Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Висока влага

Модератори: sandan, христо абаджиев

Висока влага

Мнениеот ТЕРИЕР » Вто Окт 25, 2011 9:28 pm

Имам проблем с влагата през този сезон. Друга година отоплявам и се справям, но сега реших птиците ми да зимуват при по ниска температура и конденза неизбежно се появи по плочките на пода и дограмата. Пробвам с влагоуловител с таблетки, но не е ефикасен.Някакъв съвет? Как Вие се справяте с влагата?
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Висока влага

Мнениеот nightingale » Вто Окт 25, 2011 10:04 pm

ТЕРИЕР написа:Имам проблем с влагата през този сезон. Друга година отоплявам и се справям, но сега реших птиците ми да зимуват при по ниска температура и конденза неизбежно се появи по плочките на пода и дограмата. Пробвам с влагоуловител с таблетки, но не е ефикасен.Някакъв съвет? Как Вие се справяте с влагата?

Ако е конденз , сложи на стените стереопор и ще изчезне до 70 %
Ако е втрешна влага, само с абсорбатори.
Трябва да знаеш че влагата се отлага винаги на най- студените стени.
Източникът на пробма може да си го имал и преди ,но с уреда с ,който си топлил помещението ,да си изсушавал до голяма степен въздуха.( до оптималните граници)
Стреопорът ще премахне голямата разлика на външната и вътрешната температура в допирната си точка (стената) и ако проблема е конденз ,ще го намалиш наистина значително.
Пък и вариянта не е много скъп.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Висока влага

Мнениеот ТЕРИЕР » Вто Окт 25, 2011 10:11 pm

Цялото помещение е с изолация и силиконова мазилка.Конденза се появява на теракота на пода и на стъклопакета на прозорците защото наистина са най студени. Виждал съм при един колега някакъв малък влагоуловител, но не намирам такъв никъде.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Висока влага

Мнениеот nightingale » Вто Окт 25, 2011 10:17 pm

Скоро гледах такива в един магазин за бяла техника.
Провери, предполагам ще намериш.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Висока влага

Мнениеот TK3C-74 » Вто Окт 25, 2011 10:20 pm

какви птици отглеждаш в тези помещения?
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Висока влага

Мнениеот ТЕРИЕР » Вто Окт 25, 2011 10:29 pm

Дребна екзотика/амадини,астрилди и други/. Доста зле им се отразява високата влага и 15 градуса температура. В магазините намерих само с таблетки и други цели агрегати които са с много високи цени и е по добре климатик отколкото да закупя от тях.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Висока влага

Мнениеот TK3C-74 » Вто Окт 25, 2011 10:49 pm

според мен пак ще трябва да ги топлиш, макар и на по-ниска температура. другото важно е, че си напрвил много добра изолация и въздуха застоява. при хубаво време, макар и сух студ трябва да проветряваш ако нямаш достъп на свеж въздух. мъглата пък ще ти вкарва пак влага. този сезон е много противен в това отношение
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Висока влага

Мнениеот nightingale » Сря Окт 26, 2011 12:17 am

Проблемът при колегата ТEРИЕР идва от факта, че при екзотичните птици ,които отглежда, високата въздушна влага в комбинация с ниски температури е вредна.
Тропичните птици са устроени на живот при два сезона .
Сух (зимен)-денем горещ ,нощем студен и ниска въздушна влага
Влажен(летен)- денем и нощем умерно топъл, с висока въздушна влага.
По- добрият и евтин начин ще е да се справи с влагата, макар че има и нещо друго.
Кондензът не е признак на висока въздушна влага и дори поради обратната порпорционалност на температурите не може да я повиши.
А дали е висока наистина ?
Колега ,измервал ли си я ?
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Висока влага

Мнениеот pavel ivanov » Сря Окт 26, 2011 12:27 am

Има едни влагорегулируеми клапи за pvc дограми http://www.bezvlaga.com/ustroistva/nagnetatelni/#dok2 вършат перфектна работа .Аз имах проблем в апартамента след монтажа на pvc дограма навсякъде по бетоните трегери от влагата изби мухал и конденз , с тях намам проблем уникални са ,НО са много скъпи в бг по 60-70 лв. бройката.Моите са от франция за по 7 евро броя един познат ме светна за тях и ми прати.
pavel ivanov
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:39 pm
Местоположение: Русе

Re: Висока влага

Мнениеот ТЕРИЕР » Сря Окт 26, 2011 8:51 am

Ще звънна още днес, че монтажа нещо не ми е много ясен, а и отвън имам комарници на отваряемите и незнам дали ще стане.
Влагата не съм я мерил, но е висока щом птиците образуват по краката "топчета" и на пода става почти "кално". Днес ще я премеря.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Висока влага

Мнениеот ТЕРИЕР » Сря Окт 26, 2011 11:18 am

Колега кои тип ще ми препоръчаш с механично отваряне на достъпа на въздух или с датчик автоматично?
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Висока влага

Мнениеот TK3C-74 » Сря Окт 26, 2011 11:35 am

с механично е по-добре. иначе датчика ще ти отчита висока влага, ще отваря клапите и ще ти влиза много студен въздух. от там пак кондензи, ниска температура в помещението, калотия .... този сезон съм го омразил заради това :evil:
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Следваща

Назад към Условия на отглеждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта