Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Дебютната ми волиера

Модератори: sandan, христо абаджиев

Дебютната ми волиера

Мнениеот evgeni » Пон Апр 26, 2010 8:50 pm

Реших да гледам папагалите на двора и се захванах без да съм строил нещо подобно преди това. Изчетох литературата,която ми попадна, консултирах се с няколко човека /благодаря на nikigeen/ и се захванах на работа.

Първо да кажа, че във волиерата ще отглеждам 4 вида папагали:
-малък александър
-розели
-корели
-вълнисти
Все още не съм се сдобил с розелите.

Волиерата има вътрешно помещение с размери 1.5/1.9/4.0м ш/в/д/ Изградено е от тухли, покривът е с плоча, върху която ще поставя керемиди. Ще го измажа вътре и вън и ще налепя термоизолация /не съм решил от коя страна де е!?/. Има 4 прозореца 40/40см и един допълнителен 60/70см.
Дворната част е 2/2/4м ш/в/д/ като едната половина ще е покрита, а другата директно под атмосферните влияния.
Мисля да купя заварена поцинкована мрежа 1.5мм с размери на прозорчето 10/10мм или 12/25мм/ това също го обмислям/ цените варират от 8 до 12лв/м2

До волиерата съм прокарал електрически кабел, има вариант да оставя и изводи за радиатор, които ще включа към локалното парно.
Не знам дали ще се наложи да го отоплявам и изобщо по какъв начин да го отоплявам!?

Ще отделя видовете папагали в различни клетки, преградени помежду им с поцинкована рабица.

Четох някъде, че розелите и александрите са агресивни към останалите птици и ще мисля да ги преграждам с някакъв плътен материал.
Ще изградя и едно осигурително помещение, което да попречи на бегълците

Това съм намислим до този момент.
Приемам всякакви съвети, мнения и критики.
Всичко ще ми е от полза
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях и с това се подираха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!
Аватар
evgeni
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 6:14 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот g.ganev » Вто Апр 27, 2010 11:21 am

Тези видове нямат нужда от отопление,ако гнездиш през лятото.Направи разделителните стени плътни там където ще закачаш гнездото,а останалата част с мрежа от двете страни на рамката за да няма отхапани пръсти.
Изображение
Аватар
g.ganev
потребител
потребител
 
Мнения: 241
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 12:03 pm
Местоположение: stara zagora

Мнениеот todpetrov » Сря Апр 28, 2010 9:23 am

КОлега според мен е много важно да не оставяте никъде отвори през който може да се промъкне някой пор или от сорта ,че са голяма напаст :cry: .
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот evgeni » Сря Апр 28, 2010 6:21 pm

todpetrov написа:КОлега според мен е много важно да не оставяте никъде отвори през който може да се промъкне някой пор или от сорта ,че са голяма напаст :cry: .


Съобразил съм се с това. Няма такава опасност. ПОдът е от 10см бетон. Покрива също.
"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях и с това се подираха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!
Аватар
evgeni
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 6:14 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот todpetrov » Сря Апр 28, 2010 11:49 pm

Браво само така бетон и стомана и успех да ги напълните тези волиери с пилета .
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Re: Дебютната ми волиера

Мнениеот evgeni » Пон Мар 07, 2011 10:21 pm

Съжалявам, че вдигам толко стара тема, но се нуждая от помощ.
Привърших с волиерата, остава само мрежа, но се оказа голям проблем намирането й.
Когато пуснах темата бях харесал една мрежа - поцинкована, заварена с дебелина 1.5мм и размер на окото 12мм/25мм. на цена 8.50лв
Тогава не я купих защото беше рано, а и намях нужните средства.
От седмица обикалям най-различни железарии, хипермаркети, топлива и т.н. в София и никъде няма такава мрежа. В интернет също не можах да намеря.
Единствено в Практикер има някаква, която я водят "За птици", но тя ми се струва неподходяща.

Готов съм и на компромис - дори да не е 12/25мм, може да е и с други подходащи за дребни папагали размери!

Замислям се вече и за втори вариант - поцинкована рабица и върху нея поцинкована заварена мрежа с размер 25/25мм.
Не искам да рискувам само с рабицата!
Трябва ми около 25м2

Някой да знае къде в София и околностите мога да намеря необходимата мрежа и как приблизително вървят цените?
"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях и с това се подираха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!
Аватар
evgeni
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 6:14 pm
Местоположение: Sofia

Re: Дебютната ми волиера

Мнениеот slona67 » Сря Мар 09, 2011 5:25 pm

Преди време съм купувал такава мрежа, в склада за желязо, на околовръстното след разклона за Суходол.
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Дебютната ми волиера

Мнениеот soikata » Сря Мар 09, 2011 6:06 pm

На излизане от София в посока изток след Герена преминаваш моста при ДАИ и на сфетофара в ляво има строителни материали и голям избор на мрежи. Аз от там си купувам. Има 2/2 плетена и няколко размера от електрозаварената.
soikata
потребител
потребител
 
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Мар 16, 2009 10:11 pm
Местоположение: Златица

Re: Дебютната ми волиера

Мнениеот Васил Митков » Сря Мар 09, 2011 6:42 pm

Срещу Софавто на Г Димитров има склад и там има най различна,склада е за метали
Васил Митков
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Ное 26, 2010 6:28 pm
Местоположение: София

Re: Дебютната ми волиера

Мнениеот evgeni » Сря Мар 09, 2011 8:23 pm

Благодаря за информацията, ще проверя и на трите места!
Ще видя и цените как вървят и дали имат разлика в различните търговски обекти!
"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях и с това се подираха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!
Аватар
evgeni
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 6:14 pm
Местоположение: Sofia

Re: Дебютната ми волиера

Мнениеот georgiev » Чет Мар 10, 2011 12:20 pm

Здравей Евгени, за мрежа провери и на Сточна гара по складовете в посака към Подуене. На самото кръгово на Сточна гара, страна Х. Димитър също произвеждат. Но тази която си гледал 12/25 мм, поцинковане и заварена е за предпочитане. Но това което строиш ми се вижда доста стабилно за 4-5 двойки птици. Но ти си знаеш. Поздрави и успех.
georgiev
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Дебютната ми волиера

Мнениеот evgeni » Чет Мар 10, 2011 9:43 pm

georgiev написа:Здравей Евгени, за мрежа провери и на Сточна гара по складовете в посака към Подуене. На самото кръгово на Сточна гара, страна Х. Димитър също произвеждат. Но тази която си гледал 12/25 мм, поцинковане и заварена е за предпочитане. Но това което строиш ми се вижда доста стабилно за 4-5 двойки птици. Но ти си знаеш. Поздрави и успех.


Благодаря. Ще проверя и на тези места.

С 4-5 двойки ще стартирам. После се надявам да се увеличат :)
"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях и с това се подираха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!
Аватар
evgeni
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 6:14 pm
Местоположение: Sofia

Следваща

Назад към Условия на отглеждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron