Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


съвет.....

Модератори: sandan, христо абаджиев

Re: съвет.....

Мнениеот nightingale » Сря Окт 26, 2011 9:03 pm

петър написа:Тихомире,хубаво си чешеш езика ама хайде да уточним-според теб коя светлина е с по-къса дължина на вълната ултравиолетовата или инфрачервената?Тук отговора е ясен за мен,а сега ми обясни логиката как светлината на крушката ще зависи като спектър от нейната мощност във ватове?Иначе това което трябва да се ползва за канарчета за осветление са енергоспестяващите лампи,които се водят имитиращи дневна светлина.Първо лампите с нагреваема жичка не могат да се използват за продължително светене за 12-13 часа те сигурно ще стопят фасонката,луминисцентните лампи и тези от енергоспестяващите с бяла светлина дразнят повече очите на птиците.

Пешко ,правилно се учудваш :D
Студената светлна е с по къси светлинни вълни от тази на топлата.
Незнам защо съм го написъл обратното.
С намаляването на ватовете при лампа с нажежаема жичка спектъра на излъчване се променя.
Това съм повече от сигурен.
В случая той преминават от такъв с къси вълни ,към такъв с дълги, а не както съм го написъл по-горе.
Водните растения за разлика от нас ''виждат'' инфрачервената светлина и когато се облъчват с много, но слаби като мощност такива светлинни источници, се чустват по-добре.
Мога да се обзаложа с теб ,че е така.
Колкото по -слаба е крушката, толкова по -дълги са спектралните вълни на излъчващата светлина.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: съвет.....

Мнениеот D&A » Чет Окт 27, 2011 9:39 pm

Нещо по темата.и аз гледам папагали в мазето,сега мисля да го направя както трябва,ще му слагам изолация,но мисля да сваля и канарите доло.само че ме притеснява че лятно време температурата се качва максимум до 22 градуса,на тази температура ще мога ли да ги размножавам или ще трябва да мисля нещо за допълнително отопление? :think:
Аватар
D&A
потребител
потребител
 
Мнения: 124
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 2:05 am
Местоположение: varna

Re: съвет.....

Мнениеот shikata » Чет Окт 27, 2011 10:05 pm

на 22- 25 градуса при мен идеално си работят
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: съвет.....

Мнениеот D&A » Чет Окт 27, 2011 10:12 pm

Забравих да спомена че това е август,а др е по малка около 20
Аватар
D&A
потребител
потребител
 
Мнения: 124
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 2:05 am
Местоположение: varna

Re: съвет.....

Мнениеот shikata » Пет Окт 28, 2011 9:18 pm

При мен август най високата температура е била 27, не е точно мазе а стая на половината в земята
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: съвет.....

Мнениеот D&A » Пет Окт 28, 2011 11:13 pm

Ще работят ли нормално при 20градуса?
Аватар
D&A
потребител
потребител
 
Мнения: 124
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 2:05 am
Местоположение: varna

Re: съвет.....

Мнениеот shikata » Нед Окт 30, 2011 9:21 pm

Според мен би трябвало да няма проблем.Поне при мен няма, на толкова ги държа в началото на сезона.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: съвет.....

Мнениеот D&A » Нед Окт 30, 2011 9:54 pm

Благодаря!Ако се сетя още нещо ще питам :drinks:
Аватар
D&A
потребител
потребител
 
Мнения: 124
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 2:05 am
Местоположение: varna

Re: съвет.....

Мнениеот петър » Вто Ное 01, 2011 1:11 pm

Искам да внеса едно уточнение относно осветлението,което аз използвам.Днес видях параметрите на крушките и за помещение 20м2 установих,че използвам две енергоспестяващи спираловидни крушки на филипс от по 30 вата-едната с по-жълта светлина 2700К-келвина,а другата с бяла светлина-6400 келвина.Дано не съм въвел някой в заблуждение-това сега го пиша наистина от практиката и твърдя,че ми вършат идеална работа.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: съвет.....

Мнениеот ivi6te » Вто Ное 01, 2011 10:06 pm

петър написа:Според мен енергоспестяващата е по-добра от луминисцентната-аз лично използвам едни енергоспестяващи спираловидни на Филипс.Утре като отида при птиците ще ти дам точните параметри.Предимството им е и по-лесния монтаж-просто ги навиваш на фасонките и готово,разбира се препоръчвам да бъдат включени и таймери за времето на светкане и загасване.

Искам да попитам какви са тези таимери,на 2 места попитах и ме питат какво точно търся??Имало реле което само можело да вклучи в определен час???Предварително благодаря :cool:
Аватар
ivi6te
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Пет Дек 10, 2010 6:09 pm
Местоположение: sofia

Re: съвет.....

Мнениеот shikata » Вто Ное 01, 2011 10:31 pm

Аз ползвам едни таймери или реле( не знам кое е по правилно) от Бриколаж, механични с вграден контакт( не са скъпи)
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: съвет.....

Мнениеот ivi6te » Вто Ное 01, 2011 10:53 pm

shikata написа:Аз ползвам едни таймери или реле( не знам кое е по правилно) от Бриколаж, механични с вграден контакт( не са скъпи)

мерси,ще ходя до там.
Аватар
ivi6te
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Пет Дек 10, 2010 6:09 pm
Местоположение: sofia

ПредишнаСледваща

Назад към Условия на отглеждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта