Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Help!Нуждая се от съвет

Модератори: sandan, христо абаджиев

Мнениеот П.Петков » Пет Ное 20, 2009 1:16 pm

rookie_gyn написа:Поради липса на този етап на помещение с добра слънчева светлина, аз се ориентирам към изкуствената. Все пак желанието ми да отглеждам птици на тзи етап е доста силно. Вече има идея за необходимите уреди които ще ми трябват и за целта съм отделил една прилична сума - това са вентилатори, влагомер, влагоулавител, йонизатор, специални осветителни тела, UPS устройство. За съжаление не мога да се снабдя с тази автоматика за която говорите /тя беше показана от Емо от Сандански, такава ползва мисля и Доктора/, не поради липса на средства, а защото няма как да ми бъде доствена. Даже в неделя ще идва специалист по осветлението да прави оглед на помещението и да започва работа. Трябва да е готово до края на другата седмица и пуснато в експлоатация. Моята цел не е промишлено канаровъдство, а е просто хоби и желание за равитие в това хоби.


имаш в предвид програматор??

http://www.tropicalworld.it/index.asp?cat=35&subcat1=87
П.Петков
потребител
потребител
 
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 8:27 am
Местоположение: Anzio,Italia

Мнениеот sandan » Пет Ное 20, 2009 6:52 pm

Моята автоматика ми я взеха от Турция ,много улеснява нещата и си заслужава .В Бг никъде не съм виждал да продават.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот Dr. Velev » Нед Ное 22, 2009 9:42 pm

Др . Христов може да ви помогне , както и колегите от Асеновград. В началото на януари 2010 плануваме посещение на национална изложба в Истамбул . Тази година работих перфектно с нея . Поздрави :D
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот rookie_gyn » Вто Яну 26, 2010 5:58 pm

Тъй като тази година започнах наново с птиците и поради факта, че в момента единственото свястно помещение с което разполагам е без прозорец, мога да кажа на колегата todpetrov колко ми излезе това удоволствие защото имахме спор за необходимите пари. Таймери, проводници, фасунки, осветителни тела - 100 лв. и това е само половината от цената за осветление /чакам да ми го довършат и там ще отидат още толкова пари/. Влагоулавител - 170 лв., при това китайски, а не някой реномиран. Термометър, хидрометър, часовник - 16 лв. Вентилатор - 23 лв. Допълнително материали по помещението - 40 лв. 5 Клетки 125 лв. Значи като за начало идват 475 лв. Ако догодина си взема и програматор цената ще нарастне неимоверно. Предстои ми още да си взема 8 волиери при цена от 80 лв.едната и още 8 гнездови кафеза от 25 лв. Значи общо още 840 лв. Крайната калкулацията оставям на Вас. А и помещението ми е малко - 1,50мх2,90м. Всичко това без птиците. техните цени ще останат между мен и колегите от които ми предстои да ги купя. Дано съм бил полезен на всеки който смята да започва, поне що се отнася до разходите.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот Dr. Velev » Сря Яну 27, 2010 12:14 am

Горе главата , това е само началото , но НЯМА НИЩО ПО-СКЪПО ОТ ХОБИТО . Когато извадиш първите пиленца и когато получиш първите добри оценки , ще разбереш , че не грешиш. Хобито събира много хора с различни професии , манталитет и възможности . Тези хора никого не биха се срещтнали в шивота . Аз с положителнос ще ти дам едно рамо . Ще се радмам когото имаш път към София да ми се обадиш. Ние З.М. и приятели , често се виждаме в различните градове, посешаваме изложби , организираме си купони и коментираме успехите и неуспехите на всеки от нас. Винаги сме отворени за нови приятелства и контакти :drinks:
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот rookie_gyn » Сря Яну 27, 2010 1:52 pm

Д-р Велев аз не скъпя нито стотинка и не жаля средства за хобито или по-точно хобитата си. Не ме е страх да се лиша от нещо друго в името на това. Понякога жена ми се сърди, ама ми прощава. Все пак хубавото в отношенията ми с нея е това, че всеки от нас знае, че не бива да лишава другия от нещата които го правят щастлив. Тя например като всяка жена е пристрастена към shoping-a.
И да знаете отсега си запазвам птиците за които сме коментирали с Вас. :drinks:
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот Paulina » Сря Яну 27, 2010 2:19 pm

rookie_gyn написа:Д-р Велев аз не скъпя нито стотинка и не жаля средства за хобито или по-точно хобитата си. Не ме е страх да се лиша от нещо друго в името на това. Понякога жена ми се сърди, ама ми прощава. Все пак хубавото в отношенията ми с нея е това, че всеки от нас знае, че не бива да лишава другия от нещата които го правят щастлив. Тя например като всяка жена е пристрастена към shoping-a.
И да знаете отсега си запазвам птиците за които сме коментирали с Вас. :drinks:


Хей , хей ! Не всички жени са такива - ако ще се отбия в някой магазин , то ще е този за животни :D !

:drinks:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот rookie_gyn » Сря Яну 27, 2010 4:50 pm

Извинявай ти си друга птица :wink:
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот Dr. Velev » Сря Яну 27, 2010 11:57 pm

rookie_gyn написа:Д-р Велев аз не скъпя нито стотинка и не жаля средства за хобито или по-точно хобитата си. Не ме е страх да се лиша от нещо друго в името на това. Понякога жена ми се сърди, ама ми прощава. Все пак хубавото в отношенията ми с нея е това, че всеки от нас знае, че не бива да лишава другия от нещата които го праато всяка жена е пристрастена към shoping-a.
И да знаете отсега си запазвам птиците за които сме коментирали с Вас.


Здравей приятелю . Няма да имаш никакъв проблем с твоята съпруга . От няколко години моята ,организира клуб Съпротива , което в пряк текст означава , всики жени са с нас на посещаваните мероприятия в страната и в чужбина . Всико тово оскъпявя хобито ни, но води до невероятна хармония при която жените питат кога ще е следмащата изложба ? Ще се радвам да се видим БАВ
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Help!Нуждая се от съвет

Мнениеот irina0819 » Сря Фев 15, 2012 10:39 am

Здравейте д-р Велев, искам да питам вие продавате ли от своите канарчета?
И понеже съм нова и никога не съм се занимавала със отглеждане на канарчета ще моля за вашата помощ, както и тази на вашите колеги. Имам едно дете вече на навършени 12 искаше братче, после разбра, че няма да стане премина към куче, коте, но и това не го огря. И от миналата година си имаме канарче, само, че не пееше и сестра ми реши да ми подари още едно. И сега както се подразбира съм с две мъжки канарчета и понеже се постарах да попрочета това, онова от форума разбрах, че много добре си отглеждате животинките. Зооинженер съм по професия и обичам животните, макар да не съм учила за тия малки красавци мисля да започна да си ги развъждам. За сега ги пускам поотделно, защото са агресивни по между си, когато са заедно. Имам един въпрос, пускам ги от време на време в друга стая, където има два цветарника, разбирам, че им е хубаво, но има ли възможност да се отровят от цветята, които си похапват? А в природата как разбират кои растения са отровни и кои не?
irina0819
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Фев 12, 2011 2:15 pm

Re: Help!Нуждая се от съвет

Мнениеот Dr. Velev » Сря Фев 15, 2012 6:13 pm

Темата е доста обширна . Прочетете статиите в началото на сайта . Канарчетата не добре да се пускат в свободен полет ,защото могат да се наранят и всяко хващане с ръка е малко или повече стрес . Всяко мъжко канарче трябва да живее отделно в клетка и добре е дори да не се виждат , а само да са чуват . Каква порода са птиците . По принцип продавам канарчета , но моите са доста специални и за тях имам предварителна уговорка . Сега започва развъдния сезон и е добре да ги пуснете за размножаване . Кажете какви са ви пиленцата и ще гледам да ви помогна от резервните мои женски . За конкретни въпроси за да не натоварваме сайта на лична поща или на телефон 0888315410.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Предишна

Назад към Условия на отглеждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron