Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


ваничка за къпане

Модератори: sandan, христо абаджиев

Мнениеот Paulina » Пон Яну 17, 2011 4:33 am

Преди два месеца бях във Франкфурският зоопарк ( с човек , който работи там ) , но папагалите и техните мокри клончета явно съм ги пропуснала - защо ли . . . може би защото там ВЪОБЩЕ НЯМА ДРЕБНИ ПАПАГАЛИ - ако не се броят 4 вълнисти , които даже не са споменати в официалният списък и две прилепни папагалчета ( не знам точното име на български ) !!!

Пък знам ли , вълнистите могат да служат и за храна :think:

Изображение

Във Франкфурският зоопарк се отглеждат и развъждат рядки животни , например такива , като :

Изображение

също така :

Изображение

или пък :

Изображение

Във Франкфурският зоопарк могат да се видят киви , кеа и ехидна , но не и някакви си обикновени кривоклюни !

Господин Панковски , това , което сте написали можете да го разправяте на малките деца - все някое ще Ви повярва . . . В изнесените по-горе лекции мога да се съглася с едно-единствено нещо : на птиците не се дава авокадо ! Всичко останало е . . . mist !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Панковски » Пон Яну 17, 2011 10:14 am

Може би трябваше да поясня, че става въпрос за Кобелт парк във Франкфурт, Паулина, но това не ти дава право за такава агресия.
"Светата Троица" във ветеринарната медицина:
Чета (Знам)
Гледам (Разбирам)
Правя (Мога)
Панковски
потребител
потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: Нед Яну 09, 2011 11:33 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот Paulina » Пон Яну 17, 2011 12:41 pm

Панковски написа:Може би трябваше да поясня, че става въпрос за Кобелт парк във Франкфурт, Паулина, но това не ти дава право за такава агресия.

Да , когато човек се тупа сам по рамото трябва да разясни защо го прави . . . Защо ли не се сетих , че става въпрос за този не много известен и безплатен частен зоопарк . . . Може би защото пише :

зоологическата градина във Франкфурт на Майн


Колкото до агресията - тук няма агресия , а изобличаване на факти !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Панковски » Пон Яну 17, 2011 11:41 pm

Зоологическата градина Коблет тийрпарк не е изобщо "не много известна". Там водят ученици в часовете по природознание. Наред с домашните животни има и доста папагали и други кафезни птици. В нея стажуват и ветеринарни студенти.
Не знам какво си гледала в старата зоологическа градина, от която качваш снимки, но поне когато съм ходил там,имаше доста папагали и дребни вкл. Тези , за които споменаваш са Филипинско прилепово лори. Имаха няколко вида лорита. Бях студент по обменна международна програма в Гийсен ( на 40 км от Франкфурт) и съм обиколил почти всички подобни места в цялата провинция Хесен заради птиците. Включително и на изложенията.
Не мога да си обясня държанието и реакциите ти изобщо?!
"Светата Троица" във ветеринарната медицина:
Чета (Знам)
Гледам (Разбирам)
Правя (Мога)
Панковски
потребител
потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: Нед Яну 09, 2011 11:33 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот kukushunka » Вто Яну 18, 2011 1:56 am

г-н Панковски,

аз чета тоя форум от доста месеци назад, регистрирах се скоро и влезох грубичко, ама Вие влизате нахално и надменно!

прочетете си първите мнения във форума и ще разберете че не трябва да се пише с такав тон

Паулина е сериозен коректив във форума, има голям опит с папагалите, знае много за тях и чете и се обогатява постоянно във нета!

сигурно сте разбрал че отдавна живее в Германия и знае всичко за птиците - особено за папагалите там!

пп. не се включих да защитавам Паулина - тя се справя добре :wink: а да се опитам да Ви озаптя от висомерното държание в нашия прекрасен форум!


ппп. сигурен съм че и други съфорумци биха Ви критиквали но не им се занимава, а Паулина си е нашия коректив!
Изображение третира се срещу кокошинки, kukushunkite са непреодолимо зло Изображение
Аватар
kukushunka
потребител
потребител
 
Мнения: 211
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 11:43 pm
Местоположение: на село

Мнениеот Paulina » Вто Яну 18, 2011 2:04 am

Ако ще превеждаш името на онзи зоопарк , то поне го напиши правилно - Кобелт Тиъпарк ( се произнася на немски ! ) ! Може някой да реши да го мине през Google . Много ясно , че там ще водят учениците , пък и студентите - както вече го написах : не се плаща вход !!! Между другото - прекрасно е , че има паркове като споменатият - много от днешните деца са виждали нещо по-различно от куче и котка само на компютъра ! :D

Когато престанеш да се рееш из облаците и слезеш на Земята може би ще имаш щастието да си обясниш държанието и реакциите ми ! И не само моите , а и тези , на другите съфорумници !!!
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Панковски » Вто Яну 18, 2011 8:00 am

Paulina написа:Ако ще превеждаш името на онзи зоопарк , то поне го напиши правилно - Кобелт Тиъпарк ( се произнася на немски ! ) ! Може някой да реши да го мине през Google .
Не съм чак такъв специлист по немски, въпреки че смея да твърдя, че го владея на добро ниво. Налага ми се и сега да комуникирам на този език, а и литературата ми в по-голямата част е на немски. Но както и да е.
Paulina написа:Когато престанеш да се рееш из облаците и слезеш на Земята може би ще имаш щастието да си обясниш държанието и реакциите ми ! И не само моите , а и тези , на другите съфорумници !!!
С какво точно казано от мене те накарах да мислиш, че "се рея из облаците"? В семейството ми отдавна отглеждаме декоративни птици, сега също имам. Работата ми също е сред такива животни(при това доста видове), на 35 години съм и смятам, че за толкова все пак съм научил нещо, което не се свеня да го споделя с други. Ти поне имаш възможността да си купиш такава литература направо от извора, а и да говориш наистина със специалисти , за да се увериш, че това което съм писал не е нещо виртуално. И то не само в Германия - предполагам Холандия също не ти е далече и си ходила?
И все пак не ти препоръчвам да даваш зеле на папагалите си, не само авокадото е токсично за тях.
"Светата Троица" във ветеринарната медицина:
Чета (Знам)
Гледам (Разбирам)
Правя (Мога)
Панковски
потребител
потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: Нед Яну 09, 2011 11:33 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот nikigeen » Вто Яну 18, 2011 9:44 am

Аз пък ще ви помоля да поукротите малко страстите!
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот Paulina » Вто Яну 18, 2011 1:12 pm

Когато крилцата са подрязани се вижда какво пърха в низината . . .

Да , благодаря за добронамереният съвет - аз не давам зеле на папагалите си ! А в Холандия съм ходила , но си е далечко от тук над 600 километра са !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот dr_lukanov » Съб Яну 22, 2011 12:15 am

Така и не разбрах защо се карате, но общо взето извода е този:

"хубаво е, че в България няма по два зоопарка в град, ще има два пъти по нещастни животни :think: "

Не знам дали някога, ще има подобни зоокътове както в другите ЕВРОПЕЙСКИ страни! Има нещо сбъркано тук, но какво....... :evil: !
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Paulina » Съб Яну 22, 2011 1:06 am

dr_lukanov написа:Така и не разбрах защо се карате, но общо взето извода е този:

"хубаво е, че в България няма по два зоопарка в град, ще има два пъти по нещастни животни :think: "

Не знам дали някога, ще има подобни зоокътове както в другите ЕВРОПЕЙСКИ страни! Има нещо сбъркано тук, но какво....... :evil: !

Не , не се караме ! Изказахме по различен начин мнение ! Колкото до зоопарковете - като гледам определени снимки от форума си мисля , че в България има страшно много нещастни животни !

:cry:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Галин Господинов » Съб Яну 22, 2011 2:07 am

Заповядайте във Варна да видите зоопарка! Да видите как живеят там животните или може би живот е доста силна дума.... по-скоро, как се мъчат да оцелеят още ден... смрад на мърша и изпражнения... крайно и абсурдно малки клетки.. Скалният орел живееше във клетка с размер който не може да си разпери крилете свободно, да не говорим за някакъв мизерен полет... двойка бухали, там при тях просто бе окаяно, женската птица бе толкова изтощена и слаба, че не можеше да литне от земята и да се качи на кацалката... черношипата ветрушка оставена във клетка където няма къде да се скрие от дъжд и вятър, хранена с кайма пълна със натрушени кости в количество, което е абсурдно да изяде, следователно докато не го изяде никой няма да сложи друга храна, а тази ще започне да гние... след 8 дни птицата я нямаше.. Няма да коментирам, когато намерих малка чавка и я занесох на един от гледачите, той любезно ми каза "Хвърляй я там при пеликаните има достатъчно пуканки докато порасне", както и да е прибрах пилето. Та аз отдавна съм на мнение, че трябва да бъде сменено ръководството на този зоопарк..
Но няма значение, няма и обект, просто мисъл обременена от желание, погубено от сетивата....
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Условия на отглеждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта