Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


съвет.....

Модератори: sandan, христо абаджиев

съвет.....

Мнениеот spinus » Съб Окт 22, 2011 12:22 am

Колеги помагайте. Гледам канарите на остъклена тераса, добре се развиват. Но откриха че член на семейството ми е алергичен към пух и перушина. Ще трябва да ги махам. Решението е да са в помещение до което няма достъп алергичния. Мазето ми е такова, сухо е но е малко тъмно. Без лампа няма да стане. Въпреки това се притеснявам, че на пилетата ще им липсва светлина дневна. Съвети дали въобще да се захващам или да прекратявам с любимото си хоби.
spinus
потребител
потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: Вто Окт 14, 2008 9:15 pm

Re: съвет.....

Мнениеот ТЕРИЕР » Съб Окт 22, 2011 8:55 am

Добре оборудване мазе е по добре от остъклена тераса. Като вложиш средства в мазето хобито ти няма да бъде прекратено, а точно обратното ще се развие. Успех.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: съвет.....

Мнениеот spinus » Съб Окт 22, 2011 10:55 pm

Какво включва оборудването, в смисъл каква лампа и т.н. ?
spinus
потребител
потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: Вто Окт 14, 2008 9:15 pm

Re: съвет.....

Мнениеот петър » Нед Окт 23, 2011 9:21 am

Да обезопасиш мазето от гризачи и да му осигуриш вентилация се разбира от самосебе си.Иначе две лампи енергоспестяващи по 11 вата,имитиращи дневна светлина са ти напълно достатъчни.Аз бих ги включил с часовници за два различни кръга-осветлението и едната към контакт и всичко ще е о.к.Дежурно осветление съм се убедил,че не е необходима-просто птиците сами свикват кога да си легнат,но може например да направиш едната лампа да загасва 30мин. преди другата.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: съвет.....

Мнениеот ivi6te » Вто Окт 25, 2011 10:47 pm

петър написа:Да обезопасиш мазето от гризачи и да му осигуриш вентилация се разбира от самосебе си.Иначе две лампи енергоспестяващи по 11 вата,имитиращи дневна светлина са ти напълно достатъчни.Аз бих ги включил с часовници за два различни кръга-осветлението и едната към контакт и всичко ще е о.к.Дежурно осветление съм се убедил,че не е необходима-просто птиците сами свикват кога да си легнат,но може например да направиш едната лампа да загасва 30мин. преди другата.

Какви са тези лампи имитиращи дневна светлина???Защото и аз сега местя птиците си в помещение без естествена светлина?Благодаря.
Аватар
ivi6te
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Пет Дек 10, 2010 6:09 pm
Местоположение: sofia

Re: съвет.....

Мнениеот TK3C-74 » Вто Окт 25, 2011 10:56 pm

те не имитират дневната светлина. просто така им са търговските наименования, дневна ( топла, жълта )светлина и лунна (студена, бяла) светлина. в магазините за ел. материали ще ти дадат каквато искаш :wink:
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: съвет.....

Мнениеот nightingale » Вто Окт 25, 2011 11:56 pm

TK3C-74 написа:те не имитират дневната светлина. просто така им са търговските наименования, дневна ( топла, жълта )светлина и лунна (студена, бяла) светлина. в магазините за ел. материали ще ти дадат каквато искаш :wink:

Aбсолютно вярно.
Ако разбира се трябва да бъдем още по-точни ,лунната светлина е съставена предимно от спектър с къси вълни и е символ на инфрачервното облъчване, а дневната от дългите и е символ на ултравиолетовото такова.
Точно енергоспестяващите лампи са осветителни тела без нагреваема жичка ,излъчващи студената светлина ,докато лампите с такава жичка, топла светлина.
Колкото са по-малко ватовете,толкова са по-къси вълните и толкова в по- червеният спектър навлизат.
Мухите , пчелите и днвните пеперуди да речем не виждат в този спектър и затова когато слънцето е в заника си и представлява яркочервено кълбо ,въпреки че е още светло, тези насекоми вече са се скрили и са дали място на нощните видове.
Тъй де, нали съм спамер, да си почеша малко езика. :wink:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: съвет.....

Мнениеот ivi6te » Сря Окт 26, 2011 11:49 am

Мерси за отговора и успех :cool:
Аватар
ivi6te
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Пет Дек 10, 2010 6:09 pm
Местоположение: sofia

Re: съвет.....

Мнениеот петър » Сря Окт 26, 2011 12:11 pm

Тихомире,хубаво си чешеш езика ама хайде да уточним-според теб коя светлина е с по-къса дължина на вълната ултравиолетовата или инфрачервената?Тук отговора е ясен за мен,а сега ми обясни логиката как светлината на крушката ще зависи като спектър от нейната мощност във ватове?Иначе това което трябва да се ползва за канарчета за осветление са енергоспестяващите лампи,които се водят имитиращи дневна светлина.Първо лампите с нагреваема жичка не могат да се използват за продължително светене за 12-13 часа те сигурно ще стопят фасонката,луминисцентните лампи и тези от енергоспестяващите с бяла светлина дразнят повече очите на птиците.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: съвет.....

Мнениеот ivi6te » Сря Окт 26, 2011 12:31 pm

петър написа:Тихомире,хубаво си чешеш езика ама хайде да уточним-според теб коя светлина е с по-къса дължина на вълната ултравиолетовата или инфрачервената?Тук отговора е ясен за мен,а сега ми обясни логиката как светлината на крушката ще зависи като спектър от нейната мощност във ватове?Иначе това което трябва да се ползва за канарчета за осветление са енергоспестяващите лампи,които се водят имитиращи дневна светлина.Първо лампите с нагреваема жичка не могат да се използват за продължително светене за 12-13 часа те сигурно ще стопят фасонката,луминисцентните лампи и тези от енергоспестяващите с бяла светлина дразнят повече очите на птиците.

Значи да търся енергоспестяващи лампи имитиращи дневна светлина,луминисцентната лампа отпада така ли????
Аватар
ivi6te
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Пет Дек 10, 2010 6:09 pm
Местоположение: sofia

Re: съвет.....

Мнениеот петър » Сря Окт 26, 2011 12:36 pm

Според мен енергоспестяващата е по-добра от луминисцентната-аз лично използвам едни енергоспестяващи спираловидни на Филипс.Утре като отида при птиците ще ти дам точните параметри.Предимството им е и по-лесния монтаж-просто ги навиваш на фасонките и готово,разбира се препоръчвам да бъдат включени и таймери за времето на светкане и загасване.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: съвет.....

Мнениеот ivi6te » Сря Окт 26, 2011 1:13 pm

петър написа:Според мен енергоспестяващата е по-добра от луминисцентната-аз лично използвам едни енергоспестяващи спираловидни на Филипс.Утре като отида при птиците ще ти дам точните параметри.Предимството им е и по-лесния монтаж-просто ги навиваш на фасонките и готово,разбира се препоръчвам да бъдат включени и таймери за времето на светкане и загасване.

Благодаря ти.Ако не ще се видим в Пловдив на изложбата аз утре през денят съм там и в неделя пак.
Аватар
ivi6te
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Пет Дек 10, 2010 6:09 pm
Местоположение: sofia

Следваща

Назад към Условия на отглеждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта