Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Help!Нуждая се от съвет

Модератори: sandan, христо абаджиев

Мнениеот shikata » Нед Окт 11, 2009 10:21 pm

Кога искаш да ги чифтосваш, сега или пролетта?
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Мнениеот todpetrov » Нед Окт 11, 2009 10:49 pm

Да колега кога смята те да събирате двойките ? Ако няма прозорец помещението по една 40 ватова с волтфрамова жичка на клетка е идеално да се постави :)
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот varnanet » Пон Окт 12, 2009 10:24 pm

Mislq da sabiram dvoikite na ranna prolet!Fevryari,ili kraq na mart!Pritesnqva me izkystvenata svetlina,mogat li da se razvajdat na takava i kak?
varnanet
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Окт 10, 2009 8:35 pm

Мнениеот todpetrov » Пон Окт 12, 2009 10:41 pm

Няма проблем да се вадят пилета на изкуствено осветление трябва само то да е достатъчно ! Трябва само да качите снимки и да дадете размери на помещението и мисля ,че има колеги който ще ви кажат какво точно ще ви трябва :)
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот П.Петков » Чет Ное 12, 2009 10:10 am

според мен..е по-добре (ако имаш възможност се пак)да опиташ с 2/3 чифта не повече,докато научиш,разбереш повече,да имаш време да ги подготвиш следващия път по отрано,и да поправиш евентуални грешки..мое менение.
П.Петков
потребител
потребител
 
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 8:27 am
Местоположение: Anzio,Italia

Мнениеот rookie_gyn » Чет Ное 12, 2009 11:22 am

Аз също имам идея да ги отглеждам само на изкуствена светлина и съм изчислил че ми трябват около 300-350 лева за техника само по осветлението. Трябва да имаш предвид, че е необходима аспирация на помещението. Повече птици веднага водят до повишаване влажността на въздуха, а това е много важен момент. Затова ще ти трябват влагоулавител и някакъв комин който да отвежда въздуха с вентилатор за баня. Сигурно ше трябва и йонизатор. Да не забравяме и ups устройство което ти е необходимо при евентуално угасване на тока за по-дълъг период от време. Всичко това само за начало. Защото ние трбва да създаваме оптимални условия за живот на нашите любимци особено ако търсим и постигане на някакви по-сериозни успехи.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот todpetrov » Чет Ное 12, 2009 4:09 pm

Колеги много пари са за осветление с една схема в която има фотодиод поставен отвън ще имате регулиране на светлината от естествен вид :cool:
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот todpetrov » Чет Ное 12, 2009 4:10 pm

Колеги много пари са за осветление с една схема в която има фотодиод поставен отвън ще имате регулиране на светлината от естествен вид :cool:
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот rookie_gyn » Чет Ное 12, 2009 5:31 pm

Образно казано е така за светодиода, но зависи и къде се намира помещението. А да знаеш, че цената на една крушка на "Аркадия" за птици не е много малка. Все пак трябва да докараш спектър подобен на слънчева светлина. То и аз знам, че става и с една луминисцента пура, ама а де, ще рискуваш ли? А как ще имитираш изгрев и залез, /т.е. ефекта на коносалона/ без техника?
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот todpetrov » Пет Ное 13, 2009 3:23 am

Ефекта на залез - зора го прави свето диода :) ,а относно светлината комбинация от обикновенна и пура една кварцова и т.н. има избор и то много по евтин просто подходяща схема трябва да си намерите да управлява един контактор и т.н. забравил съм те хората ми го преподаваха ама аз блях и сега малко съм босичък
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот Dr. Velev » Пет Ное 20, 2009 3:10 am

rookie_gyn написа:Образно казано е така за светодиода, но зависи и къде се намира помещението. А да знаеш, че цената на една крушка на "Аркадия" за птици не е много малка. Все пак трябва да докараш спектър подобен на слънчева светлина. То и аз знам, че става и с една луминисцента пура, ама а де, ще рискуваш ли? А как ще имитираш изгрев и залез, /т.е. ефекта на коносалона/ без техника?

Има специална автоматика за това което говорите . Апаратурата на запад от нас е доста съвършенна но и скъпа . В Турция се предлагат подобни устройства на достъпна цена . Миналата година в едно от помещенията пробвах с такова и ми свърши отлична работа . Някой от вас посещавал ли е голяма канаровъдна ферма на асовете .
Всичко е автоматизирано с изкуствена светлина /задължитлно аркадия / вентилация . Прозорци няма /слънцето си гре когато поиска . С една дума промишлена птицеферма . Какъв е живота на закупени от там птици , питайте патили хора . Да не говорим за храната ,медикаментите, хормоните и прочие . Закупена птица от голям развъдчик/професионалист / изисква специален режим на адаптация , който не се отдава на всеки .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот rookie_gyn » Пет Ное 20, 2009 12:00 pm

Поради липса на този етап на помещение с добра слънчева светлина, аз се ориентирам към изкуствената. Все пак желанието ми да отглеждам птици на тзи етап е доста силно. Вече има идея за необходимите уреди които ще ми трябват и за целта съм отделил една прилична сума - това са вентилатори, влагомер, влагоулавител, йонизатор, специални осветителни тела, UPS устройство. За съжаление не мога да се снабдя с тази автоматика за която говорите /тя беше показана от Емо от Сандански, такава ползва мисля и Доктора/, не поради липса на средства, а защото няма как да ми бъде доствена. Даже в неделя ще идва специалист по осветлението да прави оглед на помещението и да започва работа. Трябва да е готово до края на другата седмица и пуснато в експлоатация. Моята цел не е промишлено канаровъдство, а е просто хоби и желание за равитие в това хоби.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

ПредишнаСледваща

Назад към Условия на отглеждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта