Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Йод

Модератори: sandan, христо абаджиев

Йод

Мнениеот иван росинов » Нед Дек 27, 2009 12:51 am

Участва ли йода при вас като профилактично средство при канарчетата,като се има в предвид че той е "диригент" на всички жизнени процеси в организма.Ако го използвате,в какви дози го използвате?На моите им капвам две капки в бутилка от литър и половина вода на всеки мисец и го пият в продължение на два дни.Искам да попитам правилна ли е тази доза?
иван росинов
потребител
потребител
 
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Дек 25, 2008 4:18 pm

Мнениеот doctora » Нед Дек 27, 2009 8:30 pm

Йода е важен микроелемент, като съставка на хормоните на щитовидната жлеза и като дезинфектант. Прилагам по 5 капки на литър вода от 5% йодна тинктура 2-3 дни в зависимост от сезона. При грешно подаване и съчетано с други условия води до линеене.
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Йод

Мнениеот иван росинов » Нед Дек 27, 2009 9:56 pm

Докторе,в кои сезони по- точно е опасно и не трябва да се прилага йода?Знам също и че при превишаването му, се води до образуване на ракови образувания.Може би малко хора го използват и ще е от голяма полза за всички!
иван росинов
потребител
потребител
 
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Дек 25, 2008 4:18 pm


Назад към Условия на отглеждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron