Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Поилки със сфера:

Модератори: sandan, христо абаджиев

Поилки със сфера:

Мнениеот refab » Нед Сеп 18, 2011 3:29 pm

В един италиански сайт рекламират поилки със сфера - специално за птици!... Излиза, че такъв тип поилки - със сфера, които се предлагат и в България, но за гризачи и зайци, стават за канарчета, напр.!?? :?: ... Известно е, че има на българския пазар и поилки за малки птици, които са с тръбичка, но без сфера!... Характерното за една част от тях е, че е не задържат добре водата - едни и същи са, но някои държат добре, други не държат достатъчно!... Ето сайта, в който, впрочем, освен поилките с тръбичка и сфера, се предлагат и някакви специални хранилки, които гарантират, че няма да има разхищение на храна, а също, че не се получава боклук около клетката. Цените са приемливи!:

http://shop.hobbyuccelli.it/accessori-p ... 1.html?p=1
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Поилки със сфера:

Мнениеот refab » Нед Сеп 18, 2011 4:31 pm

Изображение
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Поилки със сфера:

Мнениеот paboev » Нед Сеп 18, 2011 6:33 pm

refab написа:Изображение

Тези поилки ги ползвам повече от 2-год и наистина са добри,разбирасе без свера и водата е винаги чиста.На подуенския пазар ги има при Жоро.
Аватар
paboev
потребител
потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: Съб Дек 20, 2008 7:14 pm

Re: Поилки със сфера:

Мнениеот refab » Нед Сеп 18, 2011 6:57 pm

paboev написа:
refab написа:Изображение

Тези поилки ги ползвам повече от 2-год и наистина са добри,разбира се без сфеера и водата е винаги чиста.На подуенския пазар ги има при Жоро.


И аз имам точно такива - без сфера и купени от Подуенския пазар (по 3,50 лв.)... Все пак, интересно е дали малки птици - канарчета, финки и т.н., пият успешно от тръбички със сфера!?... Ако това е така, принципно ще може да се използват и по-големи по размер поилки, каквито - със сфери, има най различни видове по пазара!?
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Поилки със сфера:

Мнениеот paboev » Пон Сеп 19, 2011 12:12 am

refab написа:
paboev написа:
refab написа:Изображение

Тези поилки ги ползвам повече от 2-год и наистина са добри,разбира се без сфеера и водата е винаги чиста.На подуенския пазар ги има при Жоро.


И аз имам точно такива - без сфера и купени от Подуенския пазар (по 3,50 лв.)... Все пак, интересно е дали малки птици - канарчета, финки и т.н., пият успешно от тръбички със сфера!?... Ако това е така, принципно ще може да се използват и по-големи по размер поилки, каквито - със сфери, има най различни видове по пазара!?

Аз гледам само канари.А колкото до финките не мисля че ще имат някакъв проблем,давай смело.
Аватар
paboev
потребител
потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: Съб Дек 20, 2008 7:14 pm

Re: Поилки със сфера:

Мнениеот sandan » Пон Сеп 19, 2011 12:44 am

refab написа:
paboev написа:
refab написа:Изображение

Тези поилки ги ползвам повече от 2-год и наистина са добри,разбира се без сфеера и водата е винаги чиста.На подуенския пазар ги има при Жоро.


И аз имам точно такива - без сфера и купени от Подуенския пазар (по 3,50 лв.)... Все пак, интересно е дали малки птици - канарчета, финки и т.н., пият успешно от тръбички със сфера!?... Ако това е така, принципно ще може да се използват и по-големи по размер поилки, каквито - със сфери, има най различни видове по пазара!?


Поилките със сачма на нашия пазар се чистят много трудно иначе птиците пият от тяхг. Хубаво е да са на реномирана марка за да не текат постоянно.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: Поилки със сфера:

Мнениеот refab » Съб Сеп 24, 2011 4:06 pm

Поилките със сфера за птици имат едно предимство спрямо тези от същия тип, но без сфера. То се състои в това, че водата от първите трудно може да се използва за къпане, докато при вторите поне финките явно лесно я усвояват за тази дейност (къпане) и водата може да намалее бързо!... Тези неща имат своята актуалност и значимост главно при оставянето на птиците за по-дълго време!... Убеден съм, че с подходящи поилки със сфера - като тази на снимката, може да се гарантира не малък период на наличност на добра вода за пиене!... За съжаление, поради прословутата българска бедност ("нямало кой да ги купува, понеже били по-скъпи") и невежество, не може да си купи човек такива поилки в България - не ги внасят! Както каза сандан, качествени поилки със сфера за гризачи стават и за птици. Открих такива (200 и нещо милилитра) на една италианска фирма - много качествени - с неръждаема стомана и вътрешно пластмасово покритие на тръбичката, което осигурява плътно затваряне, и със специално устройство за закачане към клетка. Понеже са за гризачи, особено важно е да не са пълнят контейнерите максимално , а да има известно празно пространство за да могат да пускат вода - иначе може да е прекалено силен вакуума и да не се пълни тръБичката, съответно - все едно няма вода!... Само в един магазин открих точно такива поилки - хем качествени - италиански, хем с добро и удобно устройство за закрепване (отвън) на клетка!.... Относно "трудното чистене", ца което казва сандан, може би има предвид такива поилки за гризачи, при които дупката, която свързва контейнера с тръбичката е много малка (видях и такива)!?... При италианските, които намерих, няма никакъв проблем с почистването!
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Поилки със сфера:

Мнениеот evroto111 » Пет Окт 14, 2011 7:24 pm

Някой да знае дали може да си поръчам такава?
evroto111
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Окт 14, 2011 7:01 pm

Re: Поилки със сфера:

Мнениеот refab » Пет Окт 14, 2011 10:22 pm

evroto111 написа:Някой да знае дали може да си поръчам такава?


Обърни се към някой зоомагазин, който работи с ферпласт ([url]w.ferplast.it/scheda_prodotto_ita.php/prodotto=beverino_per_piccoli_animali-beverini-accessori-e-giochi-roditori-fpi-drinky/id_me[/url]) и си поръчай ето такива поилки за гризачи със сфера: Изображение

Не забравяй, че трябва да се пълнят (най-добре)до 2/3 от обема, за да не се образува прекалено силен вакум, а също да се провокира начално изтичане!
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София


Назад към Условия на отглеждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта