Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Стрес при канарче

Модератори: sandan, христо абаджиев

Стрес при канарче

Мнениеот Тина » Нед Окт 09, 2011 12:57 pm

Здравейте, имам нужда от съвет. Преди два дни изпуснах клетката с канарчето.Първия ден след това, имаше нещо като тикове. После се успокои, но стои накокошинен и не може да пази много равновесие. Вече втори ден не пие вода и не се храни. Цялото семейство много го обичаме и не искаме да го загубим.
Моля за компетентно мнение.
Тина
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 12:17 pm

Re: Стрес при канарче

Мнениеот slona67 » Нед Окт 09, 2011 1:50 pm

Здравейте, имам нужда от съвет. Преди два дни изпуснах клетката с канарчето.Първия ден след това, имаше нещо като тикове. После се успокои, но стои накокошинен и не може да пази много равновесие. Вече втори ден не пие вода и не се храни. Цялото семейство много го обичаме и не искаме да го загубим.
Моля за компетентно мнение.

Здравей Тина мисля,че по скоро канарчето ти се е ударило при падането на кафеза!Че се е стресирало, няма спор,но за два дена трябваше да се оправи!Като се приближиш до кафеза ,каква е реакцията на птицата?
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Стрес при канарче

Мнениеот Тина » Нед Окт 09, 2011 1:59 pm

Нищо не прави. Стои накокошинен и мига на парцали. Има ли някакъв начин да му дадем водичка?
Тина
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 12:17 pm

Re: Стрес при канарче

Мнениеот slona67 » Нед Окт 09, 2011 2:06 pm

Можеш да го напойш ръчно!Като го хванеш в ръка и натопиш внимателно човката,и след това повдигаш леко на горе, за да може да я преглътне!
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Стрес при канарче

Мнениеот Тина » Нед Окт 09, 2011 2:40 pm

Опитах- не иска да преглътне. Даже не бяга от ръката ми. Опитах се да го сложа на пръчките в кафеза, но няма сили да стои и падна. Сигурно ще си отиде. :(
Тина
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 12:17 pm

Re: Стрес при канарче

Мнениеот refab » Нед Окт 09, 2011 3:46 pm

Тина написа:................................. Има ли някакъв начин да му дадем водичка?


С капкомер!?... Ако няма желание да пие, обаче, не трябва да се "налива" с по-съществени количества!?... Може би трябва да се търси някакъв баланс между това да не се обезводни и да не се "натоварва" с прием на вода и храна, и да се чака да се оправи само.
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София


Назад към Условия на отглеждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта