Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Греша ли някъде или просто съм карък от към канарчета?

Модератори: sandan, христо абаджиев

Греша ли някъде или просто съм карък от към канарчета?

Мнениеот Sussie » Вто Мар 01, 2011 8:05 pm

Здравейте,чета ви доста последните два дни но не намерих отговор на моите въпроси относно отглеждането на канарчета.Не виждам да е нещо сложно,да имаш канарче явно просто на мен не ми върви с тях :(
Преди два месеца си взех поредното канарче,макар,че се бях зарекла,че повече не искам.
Харесват ми тези птички,искам да си имам едно и да ми пее,ама....не се получава нещо.
Първото ни канарче беше страхотно,много добре гледано,красиво,жизнено и...... в продължение на година и половина не започна да пее.Все се надявах ,но нищо!Само чуруликаше и и издаваше един звук,подобен на свирукане.Нищо общо с мелодичните звуци на неговите събратя... :think:
Взех си друго и това го подарих на магазина от който си взех другото.Те да го подарят или продадат на някой.
Второто канарче,боязливо,боязливо....и запя.Нищо кой знае какво,ама пееше все пак.
След два месеца го нападна някаква голяма птица (имаме два големи парка до нас) и докато реагирам му откъсна главата опитвайки се да го измъкне от клетката,ужас направо. :(
Третото започна да пее на втория третия ден след като го взехме.
Беше пролет,март,април миналата година.
Пя два месеца,после спря.Изглеждаше нормално ,яде,подскача но не пее.
Това продължи до края на ноември и един ден,не беше много на кеф(но пак си хапваше)и вечерта си замина.
Четвъртотоканарче е като първото.
Жизнено,игриво,яде първокачественна храна,къпе се....Но не пее,само цвърчи.И това е вече два месеца.
Какво става,с тия моите канарчета?Какво не им е наред или аз греша някъде?
Също искам да помоля за съвет относно птиците ,които могат да ги нападнат ,когато са на балкона.
Тук,където живея,почти 10 месеца в годината времето е хубаво и е жалко да го държа вътре.
Има ли начин да го защитя някак?Ако покрия покрива на клетката,дали ще се стресира птичето?
Голям роман стана,ама и трагедията голяма :oops:
Дайте някой съвет,благодаря предварително . :drinks:
Sussie
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 8:06 pm

Re: Греша ли някъде или просто съм карък от към канарчета?

Мнениеот Sussie » Вто Мар 01, 2011 8:08 pm

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Sussie
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 8:06 pm

Re: Греша ли някъде или просто съм карък от към канарчета?

Мнениеот hokensa » Вто Мар 01, 2011 8:45 pm

като закупи птицата казахали ти полат и за мен тази птица от снимките е женска
Аватар
hokensa
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 12:29 pm
Местоположение: БУРГАС

Re: Греша ли някъде или просто съм карък от към канарчета?

Мнениеот Sussie » Вто Мар 01, 2011 9:35 pm

Ами сто пъти ме увери продавача,че е мъжко и ще пее.И го погледна отдолу,не ми го даде просто така....
Беше ми казал,че ако не пее ще ми даде друго,ама като му се обадих един месец по-късно ми каза,че късно съм се била сетила.Много време било минало и няма да го смени. :(
Не че ще му стъпя в магазина някога вече..Аз и първото от него си го бях взела.
Възможно ли е да се определи толкова лесно пола?Само от снимки и външен вид? :think:
Sussie
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 8:06 pm

Re: Греша ли някъде или просто съм карък от към канарчета?

Мнениеот shikata » Вто Мар 01, 2011 10:25 pm

По снимка и външен вид може но е приблизително.С подухване отдолу е по сигурно но ако не е развит мъжкия или особено ако е младо пиле вероятността за грешка е пак голяма.Лично за себе си откакто гледам мозайки никога не съм бъркал, познават се от гнездо :D .Имаше едни картинки как се познават канарчетата по формата на клоаката, трябва да ги издиря.Ако някой има време също може да пусне такива картинки, срещал съм ги често в нета.Но и там има уточнението, че е при развити птици.

И един съвет махни пластмасовите кацалки и си сложи дървени.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: Греша ли някъде или просто съм карък от към канарчета?

Мнениеот perta » Сря Мар 02, 2011 1:43 am

Sussie написа:Също искам да помоля за съвет относно птиците ,които могат да ги нападнат ,когато са на балкона.
Тук,където живея,почти 10 месеца в годината времето е хубаво и е жалко да го държа вътре.
Има ли начин да го защитя някак?Ако покрия покрива на клетката,дали ще се стресира птичето?
Голям роман стана,ама и трагедията голяма :oops:
Дайте някой съвет,благодаря предварително . :drinks:

Покриването на клетката само отгоре няма да свърши работа... :( трябва да се сложи допълнителна мрежа от всички страни, ако искаш да го държиш навън! И не се притеснявай, от това няма да се стресира, даже може да се поуспокои и да запее по-скоро! Ако е мъжко де!
...докъде ли не стигат хората в стремежа да си осмислят някак живота.
Аватар
perta
потребител
потребител
 
Мнения: 339
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 10:47 pm

Re: Греша ли някъде или просто съм карък от към канарчета?

Мнениеот Sussie » Сря Мар 02, 2011 12:33 pm

perta написа:Покриването на клетката само отгоре няма да свърши работа... :( трябва да се сложи допълнителна мрежа от всички страни, ако искаш да го държиш навън! И не се притеснявай, от това няма да се стресира, даже може да се поуспокои и да запее по-скоро! Ако е мъжко де!

Имаш предвид нещо от типа ''клетка в клетка '' ли ?
Май ще ми е трудно да се справя с нещо такова,но ще видя какво мога да измисля... :think:
Така ,както разбирам,на вънщен вид ви прилича на женско канарчето?
Опитах да го видя отдолу,но не мисля ,че разбрах нещо.Сложно ми се вижда,дали да не пусна някоя снимка?
Възможно ли е да е мъжко ,но да започне да пее по-късно от стандартното(след 40 дневна възраст ,четох тук някъде) или няма шанс?
Въобще ,може ли да има някаква причина мъжко,здраво канарче,да не пее(извън периода на линеене )?
И последно,моето канарче е ''мозайка'',нали така?Може ли просто тази порода,да не са много надарени певци?
Певческо ли се води или цветно?(Дано не се смеете много на въпросите ми :oops: )
Sussie
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 8:06 pm

Re: Греша ли някъде или просто съм карък от към канарчета?

Мнениеот rookie_gyn » Сря Мар 02, 2011 4:04 pm

Дани не те разочаровам, но птицата ти е жълто липохромно канарче с черно петно на главата /т.е. малко безпородно, освен ако не е харцер или малиноа?????/. За мен птицата също е женска - много е тумбеста и късичка за момче. А освен това видимата част между крилото и бедрото /т.е. фланговете/ е много голяма.
Спокойно можеш да си кажеш от къде си и от кой магазин си го купил/а?
Ти когато го купуваше не го ли чу или видя да пее? Само ли беше в клетката или с други птици?
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: Греша ли някъде или просто съм карък от към канарчета?

Мнениеот slona67 » Сря Мар 02, 2011 5:01 pm

Ето на такива търговци с кеф да им ................... :!: :!
Както се разбра канарчето сигурно е женско.Сега освен да си купиш едно мъжко,друго не виждам.
Имам един приятел, който се е справил с грабливите птици на балкона си , като е опал ситна рибарска мрежа.
Птицата която ти е убала канарчето , по всяка вероятност е или сврака или сойка.
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Греша ли някъде или просто съм карък от към канарчета?

Мнениеот Sussie » Чет Мар 03, 2011 12:20 pm

В магазинчето ,където си купих канарчето ,ги държат всичките в една голяма клетка.Отделно има и други птички ,които са самостоятелни,но те са много по-скъпи но наистина пеят стахотно(кардерини май бяха)
Канарчетата са много,предполагам над 50 бройки в една клетка.Аз просто си избрах едно.
Опитах да издебна някое ,което пее,ама беше невъзможно в толкова навалица.
Всъщност не забелязах никое да пее от тази клетка но не съм и стояла много,около 5 минутки.
Само кардерините от горните етажи се чуваха,стахотни са
Sussie
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 8:06 pm

Re: Греша ли някъде или просто съм карък от към канарчета?

Мнениеот Sussie » Чет Мар 03, 2011 12:25 pm

Реших да си взема още едно,мъжко канарче.Ще си ги гледам и двечките в отделни клетки.
Само, дано не ми се случи пак същото,защото н'еам нерви вече! :shock:
Горе-долу,какво трябва да гледам?
Искам да го избера много внимателно този път и естественно ще е от някой друг магазин.
Дали е по-добре ,този път да отида в някой реномиран голям магазин?
Sussie
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 8:06 pm

Re: Греша ли някъде или просто съм карък от към канарчета?

Мнениеот rookie_gyn » Чет Мар 03, 2011 12:41 pm

Sussie, кажи откъде си? В твоя град може да има колега от форума от който да си вземеш сигурна мъжка птица или да те насочим от кой да си вземеш птица. Голям или малък, реномиран или не, няма значение магазина.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Следваща

Назад към Условия на отглеждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта