска мравка е подходяща за целта.Така птичето ще разбере ,че когато го наближиш ще има нещо много вкусно.Ако не го направиш ще се наложи да му отваряш човката на сила при всяко хранене. Има много важни неща относно изхранването на диво пиленце.Попитай,ще помогна.Но забрави за фразата''горе долу''. Сама ще се убедиш в думите ми,че за компромиси място няма.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот ladyboo » Съб Юли 04, 2009 2:12 pm

Мерси много за информацията. След като яде толкова често с какво количество храна трябва да го храня?
ladyboo
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 11:27 pm

Мнениеот nightingale » Съб Юли 04, 2009 7:24 pm

Около 0,5см./3 на хранене.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот ladyboo » Пон Юли 13, 2009 5:02 pm

Здравейте! пак съм аз - лястовичката ми доста порасна (вече я гледаме около седмица) наскоро започна да прави опити да лети все още много бързо пада и си личи че не е готова да я пуснем и затова исках да питам след колко време ще може сама да лети и трявба ли да направя нещо за да и помогна да се научи??? Малко ме е страх че много се привърза към хората и няма да се пази от тях след като отлети... има ли такава опасност?
ladyboo
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 11:27 pm

Мнениеот nightingale » Вто Юли 14, 2009 9:48 pm

Направи снимка и дай да я видим.Няма как да преценим така.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

хранене лястовица

Мнениеот artoa » Чет Юли 16, 2009 5:33 pm

privet, az gledam veche 2ra edmica liastoviche:) zapochna da pravi po uvereni poleti v staiata no i az se pritesniavam che shte e umori za po dulug polet i dali shte e spravi ako go pusna sega.
shte izchakam oshte 2 dni i shte triabva da resha. inache go hrania s beli chervei ot ribarskia magazin no gi reja na 2 chati inache ne gi uvoiva zashtoto imat tvurda obvivka.
ne vijdam navun po jici liatovici nadiavam se da si nameri kompania...
privurzahme se kum neja i iskam da otzelee

Админ: Моля пишете на кирилица и се запознайте с правилата за писане в форума тук
artoa
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Юли 16, 2009 5:25 pm

Мнениеот nightingale » Чет Юли 16, 2009 9:32 pm

Полети ли веднъж няма проблеми.Летенето при тези птици не е нещо уморително за тях.Може да ти се струва странно,но лястовиците могат да си почиват докато летят.Техните близки роднини - бързолетите дори спят във въздуха. Така ,че намери спокойно местенце без улични котки и я пусни спокойно. Може да не ми вярваш много много, но за най критичен период се смята времето когато лястовицата е готова да лети.Забавиш ли се с пускането има вероятност да умре. Да я отхраниш като бебе не е толкова голям проблем , но за самостоятелната лястовица грижите са други. И в тоя ред на мисли..... какво стана с предната лястовица на ladyboo. Нещо се замълча.....!!! :think:
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот desidara » Пет Юли 17, 2009 3:45 pm

Здравейте,днес и аз се включих в редиците на намерилите лястовичка,моята е с наполовина пух и пера.Изчетох всичко внимателно и съм ви много благодарна за пълната информация,само не ми стана ясно как да и набавя вода и колко да и давам.За сега е хапнала само една муха без да ми се налага да и отварям човката.Съпругат ми хукна за бели червеи...
Аватар
desidara
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 3:34 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот nightingale » Пет Юли 17, 2009 10:56 pm

Вода не се дава.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта