Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


съвет.....

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: съвет.....

Мнениеот nightingale » Вто Ное 01, 2011 11:44 pm

ivi6te написа:
shikata написа:Аз ползвам едни таймери или реле( не знам кое е по правилно) от Бриколаж, механични с вграден контакт( не са скъпи)

мерси,ще ходя до там.

Има ги вече в почти всички магазини за ел. материали.
Съвсем малко по-скъп но много по- ефективно е релето ,което по форма и размер е същото но не се влияе от спирането на тока.
Аз поне на няколко пъти съм бил неприятно изненадан когато след такова спиране установявам, че при птиците ми свети през два часа посред нощ.
Но като цяло съм доволен и от механичните. Безупречни са и никога не са се чупили.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: съвет.....

Мнениеот ivi6te » Сря Ное 02, 2011 1:06 pm

nightingale написа:
ivi6te написа:
shikata написа:Аз ползвам едни таймери или реле( не знам кое е по правилно) от Бриколаж, механични с вграден контакт( не са скъпи)

мерси,ще ходя до там.

Има ги вече в почти всички магазини за ел. материали.
Съвсем малко по-скъп но много по- ефективно е релето ,което по форма и размер е същото но не се влияе от спирането на тока.
Аз поне на няколко пъти съм бил неприятно изненадан когато след такова спиране установявам, че при птиците ми свети през два часа посред нощ.
Но като цяло съм доволен и от механичните. Безупречни са и никога не са се чупили.

Значи да търся механично реле.Така ли?
Аватар
ivi6te
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Пет Дек 10, 2010 6:09 pm
Местоположение: sofia

Re: съвет.....

Мнениеот петър » Сря Ное 02, 2011 1:12 pm

по-разпространеното име на тези таймери е часовници,кажи така в магазина и ще се ориентират.Те имат щепсел,който си включва към контакта и вграден контакт към,който ти включваш кръга за лампата,печка или каквото ти трябва,отгоре имат и нещо като часовник-на него чрез натискане на едни пластинки отбелязваш сам от кога до кога да работят.Доколкото си спомням цената им беше 5-6 лева.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: съвет.....

Мнениеот ivi6te » Сря Ное 02, 2011 2:43 pm

петър написа:по-разпространеното име на тези таймери е часовници,кажи така в магазина и ще се ориентират.Те имат щепсел,който си включва към контакта и вграден контакт към,който ти включваш кръга за лампата,печка или каквото ти трябва,отгоре имат и нещо като часовник-на него чрез натискане на едни пластинки отбелязваш сам от кога до кога да работят.Доколкото си спомням цената им беше 5-6 лева.

Благодаря :drinks: за конкретния и подробен отговор.
Аватар
ivi6te
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Пет Дек 10, 2010 6:09 pm
Местоположение: sofia

Re: съвет.....

Мнениеот Dr. Velev » Чет Ное 03, 2011 1:46 am

Не забравайте и ултравиолетовите крушки ,скъпи но много полезни . Важни за черния меланин. Важни и при възприемане на цветовете при гулдите .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Предишна

Назад към Условия на отглеждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта