Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Построяване на волиера

Модератори: sandan, христо абаджиев

Построяване на волиера

Мнениеот nikigeen » Вто Ное 18, 2008 8:02 pm

Здравейте,
От много години вече отглеждам птици ,но не съм се специализирал в отглеждането на определен вид.Какво ли не съм притежавал.Само ,че ме приеха за студент и нямаше кой да ми ги храни и наблюдава ,после живота ме завъртя ,работа ,пътувания и т.н.,намалих значително птиците,оттам и част от волиерите се оказаха излишни и се превърнаха в складове за материали и бяха разрушени за място ,но когато един път си глътнал перо ....преди няколко години менажерията започна пак да се увеличава.Но отново уви, се оказа ,че в един добър момент се сдобих и с алергия от перата.Мноого неприятно нещо. Така малко по малко ги намалих почти до минимум и като видове и като брой .Критичния период отмина и аз пак започнах да докарвам птици у дома ,само че се оказа ,че няма място или вече същестуващите волиери и клетки вече са остарели или тесни.Така реших да си направя поне четири нови волиери .

Всичко започна с рисунката за модел :D

Изображение
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот nikigeen » Вто Ное 18, 2008 8:10 pm

По-нататък следват снимките от процеса със строителството и ще ги изредя ,пък дали са станали добре ,вие ще кажете :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Илзлят беше бетон

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Баш майстора - баща ми :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот nikigeen » Вто Ное 18, 2008 8:22 pm

Продължава

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот shikata » Вто Ное 18, 2008 9:07 pm

Браво, за такъв мерак човек може само да каже "евала".И аз имам едни такива планове, но нито време ми е останало а напоследък и други фактори изиграха по голяма роля.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Мнениеот nikigeen » Вто Ное 18, 2008 9:42 pm

Ooo то и моето време е много ограничено всеки ден изминавам над 100 км в пътуване на работа и свободни са ми само събота и неделя ,като цели дни .То и през това време ги правих .Важно е да имах желание и мерак :D
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот todpetrov » Сря Ное 19, 2008 8:25 pm

Супер е станало браво друго си е когато човек е в къща браво и все повече птици да си вземаш след като има как да ги гледаш :)
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот Dr. Velev » Чет Ное 20, 2008 10:54 pm

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1272/1701772591.JPG] Изображение[/url]
Това е моят канарджийник
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот nakov » Пет Ное 21, 2008 12:59 am

Браво!Ето това е работа,да ти е кеф да гледаш птици в такива постройка.Все още се занимавате с немски овчарки,през 1995 год. купих от вас немска овчарка,мьжко,на два месеца,бащата се казваше Джак от Бероние,но да и да сте забравили,няма значение.Поздравления за птиците.
nakov
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 12:59 am
Местоположение: Montreal

Мнениеот rookie_gyn » Пон Ное 24, 2008 5:08 pm

Много красиво. Д-р Велев интересуваме покрива само от часм ли е или има и бетонна плоча? И аз имам идея за подобни помещения - място много, но трябва да го ситуирам много добре върху парцела, че комшиите едни такива..... :lol:
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот nikigeen » Пон Ное 24, 2008 8:48 pm

Браво ,много е хубав канарджийника.Специално ли го прави или е преустроен от друго?Били дал по-близки снимки отвън на сградата и волиерата?
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот Dr. Velev » Пон Ное 24, 2008 11:56 pm

Аз съм многао откачен , и след като реших да живея в Бистрица , преди да си построя къща си построих волиера . Преди това отглеждах канарите си на един балкон в старата къща в Бистрица . Тази година ще използвам и двете помещения . В едното ще подготвям мъжките , а в другото ще размножавам . Волиерата е с дървен покрив с изолация и гипскартон .Прозорците са алуминиева дограма с добра изолация . Всичко това е важно ,защото пестя енергия . При нас е доста студено , а женските ми птици през зимата са без отопление . Мъжките са на южна ,добре остъклена тераса, при която се забелязват елементи на парников ефект.
Тези които ме познавот от педи знаят ,че живеех в една къща в самият център на София . На нейният таван бях направил клуб на канаровъдите ,,а един цял етаж , беши за отглеждане на канари . много от по-старите канаровъди имат спомени от това време . Сега си построих нова къща , в село Бистрица е на 15 километра от София и си живея там, където площите ми за канаровъдство са ограничени . Ще по ровя в дисковете си и ще кача някии снимки .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот Dr. Velev » Вто Ное 25, 2008 1:00 am

Изображение
Първата копка
Изображение
агнето
Изображение
покрива

къщата е почти готова
Изображение
канарджийника
Изображение
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Следваща

Назад към Условия на отглеждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта